Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs a kutyatartás...

Miért nincs a kutyatartás tanfolyamhoz, vizsgához kötve?

Figyelt kérdés
Egészen elképesztő számomra, hogy rengeteg ember mennyire nem tud bánni a kutyájával vagy mennyire nem képes a szükségleteit kielégíteni. Mindannyian ismerünk történeteket. Vajon miért nem lehetne a kutyatartást engedélyhez kötni és csak az tarthasson kutyát, aki tanfolyamot végez és sikeres vizsgát tesz? Lehet, hogy átmenetileg sokkal kevesebb kutya találna gazdát, de hosszú távon szerintem a menhely tragédiát is megoldhatnák ezzel, legalább is részben. Mert azok a bizonyos emberek, akik divatból, vagy "jaj de cuki" alapon vesznek kutyát, majd ráunnak vagy rájönnek, hogy jé ez szétrág, harap bepisil stb. megszabadulnak tőle, eleve nem tarthatnának, mert egy jól összeállított teszttel ezeket ki lehetne szűrni, hogy alkalmatlanok a kutyatartásra. Nem is tudom, melyik országban már bevezették ezt. Nálunk miért nem teszik? Ti egyet értenétek vele?
2009. nov. 9. 22:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
34%
Okos gondolat! A jegyzők előirhatnák, ha hoznának egy ilyen rendeletet. Gatyába kellene rázni végre a gondatlan és agressziv kutyatartókat.
2009. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
48%

Hat nalunk szerintem az lenne az elso, hogy az okosak, kitalaljak, hogy lehet ezt kikerulni, illetve itt lenne az uj biznisz: A hogyan szerezzuk be ezt a papirt suli es vizsga nelkul.

Sajna ez van!

Mostanaban en is csak pillogok! Halvany fogalmuk sincsen az embereknek, hogyan kene egy kutyat nevelni.

Es az ilyenek raadasba mind nagy kutyat vesznek, ami aztan 40 kilosan vagy tobb szepen kimegy a kontrolljuk alol aztan csak fogjak a fejuket.

2009. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
36%
Politika. Az egész társadalmat érintő általános kérdésekben a társadalom dönt. Eztért nem ítéljük el pl az alkohol fogyasztást, és ezért nem lehet csak úgy betiltani a dohányzást, mert "tömeglázadás" lenne, az pedig politikai öngyilkosság, senki nem fogja megcsináni. Nem is beszélve az alkotmányjogászokról, jogvédőkről stb, rögötön sípolnának, hogy ezt nem lehet. Ráadásul mostanság a nyugati társadalmakban - így nálunk is- divat lett, hoyg mindenkinek joga van, kötelessége meg nuku, avagy de jó is a demokrácia...
2009. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
23%
Azért ez már túlzás. Gondoljatok már bele! Akkor a gyerekek is akkor tarthatnak kutyát, ha vizsgáznak belőle???
2009. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Igen, vagy a másik a sok zsebkutya, akiket azonnal fölkapnak, ha egy másik (akár zsebkutya akár nem) közeledik feléjük... Aztán csodálkoznak, hogy a kutya mindenkire vicsorog, harap, elfelejti a szobatisztaságot stb. És sok embernek fogalma sincs arról mi az a szocializáció és a kutya pórázon éli le az életét, mert nem meri elengedni stb. :( Pedig legyen yorki vagy labrador, mindegy, kutyaként kéne kezelni. De az embereknek nagy részének fogalmuk sincs, hogyan kéne a kutyával bánni. A kutyatámadások is emiatt vannak.

És ezek a kutyák mind boldogtalanok! :(

És azt sem fogják föl sokan, hogy a jó tartás nem a kényeztetést jelenti és azt sem, hogy nem úgy kell a szeretet kimutatni, hogy halálra nassoltatják szegényt. :(

És szerintem a tudatlanságból, szeretetből szaporítók is lecsökkennének a vizsgával (itt most nem a pénzhajhász szaporítókra gondolok). :S

2009. nov. 9. 22:56
 6/46 A kérdező kommentje:

Szerintem egy gyereknek csak bizonyos kor fölött való kutya, nem hiába mondják, hogy felügyelet nélkül bizonyos kor alatt ne hagyjuk magára a gyereket és a kutyát.

A másik hozzászóláshoz: Akkor ennyi erővel jogosítvány sem kellene az autóvezetéshez. Az sem csak arról szól, hogy meg kell tanulni, melyik a fék és a gáz. Hanem arról, hogy azért kell tudni a KRESZ-t, mert az autóvezetés felelősség, a forgalomban a saját és más életéért is felelsz.

2009. nov. 9. 22:58
 7/46 A kérdező kommentje:

Ja és ez nem arról kéne, hogy szóljon, hogy tilos, hanem engedélyhez kötött, mivel egy élőlény életéről, ergo komoly felelősségről van szó.

De örülök, hogy van pro és kontra vélemény (főleg ilyen rövid idő alatt), mindkét álláspontra kíváncsi vagyok és persze a miértekre is. :)

2009. nov. 9. 23:00
 8/46 anonim ***** válasza:
57%

Jó napot kívánok, kutyatartási vizsgára jöttem!

Semmi akadálya, ezt és ezt kell kitölteni.

Most jár itt először?

Hát igen, a párommal úgy gondoltuk, jó lenne venni egy kutyát.

Értem.

Egyébként nehéz lesz a teszt?

Nem annyira vészes, de azért van akinek elsőre nem sikerül. Ám tudunk akkor is megoldást találni.

Például?

A vizsgabiztos úr nagyon szigorú, de azért őt is meg lehet győzni, ha érti mire gondolok. Mellesleg gyakran beszélek vele, tehát ha gondolja, ÉN átadhatok neki egy ÜZENETET, hogy legyen engedékenyebb. Érdekli?


Ha az ember nagyon akar valamit, akkor nincs az a viszga, amin át ne menne öreg barátunk, Deák Ferenc segítségével.

2009. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha Magyarországot nézem, ebben tényleg van valami. :S
2009. nov. 9. 23:06
 10/46 anonim ***** válasza:
41%
Én örülnék ennek a vizsgának.
2009. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!