Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a kutyám jutalomfalat nélkül is odaadja a labdát?

Figyelt kérdés
Vért izzadtam ezzel, mert eleinte eldobtam neki a labdát, fogta és elszaladt vele. Utána nagy nehezen már visszahozta, de nem adta oda, hiába lóbáltam az orra előtt a falatot arra sem cserélte be. Mostmár gyönyörűen visszahozza, és egyenesen a kezembe adja, de csak ha kap utána falatot.
2013. okt. 10. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Falkavezérséggel mi a helyzet? Hogyan próbálod leállítani a kajáról? Merthogy ő ugye nem tudja, hogy fog-e falatot kapni utána, hacsak nem mutogatod neki folyton, de akkor meg arról kell leszokni. Legyen lutri, vagy kap kaját, vagy nem, mindenféle feladatnál, szokja meg, hogy érdemes próbálkozni.
2013. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sose mutatom meg a jutalomfalatot, hanem úgy tartom a kezem, hogy vagy van benne, vagy nincs. Persze néha kell neki adni, különösen, ha új dolgot tanul, de tudnia kell, hogy az is előfordulhat, hogy nem kap, csak buksisi lesz a kéztartásomból.
2013. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoktam vele úgy is gyakorolni mindent, hogy nincs falat. A labdát is odaadja pár alkalommal, de ha nincs utána falat akkor mintha elvesztené a motivációját, nem érdekli már. Kb. háromszor négyszer hozza és adja falat nélkül is, de utána nem. Ha van falat akkor akár egy óráig is fut a labda után.
2013. okt. 10. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:

ja hogy csak ez a két opció van, van kaja vagy nincs kaja? Így naná hogy elveszíti a motivációját. Csináld azt, hogy eleinte minden második teljesítésre adsz neki falatot, aztán néha csak harmadikra, aztán megint második, utána negyedik, és így tovább, amíg még úgy látod, hogy érdeklődő marad. Így folyamatosan csökkentheted a kaja gyakoriságát, de fenntartod az érdeklődését.

És mindig szigorúan akkor hagyd abba, amikor még élvezi, hogy legközelebb is várja a gyakorlást, az is sokat segít :)

2013. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nyilván ne egy alkalom alatt akard nulla közelire csökkenteni a kaját, elsőre bőven elég, ha kihagysz néhány jutalmazást, illetve csak szóban/simivel dicséred. Szépen lassan, nem kerget a tatár, ez több hét munkája, mire rájön a kutya, hogy a falat ígéretétől függetlenül érdemes melózni, mert akár kaja is lehet a vége.
2013. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi ezt megpróbálom! :)

A többi dolog egész szépen megy már falat nélkül is, múltkor például hazafelé már elfogyott, és mégis kb. tíz percig jött lábnál, amíg haza nem értünk.

2013. okt. 10. 22:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze nyilván nem fog egyik napról a másikra menni, de legalább már van ötletem. Köszi.
2013. okt. 10. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz két labdával, nálunk lecserélte a jutit.
2013. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
váltott labdával, és a jutalom mellé társitd a kérem vezényszót. Először kérem, ereszti, okos, és a juti.
2013. okt. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!