Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Párom nyers sertés...

SOS! Párom nyers sertés húsnyesedéket adott a kutyának, nem tudta, hogy nem szabad, ugye ennyitol nem lesz baja? Vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 00:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem hinném. Az én kutyám már evett meg nejlont is véletlen.. Semmi baja sem lett.
2013. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Semmi baja nem lesz tőle. Miért, amúgy mit adtok a kutyának? Krumplifőzeléket?
2013. okt. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
#2 - én is akartam kérdezni, hogy miért baj. Igaz itthon nincs kutya, csak macska, de pl. a nyers májdarabokért (amik elkészítés előtt levágásra kerülnek a májak széléről) megőrülnek...
2013. okt. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg a nyers sertéshús az egyedüli, amit semmiképp nem ajánlott adni, mert abban elszaporodhat valami baktérium, ami a többiben pl csirke nincs, szóval ezt tényleg nem szabad.

Én elvinném a dokihoz holnap, addig is figyeld a kutyut. De nem valószínű hogy baja lesz, csak ugye jobb félni mint megijedni.

2013. okt. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sippara ***** válasza:
83%

Kicsi az esélye, hogy Aujeszkys lesz tőle, és valljuk be, ha elkapja, akkor sem tudsz mit csinálni, ugyanis a betegség gyógyíthatatlan.


[link]

2013. okt. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, az Aujeszky miatt aggódtam, remélem nem lesz semmi baja, elvileg csak egy falatot kapott, kicsi még a kutyus, 3 hónapos.
2013. okt. 13. 02:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Kettes,

Így van, prémium kutyatápot kap, nem fertőzés veszélyes nyers sertést. :-)...... és nem is krumplifőzeléket

2013. okt. 13. 02:05
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Egy falat még nem vészes. Ha degeszre ette volna magát friss, nyers sertéshússal, az már cinkes.
2013. okt. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Jézusom, vidd el orvoshoz, kell egy ultrahang, röntgen, vérvétel, vizelet, és egy MRI is!!!!!!
2013. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

aujeszkyt nagyon régóta nem diagnosztizáltak nálunk, nyugi.

a sertés megfőzésének fő oka most már a parazitafertőzöttség, mert az viszont előfordul náluk. adj neki féreghajtót, és egyeztessetek a pároddal kutyakaja-ügyben.

2013. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!