Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg kutyámnak,...

Mickeymouse001 kérdése:

Hogyan tanítsam meg kutyámnak, hogy ne húzzon?

Figyelt kérdés
Egy beagle-pointer keverék kutyusról van szó...úgyhogy vadászkutya,de nem tudom,ettel össze füg-e ez a kettő

2013. okt. 12. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

az enyém németjuhász és húz mindig, úgyhogy erre én is kíváncsi lennék-

Egyszer azt hallottam, hogy nem szabad hogy sétáltatásnál a kutya előrébb legyen mint a gazdája, de hát azt meg hogy?

(a csodálatos kutyadoki mondta xd)

2013. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Salx Narval ***** válasza:
Ha eléd megy, azonnal fordulj ellenkező irányba és rántsd meg egy kicsit, ezt addig kell gyakorolni amíg meg nem tanulja, hogy max melletted mehet. Ha viszont dolgozol vele, akkor az a jó, ha húz. Ne feledkezz el a jutalomról, ha jól teljesít.
2013. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nem függ össze a kettő :) Vannak olyan személyiségű kutyák akiket kicsit nehezebb megtanítani bizonyos dolgokra! Nekem angol cocker spánielem van és én úgy tanítottam meg neki, hogy ne húzzon, hogy rövid pórázon, szorosan a lábam mellett sétáltattam és amikor éreztem, hogy nekiállt húzni akkor rántottam rajta egy picit. Nyugi nem fáj neki. Sajnos meg kell az alapvető dolgokat tanulnia, ha kell akkor gyenge "erőszakot" bevetve! Most már 7 éves kitűnően sétál mellettem mindent megért amit mondok neki és mindent egyből megcsinál! Csak sokat beszélj hozzá! ;)Sok sikert és sok türelmet! :) Ja és egy jó tanács, ha nem csinál meg a kutyusod valamit, hiába mutattad neki 20-szor akkor se légy ideges, mert ezáltal ő is csak feszült lesz és nem tud rád koncentrálni. Én például nagyon sokszor csinálom azt, hogy ülök vele szembe a földön és csak nézek a szemébe.. ez számára azt is jelenti, hogy TE vagy a főnök! :)
2013. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amit utolsó ír egy nagy baromság, már bocsi de 4 hónapig csináltam minden nap a kutyámmal eredménytelenül. Húzd a lábadhoz és mond lábhoz erőteljesen. Ha húz rántd vissza és mond neki lábhoz, majd kb 5-8 lépés előre és megálsz leülteted a lábad mellé úgy hogy: kutyaneve lábhoz ül. Majd lábhoz parancsal bal lábaddal elindulsz. a kutya a bal lábnál legyen mindig. megint 8 lépés megálsz parancsszavak és leülteted. Ha ez megyen neki akkor elkezdesz fordulni a kutya menne egyenesen de te húzod őt a bal lábadhoz fordulás közben és mondod neki a lábhoz parancsot. A pórázt és nyakörvet csak a lábhoz parancsal és leültetve tedd rá.
2013. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocsi már nem utolsó hanem a 2 válaszoló.
2013. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
1. Én is láttam a csodálatos kutyadokiból azt a részt:DD Az volt benne hogy a kutya úgy húzta a gazdáját hogy az már alig bírta tartani. azt mondta a kutyadoki hogy fogja rövidre a pórázt, annyira hogy a kutya a gazdi mellett tudjon csak menni. a gazdi vezesse a kutyáját ne fordítva. Ezáltal hogy nem engedi el maga mellől a kutya megtanulja hogy ki a főnök. Persze még ha ezt meg is próbálod nem fogja elsőre tudni biztos makacskodni fog, de muszáj megtanulnia, keményebbnek kell lennie a gazdinak. és ha a kutya tudja hogy nem ő a főnök akkor más téren is könnyebb lesz vele nem csak sétáltatásnál:)
2013. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Visszarántás nálunk egyáltalán nem működik. Ha egy kutya teli van energiával és menni akar, akkor rángathatod, nagyon nem fogja meghatni. (max hülyét csinálsz magadból) :D

Megfordulás többször bejön, ha van hozzá türelme az illetőnek.


Nálunk az vált be, ha úgy érzem, és tényleg úgy van, hogy én irányítom a helyzetet, jól reagálok mindenre... szóval a fejemben összeáll a kép, hogy mit csinálunk, mindez egy magabiztos érzéssel párosul: akkor a kutyám magától beáll mögém, vagy mellettem jön, nem kell semmi trükk.

Ha viszont nyomibb hangulatom van, akkor kezdődik a húzás.


Szóval, nagyon igaz az, hogy vagy te vagy a "főnök" vagy a kutyád veszi át a szerepet. És akkor húz, és lehet fordulgatni. xD

Szóval, ki kell tapasztalni, hogy nálatok milyen "állapot" működik, amiben ha vagy, akkor a kutyád elfogadja hogy ő követ. És ha egyszer megvan, az nem jelenti azt hogy következő sétánál nem kell újra rájönni. :D

Ez a szubjektív véleményem, mint kezdő kutyás.

Labrador - pointer keverék kutyussal.

2013. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám úgymond nem elégszik meg azzal, hogy xy alkalommal én vagyok a főnök, és azt megszokja szépen. Ha én vezetek, azt abban a pillanatban feltétel nélkül elfogadja. De amint kizökkenek kicsit, azonnal reagál, és átveszi a szerepet. Szóval nagyon résen kell lenni. :D Jó eddzés, mindenesetre. Munkával, háztartással, néha jobban elfáradok, mikor kinn vagyunk, mint a kutya. :O
2013. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nekem a 7 éves kutyám a második kutyám, apukám kutyakiképző volt, szóval asszem nem beszélek hülyeséget! NEM A KUTYA IRÁNYÍT ÉS NEM FOGJA Ő ÚGY GONDOLNI, HOGY NA MOST BEÁLLOK A GAZDÁM MELLÉ! EGY KUTYA OLYAN MINT EGY KISGYEREK.. A KISGYEREK SEM TANUL MEG MAGÁTÓL SEMMIT.. HANEM A KÜLVILÁG ÉS A SZÜLŐK SEGÍTIK EBBEN! DE HA MI NEM TANÍTJUK MEG SEMMIRE AKKOR KÉSŐBB MÁR BASZHATOD A TANÍTÁST!
2013. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De igen, be fog állni melléd magától, ha hitelesen te vagy a "vezető" és folyamatosan kommunikálsz felé testjelekkel olyan módon, amit ő megért. Szóval neked is kell "kutyául" tanulni kicsit, amellett, hogy őt tanítgatod.

Erre rá kell érezni, és jön magától, gyakorolni kell, sokat csinálni.


Azért áll be melléd ilyenkor, mert ösztönösen kell nekik a vezető. Nekik ez a természetükben van, hogy kövessék azt, aki "jobban tudja mi a helyzet".

Kicsit hülyén fogalmaztam, de szerintem ez a lényeg.

2013. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!