Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhászkutya...

A kaukázusi juhászkutya tényleg olyan aranyos és barátságos mint a Myrsky a juhászkutya címü filmben?

Figyelt kérdés

#kaukázusi juhászkutya #myrsky a juhászkutya
2013. okt. 11. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minden kutya csak és kizárólag megfelelő szocializációval lesz szelíd. Ey csivi is lehet vad, de én ma két világgyőztes kuvaszt dögönyöztem meg, és rohantak hozzám simiért, pedig nem ismertek...
2013. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem nincs, de szeretem a kutyákat.

Egy kaukázusi története:

Meglátogattunk valakit, kaukázusi volt a kertben. Hívta az asszonyt, az megfogta a kutyát, így tudtunk bemenni..

Fél év múlva el kellett altatni, mert már az asszony se bírt vele.

Lehet mondani, nem nevelték meg, bármit, de ez a történet vége.

Másik: kutyához értő emberek, sok kaukázusijuk volt:ennek 3-4 éves korára már csak bottal lehetett odatolni a kajáját, őket még nem, de lányt (23) már bántotta volna, nem merték egyedül hagyni vele, nehéz döntés volt, mennie kellett.

2013. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. okt. 11. 22:12
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy kaukázusi nem aranyos és barátságos, hanem egy rettentően kemény kutya, akinek nagyon határozott irányításra, nevelésre van szüksége ahhoz, hogy kézbentartható legyen. Kutyás tapasztalat és megfelelő időráfordítás nélkül senkinek nem ajánlom, hogy ilyen kutyát válasszon, mert nagyon meg fog vele szenvedni és könnyen balesetveszélyessé is válhat a helyzet. Sok foglalkozással és hozzáértő neveléssel viszont nagyon jó, megbízható kutya faragható belőlük, de magától nem ilyenek.
2013. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem láttam ezt a filmet, de ez már a második kérdés ebben a témában. Havalóban ez jön le a filmből, hogy a KAU kedves és barátságos kutya, hamarosan még több KAU lesz a menhelyeken.
2013. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
konkrétan anyira kedves és barátságos hogy egy 7 éves kislány a gazdálya és ő irányitsa
2013. okt. 11. 22:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg még egyszer a filmet...! a Myrsky film nagyon jól bemutatja a fajtát! megvették kölyöknek, mindenki szereti, pufi gombóc, aranyos, aztán elkezd szökdösni, apuci egyre magasítja a kerítést, elkezdi durván bevédeni a kislányt, veszélyt jelentve ezzel az egész lakókörnyezetre. felforgatja az iskolát, és egy pici telefonfülkébe kerget be minden környékbeli embert a parkból, mert félti a kislányt, aki - ez is gyönyörűen látszik a filmen - nem tudja a kutyát irányítani. ezért ajándékozzák el egy tanyára, ahol a számára megfelelő terület áll rendelkezésére, és egy olyan gazda, aki ismeri a fajtát.

Myrsky a filmben nem barátságos, legalábbis nem mindenkivel... a családját megvédi minden valós és vélt támadástól, de ők ezt nem tudják irányítani (a filmben a kutyapszichológus is elmondja), a kutya veszélyessé válik. ám a csibéket, akikhez a film elején látszik, hogy hozzászokott, tehát szocializálva lett rá felnőtten is szereti. szintén egy nagyon szépen bemutatott és fontos tulajdonsága a fajtának.

mikor megnéztem azon túl, hogy kissé kiakasztott a főszereplő kislány állandó ajvékolása, nagyon örültem neki, hogy végre van egy film, ami a kaukázusi juhászkutyát olyannak mutatja, amilyen. minden jó és rossz tulajdonságával együtt.

2013. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az en kaukazusim a legintelligensebb kutya volt,amit lattam,korai szocializacion esett at,szeretgettem,kenyeztettem,sokat jatszottunk,imadott a hoban bohockodni,szankoztam,utanam futott es felhuzta a dombon a szankom,mindenki szerette.karacsonykor bejott a hazba,leette a farol az osszes szaloncukrot,de a cukrospapirok logtak a fan,a fat is erintetlenul hagyta.Nagyon ovatos volt amikor jatszott,sose volt durva jatek kozben.poraz nelkul setaltuk.nem neveltem eroltetve,csak ugy osztonosen,megis ilyen jo kutya lett belole.sose jatszottam vele agresszivabb jatekot,rongyhuzogatast sem,oszinten szolva azt sem tudtam,hogy kell nevelni,de Alapbol nagyon jo termeszetuk van.
2013. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Ajaj!

Irányítja és gazdája.

2013. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kaukázusi egy fajta. Azon belül is az számít, milyen vonalat tenyésztenek. Vannak köztük szinte az eredeti természetűek és vannak a kiállításra szántak, amelyekben már generációk óta a szelídség dominál. És a kettő között még sok variáns.

A film az film. Megírt történet.

2013. okt. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!