Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem altatják el az...

Miért nem altatják el az öreg, beteg, vagy más szempontból esélytelen állatokat?

Figyelt kérdés
Szerintem ez is egyfajta állatkínzás, gazda nélkül, súlyos műtéteken átesni, hogy aztán hosszú ideig fájdalommal, esetleg örökre egy kis kennelben tartva "éljenek".
2013. okt. 10. 23:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Amelyik kutyát kis kennelben tartják mindenféle életöröm meg a szükségletei kielégítése nélkül, az magától sem él sokáig, pláne ha beteg is. És lehet, hogy valamilyen szinten állatkínzás, de menj ki egy menhelyre vagy egy gyepire, nézz a kutya szemébe, és mondd azt, hogy nem adok neked esélyt sem, halj meg. Na, hát ezért.
2013. okt. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

Önzés ez, semmi más.

Egyik élőlény sem akar szenvedni, ez is a felelősségvállaláshoz tartozik, hogy igazán az ő érdekében cselekedjünk.

Sokan inkább a népszerűségre hajtanak, mert "megmenteni" olyan menő dolog.

2013. okt. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Elaltatják őket, néha még olyanokat is, akiket nem is kéne (lásd: Illatos út).
2013. okt. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Amiért a nagymamát sem.
2013. okt. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szántóvető ***** válasza:
96%

van ahol elaltatják őket:

[link]

viszont a vadon élő állatok ketrecbe zárása is ugyanilyen állatkínzás,még az állatkertben lévő állatok is szenvednek mert kiszakítják őket a természetes életterükből.jegesmedve a hazai állatkertben a 35 fokban ugye?akkor ezeket az állatokat is öljük le?irtsunk ki minden állatot a Földön amelyik szenved?vagy hol húzzuk meg a határt?a kutyákat-macskákat irtsuk mert sok van belőlük?bezzeg ha minket irtanának földönkívüliek akkor tudnánk jajveszékelni meg könyörögni a hitvány életünkért.szóval nem egyszerű dolgok ezek kérdező.

tegnap adtam enni 3 kóbor kutyának akik falkába verődve szaladgáltak Röszke határában,ők legalább szabadok,remélem nem fogják be őket a sintérek.1 másik kutya az M5-ösön volt,szegény nem tudta elhagyni a pálya területét mert több Km hosszú kerítés van kétoldalt.szerencsére megállt egy autopálya-ellenőr,gondolom viszik a kutyust menhelyre.

2013. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

tegnap adtam enni 3 kóbor kutyának akik falkába verődve szaladgáltak Röszke határában,ők legalább szabadok,remélem nem fogják be őket a sintérek.


és abban a pillanatban mikor ezt olvastam rá néztem az én ex-menhelyes kutyámra aki az ágyamon a gyürött takarón fekszik a melegben, teli pocakkal, és örül hogy itt lehet, és hogy befogták a menhelyesek, és így gazdit talált, minthogy az utcán legyen.... (mert ha nem így lenne akkor az első adandó alkalommal elszökne, de 15 méternél sose megy távolabb)

2013. okt. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
én is találtam öreg kutyát. 2 lehetősége volt. beilleszkedik a mi közösségünkbe, vagy elaltatom. az orvos szerint kb. 15 éves. Egy menhelyen elpusztult volna, senki nem viszi haza. Sikerült neki megszoknia nálunk, az enyémekkel is elvan, ugyhogy igy lett a legjobb mindenkinek. Amugy jó fej, meg szeretem, de ha problémás lett volna, nem teszem ki további szenvedésnek.
2013. okt. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előző válaszolók véleményét.

Hozzáteszem, a lakótelepünkön szeptember óta egy nj-szerű keverék mászkál, szegényt nagyon sajnáltam. Én pl. hazafelé az iskolából rendszeresen adok neki enni, és mást is láttam, hogy megeteti. Komolyan, belenéztem a hálás szemeibe, és majdnem elbőgtem magam.

2013. okt. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Imola Ágnes ***** válasza:
81%
SZántóvető válaszát egészíteném ki, én abban a városban voltam állatvédelmis, ahol a cikk íródott...nem csak a beteg és szenvedő állatokat altatják, hanem mindet, hisz nagy üzlet ez egyeseknek. Öreg kutyát nem altatok el, ha nem beteg...nem tenném soha. Beteget sem, ha nincs fájdalama.... Ha szenved, nyilván az én felelősségem meghozni a döntést....de igazságtalannak tartom azt, hogy valaki kidob egy beteg állatot, utánna pedig elaltatjuk, mert az utcán rossz neki... az utcára is ember rakta ki, amjd az ember meg is öli... Ahogyan a anagymamár nem altatjuk el, a nyugdíjasokat, úgya kutyákat sem. Számomra ennyire egyszerű a dolog...és nem fog tudni meggyúzni senki sem az ellenkezőjéről
2013. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ez nem ilyen egyszerű, kérdező. Egyébként én is úgy látom, hogy jobb lenne altatni, mint az, hogy 1x1-es ketrecekbe vannak bezárva pl. a gyepiken, stb.
2013. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!