Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaovi/kutyaiskola. Erről...

Kutyaovi/kutyaiskola. Erről szeretnék tudni mindent, mit tanítanak bennük? Viszi valaki a kutyáját innen? (:

Figyelt kérdés

2013. okt. 12. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk a kutyasuli: fél óra engedelmességi (egy szünettel) (ül, fekszik, lábnál jön, kiképző megfogja a kutyát átmész a másik végébe a területnek és hívod magadhoz a kutyát, marad parancs-tehát a legfontosabb dolgok) utána jön fél óra agility -nem kötelező, de nem kell külön fizetni- itt van szlalom, az abroncs átugrás, libikóka, akadály ugrás, a v alakú mászóka, a trapéz alakú mászóka, meg egy alagút. a z utána lévő fél órában pedig van az őrző védő kiképzés, ami szintén nem kötelező.


a kutya ovi ugyanez, csak ők egy kisebb elkülönített területen vannak, és játékosabb a dolog, plusz a behivásnál a gazdit elbújtatják egy paraván mögé.

2013. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

youtube-ra beírod,hogy kutyasuli/kutyaovi kiad egy csomót és ott van,hogy miket csinálnak,jó persze nem az egész foglalkozás van feltéve,de a lényeget sztem össze vágják :)


Én a kövi kutyámat viszem majd kutyaoviba/suliba,mert még ilyen fajtám nem volt.Elrontani nem szeretném.Mellesleg szocializáció szempontjából nagyon jó az ovi/suli :)


Ismerősöm faluba lakik,persze ott nincsenek kutyások így mindig bejön a városba és a kutyasuli x időben felügyelt futtatóként funkcionál és rengeteg kutya van minden nap.Így kutyatársakkal itt talizuk a kutya.

2013. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi jártunk oviba is, suliba is. Előbbi főleg a szocializációról illetve a behívás alapjairól szólt, ott nagyon sokat tanultam kutyakommunikációról meg egészen alap dolgokról, rám is fért, első kutyás vagyok. Ismerkedtünk közben már egy-két feladattal is (pl. ültetés, fektetés, láb mellett követés), de ez komolyabban már a suli részben folytatódott. Nekem pl. a leghasznosabb az volt, hogy célzottan megtanítottak, hogy tiltsam le a kutyámat dolgokról (pl. földön lévő kajáról), ez előtte nagyon nem ment.

Érdemes több suli foglalkozásaira is benézni és az alapján dönteni, hogy melyik tetszik. Egyébként némelyiknek fent van a honlapján egy változó részletességű tematika, amiből látod, hogy mik a fix részek, amit tanítanak.

2013. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as. Te melyik suli ovijába jártál?
2013. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!