Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükkök, 'parancsok' egy...

Trükkök, 'parancsok' egy Yorkinak?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a Yorki kutyusom és szeretnék neki minél több dolgot megtanítani. Ül,marad,fekszik,pacsi,ugat.póráz nélkül sétálni ...

Segítenétek ebben?Hogy álljak neki?

Amúgy nagyon okos,értelmes kis kutya!



2013. okt. 11. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
persze segítünk vidd el iskolába :D a jobbakban van külön kiskutyás csoport olyat keress. Az ovi amúgy is ráfér minden kutyára szocializáció miatt :)
2013. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem fogom másra bízni a kutyámat hogy tanítsa meg :)

én szeretném megtanítani!

Csupán ötleket szeretnék hogy álljak neki.egy bullmasztiffot már 'felneveltem'.

De a Yorki egész más és ami bevállt a masztiffnál semmit nem ér a Yorkinál.

Le lehet hurrogni,de ez a tapasztalatom :)

2013. okt. 11. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem beadod a kutyát és ott megtanítják :D te jóisten :D


Oda mész a kutyával és segítenek neked foglalkozni vele. Kutyák között van, te meg olyan emberek között akik remélhetőleg értenek hozzá.

Jó szórakozás lehet mindkettőknek és hasznos együtt töltött idő ( én nem utolsó sorban el is fárad :D)

2013. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja hogy nem olyanra gondolsz hogy elviszed ott hagyod és érte mész ..

Mert itt tőlünk nem messze olyan van.

Jó,bocs,félre értettem.

2013. okt. 11. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Türelem, türelem és egy csipetnyi kitartás. Na jó... nem csipetnyi, nagyon is sok.

Első lépés: mi érdekli a kutyusodat? A kaja vagy a játékok? Ha az első akkor jutalomfalatkákat szerezz be, jó sokat és legyenek picik. Ha odavan egy régi játékáért akkor használd azt.

Második lépés: tanuljon meg ülni. Mondd ki a varázsszót: Ül. Aztán nyomd le a popsiját és jöhet a jutalomfalat. Ezt sokszor egymás után, amíg magától nem csinálja.

Mindig nagyon dicsérd meg és csak egyszer mondd ki a parancsot. Légy türelmes, nagyon sokszor kell megismételned a mozdulatot hetenként, minden nap újra, hogy jól rögzüljön. A lényeg, hogy az engedelmességet

jó, kellemes dolognak tekintse, ezért csak akkor jutalmazd meg, ha valóban helyesen cselekedett.


2.

2013. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az iskola is egy jó választás lehet,- bár egyeseknek olyan evidens, hogy irány a kutyasuli oszt' jóvan, főleg akkor ha nem problémás a kutya csak tanítani szeretné valaki.


Nekem 3 és fél éves kutyasuli nélkül, első kutya, szintén yorki - mert bizony ha suli, ha nem türelem és kitartás az a legfontosabb - nagyon sok mindent tud.


Első körben elolvastam Jan Fennel könyveit - ebben az általános, mindennapi viselkedés, tanítás alapelveit találod meg, illetve az együttéléshez szükséges alapvető hozzáállást tanulhatod.

Másodszor sokat olvastam általam megbízhatónak ítélt honlapokat. pl. cerberos, tükörsuli (népszigeti kutyasuli) ismeretterjesztő írásait.


Harmadsorban pedig kivettem a könyvtárból egy képes,érthetően illusztrált könyvet - sajnos a címét nem tudom, de van a piacon dögivel efféle kiadvány - és otthon, a lakásban kezdtem el.


Az ül, fekszik kb.egy óra volt. Aztán ha ezek stabilan mennek, akkor folytattuk a marad parancsszót.


Mindent otthon csináltam vele, és minden egyes nap gyakoroltunk. Mivel az enyém májusi születésű és az oltások után szeptember közepe tájékán tudtunk először lemenni ezt az időt használtam arra,hogy az alapvető dolgokat megtanulja.


Arra készülj föl, hogy ha leviszed - mivel még kölyök - nehezebben fog menni, mivel a környezet és minden egyéb jobban fogja érdekelni mint bármi más.


Jutifalatot használj - ez attól függ, hogy mit eszik, mert ha szárazat, akkor inkbb azt használd, hiszen az mindig elérhető és nem eszik össze mindent - tanításkor, csak az etetésnél vedd figyelembe és annyivel csökkentsd az adagot.


Nagyon okos kutyák, rettentőek szeretnek tanulni - ezt jól látod - és az évek alatt - kis túlzással - bármit megtaníthatsz neki ami a méretei és kedve/kedvetek szerint való.


Hogy az enyém mit tud?: játékok neve, bujócska, keresgélés, "kártyázás", pörgés-forgás, stb.


Sok sikert a kutyádhoz!:)

2013. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nagyon nagyon köszönöm a válaszod! :)

priviben valószínű még zaklatni foglak ha nem bánod! :D

2013. okt. 11. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem másra bízod, te dolgozol a kutyával.....
2013. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetesen, szívesen segítek amiben tudok:)
2013. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán nyomd le a popsiját..."


"A lényeg, hogy az engedelmességet jó, kellemes dolognak tekintse..."


Bocsánat, de ez számomra ellentmondásos.

Nem tanítanék kényszer alatt, mert a lenyomás az az.


Kérdező!

Google-ba írd be, hogy 101 Kutyatrükk Scribd, tök jó könyvet fog kihozni tárolt változatban, alap dolgok + trükkök is vannak benne :)

2013. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!