Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amerikai staffom, aki...

Van egy amerikai staffom, aki kis korában agreszióra volt nevelve, de nem teljesen agreszív. Mikor milyen kedve van hozzá. Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Már 2,6 éve velem van, tanítottam, nagyon okos, ugyes. Fára mászik, ugráll, minden nap sportolunk, gumit húz, sot még az autót is, bicajozunk, focizunk, és minden télen bent van, velem alszik az ágyban, huséges nagyon és halgat rám. Egy baj van vele, a socializáció. Az asszem nem tokéletes :( Kutyákkal szemben durva játékkal lép fel, nem agresszív, csak durván akar játszani, és ha a másik kutya nemakar, akkor agreszívvé válik. Mackákat gyuloli, jó párat meg is olt már :( Nekunk van egy cicánk, de azzal ,,naggyából,, megszeretettem, mindenre támad ami mozog. Nemrég vettem egy torpe nyulat, egyenlore jól kijonnek, volt egy támadó fellépése a nyuszi iránt, de ott voltam, és korrigáltam. Ma volt a tetofoka annak, hogy egy biciklis asszonyt, aki utálja ot, és fél is tole, megtámadta. Nem harap senkit sem, csak ráugrik, és mély morgó hangokat ad ki. Sosem lehet lenevelni errol a viselkedésrol? Mit tegyek vele? Hogyan csináljam? A lábnál is nehezére esik jonni, húz ide oda, ha rászólok, halgat de nem sokáig. Amúgy gyorsan tanul, meg minden, csak aszem nagyon makacs.
2013. okt. 11. 13:56
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
és még azt sem lehet mondani, hogy nincs kifárasztva! :(
2013. okt. 11. 13:58
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Irány a kutyaiskola!
2013. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Kutya iskola, és határozott fellépés a kutyával szemben. Őket nagyon következetesen kell nevelni, mert hajlamosak a dominanciára. Egyértelműen kell neki jelezned ha ügyes, és egyértelműen kell fegyelmezned, ha rosszat csinál. Pl. ha azt akarod, hogy ne morogjon a biciklisekre, akkor minden alkalommal amikor ő megmorog egy bringást ugyanolyan módon, ugyanolyan intenzitással fegyelmezd, mert csak így tanulja meg. Vidd el őt kutyasuliba, ott megismerkedhet más kutyákkal és szakszerű felügyelet alatt szocializálódik. Viszont azt nem igazán értem, hogy hogyan támadhat meg egy biciklis asszonyt? Gondolom az asszony nem az udvarotokban bringázott... Ezek szerint a kutya csak úgy ki tud menni?! Mert az nagyon veszély, akár autó is elütheti a kutyát. Erre figyelj oda nagyon!
2013. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Több kutyasulinál van kifejezetten szocializációs tréning, én oda mindenképpen elvinném mert az amúgy sem túl fényes hírnevüket nem kellene még jobban rombolni azzal, hogy nőkre ugrál a kutya. Mellesleg egyáltalán hol/hogyan ugrott rá? Kiszökött? Vagy póráz nélkül sétáltatok? Sétához szerezz be egy fém fojtónyakörvet (pl [link] Ezt úgy ráteszed a füle tövéhez, hogy nem fojtón van de jó szorosan. Kijelölsz magadnak egy sávot, amit nem léphet túla kutya, pl ha a válla a lábad elé kerül akkor egy rövid határozott rántás. Nagyon fontos, hogy ne húzd folyamatosan. Legyen laza a póráz amíg a kívánt helyen megy a kutya. Ha nagyon húz, és nem tudod megrántani, akkor én eleinte fogtam és leültettem. Ha fél óra alatt 2 métert nem haladtok, akkor így járt. Kitartónak kell lenned, és ha ő makacs, akkor neked még makacsabbnak.
2013. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én is csak a kutyasulit tudom ajánlani.

Az már régen rossz, ha emberekre ugrál, ráadásul morog is közben.Ha most nem harapott, lehet, hogy legközelebb megpróbálja.És ez egy ilyen keményfejű fajtánál nem a legpozitívabb hírverés, hiszen amelyik kutya így néz ki, az már "pitbú" a köznyelvben.

Legyél vele iszonyatosan következetes és határozott.Nekem két staffordom van, egy szuka és egy kan.A szuka 3 éves, gyönyörűen szocializált, imádja a kutyákat, macskákat, embereket.A kan 9 hónapos, kamaszodik, és attól, hogy aranyos, kemény kézzel bánok vele (nem ütöm-verem, az tilos!!!), hiába makacskodik és teszi az akaratos nagyfiút.Ő szintúgy remekül szocializált, de a macskáktól fél. :D

Egysoros nagyszemű fojtólánc, és rövid, erős póráz.Füle mögé a fojtót, szorosan jöjjön láb mellett.Ha egy kicsit is cibál, határozott, erős rántással add a tudtára, hogy ki a főnök.

Az emberek/más állatok felé irányuló agresszióra egyetlen kezelés a kutyaiskola.

2013. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba én is szívesen elvinném, csak nem tudom fedezni, sociális munkás vagyok sajnos :( a kuyta nem szokott ki, az én hibám volt, mert elengedtem a faluban, ahogy jottunk haza, de sosem tortént ilyen, mindég halgatott :( Folytó nyakorv van, ha azzal viszem ki, és megrántom, mindég visít, mert olykor becsípi a fulét, és lelassít, nem is húz, de ha rendes nyakorvel viszem ki, akkor húz. De megint nem hordhatom mindég folytóval, azt úgyis ismeri, meg ha kikotom valahová nagyobb az esélye, ha valami van elszakítsa. Jo vastag nyakorvjei vannak, azzal hordom ki. Igyekszek keménykedni vele, de eléggé sírós típus, ha csak ráemelem a kezem, sír, és ez olyan rosz. Kiskorába utve is volt sajna :(
2013. okt. 11. 14:24
 7/23 A kérdező kommentje:
Meg nem ráncigáll ide oda, tehát nem a legrosszabb, de viszont pisilni akar, akkor odahúzom a gazdit, torjon szakadjon is. Vagy ha szagot érez, vagy csak úgy....egyszeruen feszul a póráz állandóan.
2013. okt. 11. 14:28
 8/23 anonim ***** válasza:

Hozzám egy roti került közel 3 évesen.

Ők is rettentő mód akaratosak, és ha valamit egyszer rájuk hagysz, azt hiszik, hogy, akkor már mindent lehet nekik. Meg ugye "kicsit" nagyobb is a test tömegük mint egy staff-nak.

Nálam is mindennel bepróbálkozott eleinte. (nem ismertem az elő életét, mindenki mondott mindent)

Volt, hogy játék közben rám ugrott, harapni akart (nem kárt tenni bennem, csak jelezni, hogy ő a főnök).

Nekem is van cicám, az sem volt neki jó.

De sok hónap következetes és szigorú (NEM verés, meg felesleges büntetés)

nevelés után már nagyon szocializált lett.

Ha nem megy egyedül, akkor tényleg ahogy előttem is mondták, kutyasuliba kell vinni.

De amúgy meg, minden egyes apró mozzanatára, és "gondolatára" figyelj, 1 lépéssel legyél előtte, és éreztesd vele hogy TE vagy és NEM ő a főnök!

2013. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Koszi, mindent megteszek ennek érdekében, koszi mindenkinek. De megint mit értetek azalatt akkor, hogy kovetkezetes.....ha rosszat csinál, csak mondjam hogy nem? Nem lehet ráutni se semmi? akkor sosem tanulja meg! Mit tegyek akkor ijen esetekben? eros érintésekkel, bökésekkel szoktam jelezni a nemtetszésemet, ahogy Cesar Millan is. határozott érint és nem. de nem vállik be, akkor hogyan kell azt csinálni?
2013. okt. 11. 14:36
 10/23 anonim ***** válasza:

A "NEM"-et akkor fogja érteni, ha megtanítod, vagy megtanítottad neki.

És igen. Legyél következetes. Mindig. Még ha meg is sajnálnád.

Nem kell kiabálni vele, vagy verni, egy kutyának sokkal nagyobb büntetés az, ha valami rosszat tesz és utána egyből (tehát NEM úgy hogy rosszat tesz, te odahívod és le szidod, mert akkor azt hiszi, hogy azért kapott ki amiért oda ment hozzád)

rászólsz, hogy: NEM, majd levegőnek veszed.

2013. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!