Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oda merjem neki adni (farhát)?

Oda merjem neki adni (farhát)?

Figyelt kérdés
Vettem csirkefarhátot a kutyának, a hentes szerint elég zsíros. Eddig szinte csak tápot kapott, gondoltam néha főzök neki. Kapna hozzá főtt zöldséget (leveszöldség) és rizst. 10 hónapos, 20 kilós kutyáról van szó.
2013. okt. 10. 19:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
Miért mi baja lenne tőle? Elvilg a kutya húsevő állat, nem?
2013. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
persze, ne egyszerre add oda neki, nehogy megfeküdje a gyomrát.
2013. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Inkább a csont miatt izgulok
2013. okt. 10. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nyersen semmi baja nem lesz a csonttól, még attól se, amelyik csöves csont, és szilánkosan törik, mert ez is csak a főzés, sütés hatására lesz ilyen. A farhátban nincs ilyen csont, bárhogy adhatod neki.
2013. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
tudod 20 évvel ezelőtt ,meg 3-4000 éve is a kutyák csak azt kaptak,mert nem volt kutyatápszergyártás.
2013. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilván, viszont akkor ha egy kutya elpusztult, jött egy másik. Nálunk fontos része a családnak, ezért mindig kétszer átgondolom, hogy adjak neki valami újat, vagy nem. Most épp fő a rizs farhát mellé, végül odaadom:)
2013. okt. 10. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb inkább nyersen ad neki. Sokkal jobban hasznosítja a szervezete a nyers, mint a főtt húst. Ráadásúl a főzéssel elpusztítod a húsban levő hasznos enzimeket, kb mintha az emberek minden zöldséget, gyümölcsöt főve ennének.
2013. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a zsíros részeket a fenekén vágd le, mert úgy iszonyú zsíros lesz és hasmenése lehet.

ha eddig tápot evett, érdemes most is felesben adnod, fél adag táp, mint amit eddig kapott és rá kb 1 db csirkefarhát, meg egy kis zöldség, meg lé. ilyenkor nincs szükség a rizsre. baja csak akkor lehet a farháttól, ha csirke allergiás. még a 15 éves kutyám is meg tudja enni a főtt farhátat, pedig igen gyönge már az állkapcsa!

2013. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a tanácsokat, már be is nyomta... :)

még van egy farhát, azt valamikor még megkapja, következő alkalommal inkább húst vagy valami belsőséget főzök neki. A zsíros részeket még főzés előtt levágtam, nem akartam, hogy megfeküdje a gyomrát.

2013. okt. 10. 20:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Disznó és vaddisznón kívül bármilyen húst/csontot adhatsz neki nyersen, enyém is nagyon csípi. Még teljesen nem mertem átállni, de nagyon kacérkodom a gondolattal mert nagyon egészséges, és legalább tudom mit kap a kutyám. Ráadásul az enyém két falatra pusztítja be az adagját általában, meg sem rágja szinte a tápot, ez ellen is nagyon jó a nyers etetés, mert azt kénytelen jól megrágni. FB-on van egy csoport nyesedék kutyáknak vagy ilyesmi a neve, ott nagyon jó tippeket lehet olvasni a BARF/PREY etetésről, és folyamatosan frissítik a különböző olcsó-jó minőségű húslelőhelyek listáját.
2013. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!