Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti, ha az...

Miért nem szereti, ha az utcán simogatjuk?

Figyelt kérdés
Hat éves mudi kan, domináns, elég független természetű. Sose szerette, ha az utcán simogatni, babusgatni próbáljuk, ha magunkhoz hívjuk, kitér a simogatás elől, persze ha rászólunk, hagyja, de nem mutatja, hogy különösebben élvezné. Dicsérni inkább mosollyal, gügyögéssel, látványos, ugrálva örüléssel lehet. Otthon az ellenkezője, bújós, mint egy kiscica, állandóan "véletlenül" hozzánk ér, imádja, ha dögönyözzük, ilyenkor kéjesen nyögdécsel.
2013. okt. 14. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát pedig ez egyértelmű. Nekem is volt hasonló gondom a kutyámmal. Otthon biztonságba érzi magát, ott nyugalom van. De kint ő a falkavezér. És nehogymá' ti simogassátok "vadászat" közben.
2013. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De amúgy teljesen engedelmes, tüzelő szukáról, birkáról is vissza tudom hívni, egy-két kisebb problémát leszámítva mintakutya.
2013. okt. 14. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk. Ha elengedem, vagy utcán, séta közben előjön a természetesebb, vadabbik énje. Akkor hirtelen igazi kutya lesz, nem bújós, házi kedvenc. Szerintem ez így tök szuper. Itthon is imádom, ha hozzám bújuk, de mikor látom, ezt az "átváltozást" kimondottan büszke vagyok rá. szeretek vele jönni menni, és jól esik, hogy tud viselkedni sok ember között, hogy hallgat rám, és látva a tartását, ahogy viseli magát mindenféle helyzetben, engem is feltölt energiával, és jókedvvel.

Ez kicsit off volt. :)

Furcsa lenne, ha más kutyákkal való játék közben, vagy után rohanna hozzám, hogy dögönyözzem, símogassam, amikor azt otthon is lehet.

2013. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyunk egyedül. Séta közben ő is nagyon méltóságteljes, igazi herceg. Ha idegen megszólítja, nem is figyel rá, a gyerekekkel szemben kegyet gyakorol, hozzájuk odamegy, tűri,,hogy simogassák, néha még csóvál is.
2013. okt. 14. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mudim van, szuka. Az utcán távolságtartó, nem érdekli a simogatás, inkább mozogna. De engedelmes! Szóval én nem aggódok.
2013. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én vizslám is ilyen. Az utcán nem szereti, ha simogatom viszont itthon olyan, mint egy kiscica
2013. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mert szeretné kiélvezni a sétát. Fordított esetben, téged nem zavarna, ha épp focizol vagy futsz és elkezdenek simogatni?

Otthon simogasd, utcán hagyd, hogy alkalmazkodjon a természethez, ilyenkor ő sem akarja a simit.

2013. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, a séta közben más foglalja le.
2013. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!