Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell diétáztatni egy...

Hogyan kell diétáztatni egy 3-4 hónapos boxert? Nem kevés neki napi 2 zacskó rizs egy pici csirkemellel? Mindíg éhes, mert nemlakik jól. Ez normális? Van fent a neten valami oldal, ahol találok erre választ?

Figyelt kérdés
2008. júl. 5. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy hallottam hogy a kölyköket nem szabad házikosztal etetni.Venni kell neki Junior kutyatápot. Nekem is van most egy kölyökkutyám,német dog.Hát ő most 5 hónapos és napi 3x kap enni már nem kölyök hanem felnőtt kutyatápot.Amikor 3-4 hónapos volt akkor a junior tápbol napi 4x kapott.Így egészséges kutya lesz!
2008. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rizzsel biztosan nem lakik jól, mivel a kutya elsősorban húsevő állat... Több húst kell neki adni, vagy amit előttem is írtak normális minőségű (nem teszkógazdaságos, pedigree, meg chappi) prémium, vagy fél-prémium kölyök tápot kell neki adni. Abban megvan minden ami kell neki, de a változatosság miatt lehet heti 12 alkalommal keverni házi koszttal, amit szívesen eszik.
2008. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Először azt kéne tisztázni, hogy miért kell neki diétáznia? Ha eseteg valami komolyabb gyomor vagy bélfertőzése volt akkor jogos a vízben főtt csirkemell szétfőzött rizzsel, a dokik mindíg ezt rendelik kímélő kosztnak míg meg nem gyógyul. Modjuk én ekkor sem a rizsből, hanem a csirkemellből adtam többet, épp azért, amit előttem is írtak: a kutya ragadozó állat, akinek az emésztőrendszere és az egész anyagcseréje az állati eredetű tápanyagok (az állati fehérjék) feldolgozására lett kitalálva. Nagyon is érthető, hogy egy gyakorlatilag szénhidráton tartott kölyök állandóan éhes: szerintem komoly fehérjehiánya lehet, pont abban az időszakban, mikor a növekedés miatt sokra lenne szüksége. Ha ilyen ok miatt diétázik, akkor növeld a csirkemell mennyiségét, az legyen a napi adagban többségben ( én lehet, hogy adnék esetleg egy kis vitamint is mellé), ha nem, akkor vegyél egy jó minőségű junior kutyatápot ( ahogy előttem is írták, azokat, amiket minden boltban megkapsz, kerüld el), mert te nem fogsz tudni ennyi mindent a kajájába beletenni és ha most elrontasz valamit, akkor egész életében ihatja a levét. Még valami: vegyél neki egy zöldkagyló tartalmú étrend kiegészítőt, ami nagyon jót tesz az izületeinek, sokat segíthet, hogy ne legyen gond később a csípőjével.
2008. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A természetes szelekcióba avatkozik be az ember, amikor a kismacskát, vagy kutyát nevel fel. Mivel belõlünk hiányzik az anyaállat ösztönös képessége a táplálék helyes kiválasztására, információkat kell szereznünk a kis lakótárs szükségleteirõl.

Az a táplálék, amit a felnõtt kutya vagy macska igényel, egyáltalán nem megfelelõ a fejlõdésben lévõ fiatal állatnak. A kicsinyeknek mindenekelõtt nagy mennyiségû vitamint, ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmazó, a növekedést elõsegítõ táplálékra van szükségük.


A helyes táplálék összeállítása a felnõtt állat részére sem egyszerû. A kutya, az elterjedt nézettel szemben, egyáltalán nem kizárólag húsevõ, hanem fontos, hogy legalább egyharmadrész növényi eredetû élelmet kapjon. Ha a gazda nem biztosítja számára ezt a kiegészítést, az állat megpróbálja megszerezni. Vadon élõ ragadozó rokonai a legegyszerûbb módon jutnak a számukra fontos növényi táplálékhoz: az elfogyasztott növényevõ zsákmányállat gyomortartalmából. A háznál tartott kutyák estében gyakran láthatunk a parkokban, kertekben füveket kutató és rágcsáló állatot, mivel ez nemcsak növényi táplálékkiegészítést nyújt, hanem a gyomrában lévõ húsféleségek emésztését segíti elõ. Ám a városok szennyezett levegõje miatt a parkok füve korántsem megnyugtató tisztaságú fogyasztási szempontból. A négylábú utódok etetése külön figyelmet igényel. A kiskutyáknak, amelyek négy-hat hetes korig még anyatejjel táplálkoznak, speciális kiegészítõ táplálékra van szükségük, mely a megszokottnál több fehérjét, kalciumot, foszfort és vitaminokat tartalmazzon. A kutyabébiket négyszer etessük naponta. Az etetések gyakorisága az állat növekedésével csökken, míg kialakul egy normális étkezési ritmus - ez lehet napi egy-két alkalom.


Aki az otthoni fõzõcskézéssel járó munkálatoktól, s nem utolsó sorban a szagoktól kívánja magát megkímélni, ma már óriási választékot talál az üzletekben kész állateledekbõl. Ezek sokféle ízesítésû és a adott állat szervezetének megfelelõ tápanyagokat is teljes mértékben tartalmazzák. Még a legválogatósabb négylábú számára is találunk megfelelõ konzervet, vagy szárazeledelt. Külön készítenek a kutya - és macskaapróságok részére készételt, amelynek "Teljes értékû táplálék" felirata valódiságát az élelmiszerekre vonatkozó törvény garantálja. A teljes tápok mellé nem kell mást adnunk és felesleges azokat emberek számára készült étellel összekeverni.

Fogyókúra

Az elhízás a kutyáknál - ugyanúgy, mint az embereknél - szívproblémákat, vérkeringési zavarokat, ízületi problémákat stb. okozhat. A kövér kutyák esztétikailag sem nyújtanak szép látványt és éveik száma is csökken. Ezért ne hagyjuk, hogy kedvencünk elhízzon! Ha mégis megtörtént, egy kis kitartással segíthetünk.

Ne a böjtölést válasszuk, mert a drasztikus diéta feleslegesen növeli a kutya éhségérzetét. A koplalós nap-napok - után ebünk túlteheti magát, gyorsan eszik és ez hasmenéshez, estleg bélcsavarodáshoz vezet, ami veszélyes lehet.


Válasszuk inkább a bontott porciójú, ám rendszeres etetést. Ha az ember azt akarja, hogy túlsúlyos kedvence karcsúbb legyen, a rendszeresen és megszokott idõpontokban adott adagot egyszerûen csak csökkenteni kell. A napi élelemadag 40%-át vonjuk el és helyettesítsük ballasztanyagokkal. Ez lehet például pehely vagy pehelykeverék, - puffasztott rizs, kukorica stb. - mivel ezek alacsony kalóriatartalmúak, ugyanakkor rostanyagban gazdagok, könnyen emészthetõk és nem okoz éhségérzetet. Kutyánk hasa tele lesz és nem fog ételért kunyerálni. Léteznek elõregyártott száraz és nedves fogyókúrás eledelek is, melyeket szaküzletekben, állatorvosoknál lehet beszerezni, igaz drágábbak, mint a normál tápértékûek.


Fogyókúra esetén mindig adjunk kutyánknak megfelelõ vitaminkiegészítést!


Míg kedvencünk visszanyeri normális testsúlyát az több hétig is eltarthat, de megéri a kitartást. Lehetõség szerint konzultáljon állatorvosával is, mielõtt hozzákezd a diétához.

2008. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!