Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy egy kutya...

Mitől függ, hogy egy kutya szeretni fogja-e a vizet vagy sem? Befolyásolható ez már kölyökkorban?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a gének is meghatározóak,hiszen pl egy újfundlandi esetében nem hiszem,hogy sok olyan egyed lenne,amelynek víziszonya van.Inkább arra lennék kíváncsi-a ti tapasztalataitokra is!-hogy befolyásolható-e már kölyökkorban a kiskutya annyira,hogy mondjuk megszeresse a vizet(tegyük fel,egy nem,,vízimádó"fajta)Eddig öt kutyám és egy cicám volt/van és bár mind felnőtten kerültek hozzánk és már idősebbek voltak,mikor befogadtuk őket,egytől-egyig mindannyian utálták a vizet,fürdetni nem lehetett őket,ha mégis,még a kutyám is úgy csinál,mint a macska,a lábait szétterpeszti,hogy még véletlenül se tudjam betenni a kádba...:) Ez főként nyáron rossz,amikor szenvednek a melegtől és tudom,hogy jól esne nekik egy kis langyos vizes pocsolás,de úgy kell egy locsoló vízzel körbekergetni őket az udvaron.Jövőre lesz először kölyökkutyám és szeretném,ha ő végre szeretné a vizet,vihetném pancsolni,nyáron hűthetném,stb.Ezért kérdezem,tapasztalataitok szerint mennyire múlik a kölyökkori élményeken,szoktatáson a dolog és a ti kutyáitok hogyan viszonyulnak a vízhez?Van-e valami konkrét oka,élménye,ami miatt szereti/nem szereti?Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
2013. okt. 11. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Rossz tapasztalatoktól, és képzeletbeli problémáktól függ.

Ezért , mivel alapból minden kutya szeret pancsolni, főleg melegben, minden kutyával meg lehet szerettetni a vizet, kivétel nélkül!!!

Kölyökkutyánál tök egyszerű, óvatosan kell bevezetni a dolgot, meg kell ismertetni a közeggel, (pocsolya, lavór, kis víz, hogy csak a lábát érje, stb..)


Utána meg össze kell kötni a játékkal. Egy egészségesen felnevelt kutya imádja ezeket a dolgokat.

Ha később az úszástól, vagy a mély víztől pánikolna, menj be vele pl egy tóba, legyél mellette, úszás közben, óvatosan vezesd pórázon, hogy érezze a kapcsolatot.

2013. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fürdetést szerintem minden kutya utálja. A locsolást vagy természetes vízben való úsztatást inkább lehet befolyásolni. Nekem két kutyám van, az egyik kölyök, a másik hatéves kora óta van itt. Amelyik kölyökként itt volt, vele gyakran jártunk úszni, ő szereti a vizet, ha bedobom a Dunába a labdáját, valamennyire úszik is érte, de nem nagyon mer eltávolodni a parttól. Hirtelen mélyülő vízbe nem ment bele soha. Ha lelocsoljuk, annak nem örül. A másiknak sajnos első alkalommal kellemetlen élménye volt, leugrott egy pallóról játék közben, azt hitte, hogy szárazföld van alatta, de hínárral benőtt víz volt, elég mély. Ő azóta is belemegy a vízbe, de csak ameddig leér a lába. Természetes vízben próbáltad már? Lehet, hogy.nagyobb sikere lenne, mint annak, ha az udvarban lelocsolod.
2013. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam a magyarázatot, ha 5 kutyából 1-et sem sikerült hozzászoktatni, bármilyen élményük is volt előtte, az nem valami jó arány, ott lehetnek hibák a módszerben.


Általánosságban azt tudom mondani, hogy bontsd lépésekre a folyamatot, először csak a hátsó lábát, tedd bele, stb.

Hagyj időt neki, hogy megnyugodjon, és feldolgozza az élményt.

2013. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Kölyökkutyám van, a nyáron kezdett megismerkedni a vízzel de még mindig vannak fenntartásai. A slaggal való locsolást, leöntést ne erőltesd attól szerintem minden kutya fél, de mindenesezte ne ezzel kezdj.


Mi a Balatonon kezdtük vele szeretettni a vizeket. Először ugatta, nem mert belemenni. Türelmesnek kell lenni! Bár annyira imád minket, hogy legyőzte a félelmét és utánnunk úszott de ezután hetekig nem is próbálkozott. Már szinte fel is adtuk az egészet amikor egy esti parti séta keretei között (pórázon volt) elkezdett a köveken sétálgatni. Ivott a vízből, belefeküdt, beletette a mancsát, szóval szép fokozatosan szerzett tapasztalatokat. Most már pórázon megtesz egy rövidke távot úszva is, de csak a part mentén.:)

2013. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ezt nem lehet befolyásolni, jó irányba legalábbis. Úgy értem, hogy megijeszteni/elijeszteni el lehet a víztől, de megszerettetni nem igazán. Vannak egyedek, akik felnőtt korukban kezdenek csak el úszni, míg mások már kölyökkorban.
2013. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Nagyon hasznosakat írtatok,fel is szavaztam mindenkit.Természetes vízzel is próbálkoztunk,az egyik kutyám még úgy sem volt hajlandó,a másikat tíz év után először megfogták és beledobták és úgy tűnt,kezdi megszokni,nem menekült egyből hanem csodálkozva lépegetni-úszkálni kezdett...Bár azt nem hinném,hogy megszerette.Mindenesetre a jövendőbeli kicsit én is fokozatosan,pozitív élményekkel társítva tervezem szoktatni,hátha ő már vízszeretőbb lesz.
2013. okt. 11. 22:14
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Nekem labrador keverékem van. Már három hónaposan utánam ugrott a stégről a vízbe és úgy úszott, mintha a világ leg természetesebb dolgát végezné. Azóta is imád úszni bármilyen folyó vízben, tóban. De ha slaggal locsolom menekül.

Ha szeretnéd, hogy megszokja a vizet, hagyd hogy a saját tempójában ismerkedjen. Pl. tegyél egy lavór vizet a földre és tedd bele a kedvenc játékát és hagyd, hogy egyedül szedje ki.


Sokat segíthet az is, ha keresel egy olyan jól nevelt kutyát, aki szeret úszni, és hagyod, hogy a kölyök kövesse.

NEM szabad bedobni és behúzni a vízbe, mert épp az ellenkezőjét fogod elérni, mint amit szeretnél.


Türelemmel és pozitív dolgokkal sikerülhet.


Örülök, hogy van még olyan ember aki előre gondolkodik. :-)


Jó kutyázást!

2013. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon sekély dísztavunk, sose erőltettem, egyszer beleesett, aýtáo magától ment be másodszorra. Elég vízimádó.
2013. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

18 éve a 2 huskym még baba volt, mikor séta közben a nagyobbik belegázolt egy patakba. A kicsi természetesen utánarohant, de neki az akkora volt, hogy már úsznia kellett. Ő lett a világ legvízimádóbb kutyája. Inkább átúszta a tavat, mint megkerülje. Minden lehetséges alkalmat megragadott, hogy vízben legyen. Még a kádba is beugrott mellém, de volt hogy a mosdókagylóba mászott bele, mert csöpögött a csap.

Azóta biztos vagyok benne, hogy a pozitív kölyökkori élmény jó hatással van az úszáskedvre is.

2013. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!