Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott egy törzskönyves kutya...

Adott egy törzskönyves kutya aki az első alomból van tehát A betűs a neve. A kan akivel pároztatnák szintén A-s alomból van. Baj ez?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán két ilyen kutyát pároztatni? Mert láttam egy hirdetést Boxer kennelben külföldön ahol két A-s kutya volt pároztatva.

2013. okt. 12. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! Ez csak azt jelenti, hogy a kan is egy "A" kezdőbetűs alomban született. De gondolom másik kennelben született, így nem tesók. Ezek csak nevek, a tenyésztésben nincs ennek jelentősége, nem a neve miatt választanak egy kutyát :)
2013. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
100%
Körülbelül annyira veszélyes, mintha te Máriaként egy Márk nevű férfitól vállalnál gyereket.
2013. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Baj. Ha ennyi tudatosság és józan ész biztokában akarsz pároztatni, akkor ne csináld. Beszélgess el a kutyád tenyésztőjével, kövesd az utasításait, vagy inkább ne is csinálj semmit, majd tenyészt más, olyan, aki mondjuk tudja is, hogy mit csin
2013. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*csinál.
2013. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

PároztatnÉk, Istenem... (OFF)


AMúgy nem, nem baj..

2013. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon egyszerű: megnézed a két kutya törzskönyvét. Ha nem egyeznek meg a felmenők, akkor nyilván nem tesók.
2013. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Milyen kár, hogy attól, hogy nem testvérek, még simán lehet, hogy baromira nem kellene őket összerakni.
2013. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztésnél nem csak az az egyetlen szempont,hogy lehetőleg ne legyenek közeli rokonok.Ezért inkább ne tedd,előbb tanulj.
2013. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aki nem értette meg a kérdésemet azt baromira sajnálom, nem én akarok pároztatni, hanem ilyen kutyát szerettem volna venni. Azért kérdeztem mert úgy olvastam, hogy az A alomban vannak a leghibásabb egyedek.
2013. okt. 13. 08:33
 10/11 anonim ***** válasza:

ez annyira igaz, minthogy az elsőszülött gyerekek a leghibásabbak :) :D

beszélj a tenyésztővel, kérdezz, érdeklődj. szűrések, eredmények, garancia, adás-vételi szerződés mindenképp legyen! és jó, ha megvan a kölcsönös szimpátia és a tenyésztő -kérdezés nélkül- elmondja neked a tenyésztési koncepcióját is (tehát, hogy mik a céljai, és ezzel az alommal mit szeretett volna elérni).

2013. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!