Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb 1 éves cane corso szukámat...

Kb 1 éves cane corso szukámat hogy tudom leszoktatni arrol, hogy leszakitsa a szárado ruhákat a kötélröl? Mindent szét rág!

Figyelt kérdés
2008. júl. 5. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a kutyámat róla hogy amikor leszedte a ruhákat és utána észrevettem akkor odatartottam felé a ruhát és amikor elakarta venni akkor rácsaptam a fejére és így megszokta.Bár ő még kölyök volt és kis bolond....1 éves kutxs már nem ilyen egyszerű de azért meglehet próbálni.De ne olyan nagyot csapjon mert félni fog akkor ha kézből adnánk neki valamit.Az orrukat nem szeretik,én arra szoktam kicsit ráütni.
2008. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy éves korára már rég le kellett volna szoktatni a különböző tárgyak lopkodásáról. Az első évben kell a legtöbbet foglalkozni a kutyával, akkor tanul a legkönnyebben, így egy életre meg lehet neki tanítani, hogy mit csinálhat, és mit nem. Ennyi idősen már nehezebb lesz, de az előttem leírt módszer működhet. A túlzott fizikai fenyítést én se ajánlom, mert az nem tesz jót. Pláne nem egy Cane Corso -nál. Őket nagyon következetesen kell nevelni, és kemény (nem agresszív) kéz kell hozzájuk, ezért nem is ajánljuk kezdő kutyásoknak.
2008. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hoggy unatkozik, próbálja magát lefoglalni. Igaza van az előttem írónak, a cane corso nem olyan fajta, ami kezdő kutyatartónak ajánjható, kell kutyás tapasztalat a neveléséhez. Először is vidd el egy jó kutyaiskolába, mind a kettőtöknek szüksége lehet rá, ott a foglalkozások alatt elsősorban a gazda szokott tanulni arról, hogy mire hogyan kell reagálni, tanácsokat kap a neveléssel kapcsolatban, de a kutyának is olyan szellemi-fizikai leterhelés, amire nagy szüksége van, megtanulhatja az engedelmesség alapjait is. Ha pestiek vagytok, akkor ajánlani tudom a Cerberos kutyaiskolát, piszok jók. A www.kutya.hu oldal fórumán van cane corso tpoic, ahová tapasztalt corso tenyésztők és tartók írnak, regisztrálj, nagyon sok tanácsot kaphatsz tőlük is.
2008. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fujd be valamien illatu dologgal és hidd el nem fog még a közelébe se menni
2008. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám már majdnem egy éves volt, mikor ezt csinálta... anyu levette a fejérőla bugyit, amiben parádézott és azzal verte a fejét.. persze nem annyira erősen, én nem is tudom bántani, a lelki terrort szoktam alkalmazni, de az nem annyira hatásos önmagában. na mindegy, szóval azóta rá sem néz a ruhákra...
2008. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!