Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság? Melyik módszer...

Szobatisztaság? Melyik módszer a jobb?

Figyelt kérdés

3,5-4 hónapos kiskutyát fogadunk örökbe a napokban. Sajnos panelban lakunk, a 8. emeleten. Lift van.


A párom úgy gondolja, vegyünk pisi takarót, vagy nem tudom mi a neve (pelenka?) és majd akkor oda megy a kutya. Én meg azt gondolom, hogy minden felkelés, kaja után inkább rohanok le vele. Egyébként zöld övezet, a ház előtt is parkok vannak, nem kell messzire menni. Volt már kutyám, de akkor volt kert is, és valahogy magától megtanulta.


Mi a legjobb módszer? Szuka lesz.



2013. okt. 11. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A pelenka nem opció szerintem. Ha ennyire nem akar arra a kutyára időt és energiát szánni, akkor inkább örökbe se fogadjátok!
2013. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha egy kutya lakáson belül pisil az nem szobatiszta.. ezalól kivétel ha a wc-be (és nem megy mellé és le is húzza^^) :D


Vidd le a kutyát idővel rá fog jönni és nem kell majd mindig rohanni vele :)

2013. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés... Mindenben együttműködünk, de ő csak akkor takarít kakit, ha muszáj. Ebben megegyeztünk, hogy majd én fogom inkább csinálni. Cserébe ő lesz az, aki hajnalba elviszi sétálni, mert én 5-re járok dolgozni.
2013. okt. 11. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Balesetek előfordulhatnak, nyilván. Egy-egy kaki, pisi becsúszhat, de az akkor sem opció, hogy pelenkára szoktatjátok,mert akkor az életbe nem lesz szobatiszta.

2013. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a kaki takarítás már csak ilyen. Mindenki akkor takarít kakit, ha muszáj. Márpedig ha a kutya kakil, akkor muszáj. A ház előtt a fűről is ugyan úgy mint a szoba közepéről.
2013. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Vigyétek le! Ne szoktassátok pelenkára!

Mondd a párodnak is, h lent is össze kell szedni a kakit! :)

2013. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Amit csinálsz az teljesen jó, minden játék/alvás/evés után irány a zöld. Ha elég következetesen csinálod, akár pár nap alatt megérti a lényeget, ha pelenkáztok is, meg le is viszitek azzal csak összezavarjátok, és az életben nem lesz szobatiszta. Egy kb 4 hónapos kutyával szerencsére már nem kell azért 20 percenként rohanni, de nem egy sétagalopp. Kitartás :)
2013. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne pelenkázz,mire rászokik,szobatiszta lesz,ha mindig lerobogsz vele.Drága és jobb,ha hamar megszokja,hogy kint vėgezze el a dolgát.
2013. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Eleinte mink is féltunk ettol, de egyszer kakilt be csak, tobszor bepisilt, kolyok staffiról van szó. Felkelés után reggel, azonnal ki kell vinni, mielott még kimászna az ágyikójából, mert az az elso, hogy végzi a dolgát. Minden kaja után le kell vinni, még nem rogzul benne az, hogy ki kell bírnia.... Nálunk ez egy kb 2 hetes dolog volt, még megszokta, de aztán még 2x elofordult, hogy bepisilt, de az én hibám, mert sokáig nem vittem le. Most már 2,5 éves, tokéletesen kibírja reggeltol, délig is, amíg munkából hazajovok ebédre, aztán meg estig is. Ha munkában vagyok, rosz az ido, akkor kevesebszer hordom ki, tudom, mikor kell kivinni, mert ha kakil, tudom már csak pisilnie kell, de ha nem kaki, muszáj kivinni. Nem nehéz megszoktatni, természetesen turelem kell hozzá, és ha rajtakapod a pisilésen bent, akkor határozottan, én olyankor torkom szakkatából ordítottam rá, és megijedt :)
2013. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!