Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos Angol Cocker spánielem,Lily.

Épp sétáltam vele(pórázon) az utcán,ahol házak vannak.

Az egyik háznál tárva nyitva a kapu,de ki is van írva,hogy HARAP A KUTYA!Erre szépen az udvarban csűcsörög egy Dobermann,és 2 Tacsi.Persze a Dobi rögtön szalatt,a 2 tacsival együtt.Azt hittem ez volt az utolsó sétám Lilyvel.Rögtön nekiesett a Dobi a kutyámnak,a 2 tacsi meg csak ugatott,erre kijön a "nagy gazdi",és nézi,ahogy próbálom leszedni a nagy Dobit.Nah akkor lett elegem,ordítottam egy akkorát a kutyákra,hogy egy kicsit arrébb mentek,illetve bementek a házba.A gazdi csak nézett rám,mint egy idiótára,majd becsukta a kaput,és bement.Egy szót sem szólt.De nem ez az első eset...Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen?Veletek történt már ehhez hasonló?



2013. okt. 10. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velem is egy kísértetiesen hasonló dolog történt, az ény kutyusom 14 hónapos, border collie, Jenna a neve, ő is kislány, és egyszer egy iszonyú felelőltlen ember kiengedte rá a németjuhászát, és az a nj kiharapta (szó szerint!) a kezemből a pórázt, Jenna meg iszonyúan megijedt (még csak 8 hónapos volt) és elszaladt, egy napig nem is került elő, aztán 15 km-rel arrébb egy menhely fogta be, iszonyú szerencsénk volt, hogy be van chipelve, ezért azonosították, meg persze hogy volt egy rendes ember, aki betelefonált! És ezt az utat egy éjszaka alatt tette meg, gondolj bele, hogy kb. több nap, vagy hét miatt meddig jutott volna....:(
2013. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de szerintem ne sétálj már arra!:(
2013. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Először is mi az a "szalatt"??????


Másodszor, honnan tudod, hogy valóban bántani akarta-e a kutyádat a dobi? Lehet, hogy csak bepánikoltál, ezzel megijesztve a saját kutyádat, aki ezért megijedt a dobitól és lett egy hülye helyzet. Ha egy dobi bántani akar egy jóval kisebb testű kutyát, azt te nem tudod leszedni róla.. pláne nem lekiabálni.

2013. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem fordítva történt egyszer. Mentem haza, álltam be a kocsival, és az úttest kellős közepén (ja, ez egy kertvárosi részen van) jött egy nő egy kicsi kutyával. Na, akkor még nem volt semmi érdekes benne. Csak hát ugye megállok, kiszállok, kinyitom a kaput (a nő még mindig ott áll), vissza szállok, beállok a kocsival hátra, visszasétáltam és a nő még mindig ott állt megmerevedve a kis kutyájával. Na, akkor esett le, hogy hát ők gondolom elég sűrűn sétálnak erre, és ilyenkor az én kutyám majdnem kidönti a kerítést (roti) és most attól féltek, hogy kimegy a kutya az utcára. (Persze engedély nélkül nem megy ki)

Annyira égett a pofámról a bőr, meg cikinek éreztem a helyzetet, hogy miattam álltak ott vagy 2-3 percig, hogy még egy elnézést is elfelejtettem kérni zavaromban.

2013. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy hatalmas kaukázusi csinálta ezt a kutyámmal.Bár nekem staffom van,őt sem kell félteni,de azért a kau olyan 3x akkora :D


Amúgy én egyszerűen beálltam a 2 kutya közé,az enyémet a lábam mögé parancsoltam és ahogy a kau helyezkedett,hogy kikerül engem,úgy mentem én is vele párhuzamosan.Mire végre megjelent a gazda és nagy nehezen bevitte az udvarba...


Mindez tavaly télen történt korom sötétben,hirtelen azt hittem egy medve van előttünk.Belemart a kutyámba 1x,de utána ráordítottam és utána álltam be közéjük.Senkinek nem lett baja,de aszittem' összefosom magam :D

2013. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Huh ezek elegge hajmereszto esetek.Bocsi,de nem magyarorszagi vagyok(hanem Szerbiai)es neha ugy irom le a szavakat,ahogy kimondom.Onnan tudtam,hogy a Dobi tamadni akart,hogy mikor kozelebb jott,vicsorgot,total azt hittem,hogy veszett.
2013. okt. 10. 20:38
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy ordítástól beijedt, akkor egyáltalán nem volt komoly a helyzet, nyugalom. Mindenesetre ha ilyen van, akkor még a szitu elején állj be a kutyád meg a támadó közé, és kezdj ordítani meg legyél ijesztő, attól általában betojnak, és te is higgadtabban tudod elküldeni a kedves gazdát az anyjába :)
2013. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi is jártunk már így.

Szürkületkor mentünk kertvárosi utcában. Ismerősöm fogott 1, én meg 2 aussie szukát pórázon, roti-nj keverék kanom szabadon jött körülöttünk. Kamaszlányzó ment haza, kinyitotta a kaput és a talán roti-amstaff keverék kan azonnal nekirontott a kutyámnak. Erős ordítás elég volt, hogy hazatakarodjon. Mondtam a lánynak, hogy legközelebb jobban vigyázzon. Mondta, hogy nem az övé a kutya, hanem a telken lakó szomszédé.

Legközelebb mikor indult vhova és mi szintén kutyákkal voltunk, rendes volt és megvárta, míg távolabb megyünk.

2013. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég sok ilyen eset volt. Mudi kutyám még pici volt, kb 4 hónapos, az egyik kertből kiszaladt két német juhász, elkapták a kutyámat és szegényt úgy rázták, mint a rongyot. Szerencsére a gazdáik le tudták szedni róla és megúszta komolyabb sérülés nélkül, de utána nagyon sokáig félt a német juhászoktól, a suliban is soká tartott, amíg hajlandó lett játszani velük. Azóta többször is volt ilyen, de ez volt a legdurvább. És ő megjegyzi az ilyeneket, aki egyszer megverte, arra onnantól mindig haragszik.
2013. okt. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ugyanilyen szitu. Kutyámmal jöttem haza biciklivel ( Dogo Canario ) egy 36 órás műszakból. Mindketten nagyon fáradtak voltunk, de még így is nagyon ügyes volt kutyám amikor verekednie kellett. Ugyanis az egyik házbol kirohant egy nj. , egyenesen kutyámnak rontott. Csak a súly különbséggel nem számolt a nj. ami 50 kg szín izom, na meg a rutinnal se..... Kutyám kifordult a harapás elöl, majd hírtelen ráfogott a nj. fülére, és lerántotta a földre. Nagy sokára eljött a gazdája, és együtt leoperáltuk a nj.ról kutyámat. Mondtam neki, hogy ez nagyon nem jó ötlet volt, hogy kiengedi a kutyáját, másrészt, szabálysértésnek minősül. Amúgy meg borzasztóan sajnáltam a nj-t. Viszont én soha nem állok verekedő kutyák közé, tanulván egy korábbi esetből, amikor hetekig jártam a sebészetre kötözésre......

De volt olyan eset is amikor a határban sétáltam kutyámmal, meg a másik kutyámmal is. ( tacsi mix ) És egyszer csak a semmiből előugrott egy hatalmas roti, és felkapta a tacsit. Erre a canariot simán elengedtem, és a rotit is beledöngölte a földbe. Tulajdon képpen így mentette meg a tacsink életét. A rotis tulajjal meg jól összevesztem, mert ennek az idiótának az volt a szórakozása, hogy a kutyáját ráküldte a tanyasi kutyákra, vagy amivel éppen találkoztak...... Miután alul maradt a kutyája megmondtam neki, legközelebb nem szedem le a kutyájáról.. ( persze csak a szám nagy ) Attól fogva nem jöttek arra.

2013. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!