Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez inkontinencia?

Ez inkontinencia?

Figyelt kérdés

Van egy 11,5 éves szuka kutyám és egy ideje bepisil,pedig szobatiszta, napi 3x-4x vagyunk lent és van amikor feljövünk sétából és 1 óra múlva egy tócsa van a konyhában.Van amikor kibírja a kövi sétáig.Én úgy gondolom,hogy ez az,persze nem vagyok orvos.

Orvoshoz elviszem mindenképpen,csak érdeklődök hátha vkinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata.


2013. okt. 12. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
"A vizeletinkontinencia a vizelet akarattalan távozása a szervezetből." Szóval hacsak nem viselkedési probléma, akkor inkontinencia, de hogy mi az oka, és mennyire kezelhető, azt majd a doki megmondja.
2013. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Viselkedési próbléma nem hinném.Nagyon jól nevelt nyugis kutyus :)


Ehhez vmi vizsgálat amúgy szükséges? vagy elmondom a panaszokat amit észleltem,ad gyógyszert aztán vagy használ vagy nem?


Jó dokink van amúgy.

2013. okt. 12. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Vese probléma is lehet.
2013. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd a doki megmondja. Ha ő felismeri a látható tünetekből is a betegséget, akkor nem kell több vizsgálat, ha nem biztos benne, hogy mi az, vagy ha elsőre téved, akkor viszont nyilván kelleni fog más is.
2013. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké,remélem semmi komoly és kezelhető.


Amúgy kedve nagyon jó,inni iszik,eszik is rendesen,aktív még mindig. Szóval betegségre utaló jelet nem látok.

De akkor majd a doki kideríti mi állhat a háttérben.

Mert tényleg rendesen sétálunk vele,nem 5 perceket.

Az e.ü séta is 20-25 perc amit persze végig pisil.De ha feljöttünk van,hogy fél-1 óra múlva már bepisil.Van amikor 3 óra is eltelik séta után és akkor.De volt,hogy kibírta a séták közti időt akár 8 órát is. Szóval nem igazán értem.

2013. okt. 12. 17:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy simán csak felfázott, előfordul.
2013. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
lehet,pedig panelkutya
2013. okt. 12. 17:29
 8/8 anonim ***** válasza:
idős a kutya, már nem tudja ugy szabályozni az ingereit. nekem is van egy tizenakárhány éves öreglányom, ő is becsurrant, ha bejön, sőt ő menet közben képes még kakálni is.
2013. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!