Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes/nagy testű (kb...

Milyen közepes/nagy testű (kb 25-35kg) családi kutyát tudtok ajánlani, amelyiknek hosszú szőre van?

Figyelt kérdés

Érdekelne a Ti véleményetek is.

Rengeteg kutyafajta van, és nem ismerem mindegyiket.

Golden mellett írjatok még mást is, mindenhol ezt olvasom, de én más fajtákra is kíváncsi vagyok.

Az ausztrál juhász nagyon tetszik, de szuka kutyust szeretnék, és legalább egyszer az életében szeretném ha lennének kiskutyái. Ez ilyen kutyát viszont horror áron fedeznének be. Huskyn van most, és szeretnénk mellé egy méretben majdnem azonos kutyust.Köszi a válaszokat.



2013. okt. 12. 12:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha már eleve szaporítani akarsz, ne legyen kutyád.
2013. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem szaporítani akarok, írtam hogy egyetlen egyszer szeretném, ha lennének kiskutyái. És hidd el mindent megadnék a kölyköknek és az anyának is. Ja és csak jó helyre adnám őket. Nem tudom ebben mi a rossz. Nem azt tervezem hogy veszek egy szukát és halomra elletem vele a kutyákat.Nagy különbség van a kettő között szerintem, de kösz az értelmes hozzászólásodat.
2013. okt. 12. 13:14
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Szaporítás,amit tervezel...Hacsak,nem veszel egy kiállítási minőségű kutyát( 200ezer körül vannak) elviszed tenyészszemlére,meg pár díjat nem ártana vele nyerni,leszűreted a fajtára jellemző örökletes betegségekre ( 10-15 ezer ft / szűrés) és ha valóban olyan nagyon jó kutya,hogy a fajtáját nemesítené,akkor lesz rá jelentkező,aki a kanját felajánlja...De mindezt tenyésztői ismeretekkel lehet csak csinálni,a saját normális tenyésztőd véleményét kikérve.


De ha már valaki ennyi pénzt kiadna kutyára,akkor szerintem nem a mi véleményünk alapján kell kutyát választania.


És mindenki jó gazdát akar a kölyköknek...aztán vagy összejön vagy nem.Meg születhet 3 kölyök is,meg születhet 12 is...3 gazdát még csak leakaszt az ember valahonnan,de 12-őt már problémás.És élete végéig tudni fogod,hogy hova kerültek a kölykök?Gondozzák-e?Nincs-e láncra verve vagy kidobták-e vhol?

Vagy épp nem elletik agyon,mert kell a pénz?


Ha már a befedeztetés is horror ár...akkor szerinted egy alom felnevelése mennyi?

Duplája legalább...

2013. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Ausztrál juhász 200 ezer ft környéke ha nem több, kevés a tenyésztő M.O-n ők is többnyire küldöldre adnak kutyát.Hála az égnek nem divat fajta

Egyszer akarod elletni az is szaporítás hiába adsz meg mindent a kutyának és a kölyköknek!

A tenyésztőkre hagyd a tenyésztést,ők értenek hozzá.Gondolom te nem végeztél el semmilyen állatenyésztési egyetemet.Nincs hozzá szakképesítésed!

Mellesleg hiába adsz meg mindent a kutyáknak,szűrések és törzskönyv nélkül csak szaporítás.


Csak,hogy a kérdésre is válaszoljak.

Skót juhász,Berni pásztor,Hosszú szőrű német juhász,Briard


De az is fontos te mit tudnál neki nyújtani.Mennyit lenne vele foglalkozva?

2013. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

14:18-as vagyok

Azt én is hozzá tenném,hogy egy alom felnevelése nem 10 ezer ft.Ha már egy fedezést drágálsz akkor a kölykökről ne is beszéljünk.Tényleg duplája lesz a fedezésnek.

2013. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mennyit lenne vele foglalkozva?Rengeteget.:) És ezt nem csak úgy mondom, a huskymmal is rengeteget foglalkozom. Szeretek is vele nagyon foglalkozni, játszani tanítani nevelni dicsérni szidni ha kell, futni vele, más kutyákhoz vinni. Már a szeme állásából tudom, mikor van baja, vagy fáj Neki valami, mikor akar játszani vagy mikor éhes. És ugyanezt érzem visszafele is. Imádom, hogy egyéniség, hogy már az arcomról tudja mit szeretnék, hogy olyan kis "dinka", hogy mindig meg tud nevettetni. Rengeteget olvastam a kutyákról, tartásukról, betegségekről, nevelésről mielőtt hozzánk jött pici kis gombócként. Nagyon sok örömöt kapok Tőle és remélem adok is neki. Szuperprémium kutyatáppal etetem, és a legjobb kullancs elleni szereket is megveszem neki. Oltások, féregírtó vezetve, és a legjobb orvoshoz megyünk.Sajnos tavaly beteg lett és az orvos amikor megkérdezte nekünk ez a kutya kell vagy csak egy kutya, nem volt kérdés. Nem számított a pénz sem. Kicsit furi, hogy ivartalanított kan kutyával szaporító akarnék lenni. Csak szeretnék mellé egy szuka kutyut, akinek viszont szerintem életében egyszer kellenének kiskutyák. Én személy szerint inkább adnám a kiskutyákat akár ingyen ismerősnek, akiről tudom, hoyg jó helyen lennének, mint gazdag puccos kis családnak, ahol a gyerek kér karácsonyra kiskutyát, utána meg el van felejtve amikor megnő. És ha megmaradna , hidd el nem dobnám őket el, inkább megtartanám. Nem igazán értem ezt a fennakadást, mivel én tényleg egy alkalomra gondoltam, nem pedig direkt szaporítani.


A berni pásztor tetszik még, és a jelleme is megfogott.

Köszönöm annak aki válaszolt a kérdésre.

2013. okt. 12. 15:00
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Aussie szukát nem kapsz 1000 euró alatt, és még így is a külföldöt preferálják. Illetve mi kaptunk volna 150 ezerért, de az a kutya olyan semmilyen volt, hogy csakis hobbi célra. Végül kant vettünk. Kérlek ne szaporíts. Remek fajta, és nem kell, hogy bármiféle szentimentális vagy értelmetlen (szeretnéd h megtapasztalja az anyaságot vagy mi??) okból elrontsd. Szukát meg ha minden igaz ivartalanítási szerződéssel adnak csak el hobbi célra, szóval ezt buktad.
2013. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként a kutyáknak nincsenek ilyen hülyeségeik, hogy ők szülni szeretnének, az ösztöneik hajtják őket. Mindenkinek jobb, ha ivartalanítod, mihelyt lehet. A miénk kiállítási minőség, de mégis ivartalanítani fogjuk 1 éves korában. Neki is jobb, nekem is jobb.
2013. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Miért buktam volna?

Lehet attól ausztrál juhász szukám, akkor max ivartalaníttatom. Nem igazán értettétek meg, hogy nekem nem a szaporítás a célom. Mindegy erre a kérdésre egy fél értelmes választ kaptam csak. Annak köszönöm.

2013. okt. 12. 15:31
 10/23 anonim ***** válasza:

Te írtad bele a kérdésbe, hogy szeretnéd fedeztetni, így én nem értelek téged... vagy ennyi és meggondoltad magad?

Egyébként én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy személyiségileg passzol-e ez a kutya hozzád. Nekem például telt egy kis időbe elfogadni egy-két tulajdonságát.

2013. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!