Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen személyiségű ember...

Milyen személyiségű ember milyen fajta kutyát választ?

Figyelt kérdés

Régen olvastam egy tanulmányt, de nem találom. 10-15 fajta kutya gazdái voltak tipizálva. A tacskó gazdái kedves emberek, a németjuhász gazdáinak nincs humorérzéke és hasonló nagyívű megállapításokat lehetett megtudni. Arra lennék kíváncsi, hogy nem találkozott e valaki hasonló és elérhető, akár angol nyelvű publikációval?

Eseteg ha van valakinek nem kimondottan demagóg, és másokat nem sértő, bántó megfigyelése az is érdekelni.



2013. okt. 15. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez manapság szerintem nem általánosítható.Illetve,annyiban lehet,hogy talán vannak a divat kutyák,akiket zömmel azok vesznek,akiknek nincs egyénisége,és csak a tömeggel mennek.


Gondolok itt pitbull-staffi-roti..."Harci" kemény kutyákra,akik zömmel f_szhosszabítónak kellenek,menőzni.

A másik oldal a yoki,bichon,csivava kategória,a "cuki-muki" lányoknak,esetleg általánosítva plázacicáknak, barbi helyett,öltöztetni.


Ezeken felül nem tudok sok általánosítást mondani.Manapság ez a gyakori.

Kevés az olyan ember,aki legelőször olyan fajtát választ,ami a személyiségéhez passzol és nem elsősorban küllemre tetszik neki.


Publikációról nem tudok.

2013. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekelne, bár az enyémre tudom a választ :D
2013. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a kutyafajta jellemzőiből érdemes kiindulni, kivéve ha az illető csak rábökött egy kutyára. De fajtán belül is nagy a diverzitás, egy idegenekkel nem barátságos fajta egyede lehet bizalmatlan, méregető vagy csak szimplán közömbös.
2013. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy ilyen "tanulmány" annyira hiteles, mint a napilap horoszkópja.
2013. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt láttam,hogy a harci jellegű divatos ebek gazdái szeretnek erőt demonstrálni és általában férfi a gazda,a divatcuki kutyák tulajai nők ,és a kutya funkciója pótolni azt,amire vágynak,/gyengédség,figyelem,gondoskodás,gyerek/de nem kapnak meg.Kevés olyan kutyát látok mindkét oldalról,ahol a gazdik kutyaként kezelnék ebüket.
2013. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne butaság? Én például elég hideg, tartózkodó ember vagyok általában, de egy-két emberrel nagyon el tudok bohóckodni, folyon mozgásban vagyok és mindig azonnal szükségem van minden információkra. Ezért szeretem az egygazdás munkakutyákat. Szerintem egy mindenkit imádó és/vagy lusta/"haszontalan" kutyával két percig nem bírnék egy légtérben lenni úgy hogy az enyém...
2013. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ember általában (ha ismeri a fajtát amit kiválaszt) akkor olyan kutyát keres ami kitudja tölteni a gazda érzelmi igényeit.

A kamu harcosok azért tartanak harci kutyát.

Az igazi kemény tetovált 200 kilós motoros meg bisont.

Kinek mire van szüksége a kutyától, olyat tart.

Én azért szeretem a keleti pásztorokat, mert határozottak, önállóak, terület védőek, szeretem ha egy kutya nem egy utánfutó szolgalélek, hanem azért követ mert kölcsönös tisztelet van köztünk, amit ki kell érdemelni.

Viszont amiért inkább a Német juhászok felé húzok, az az hogy ők valóban tudnak szeretni.

Egy pásztor kutya nem igazán fog az emberhez bújni, nem fogja keresni a kegyeit állandóan, nem fogja akkora érdeklődéssel követni az ember lépéseit, egyszóval elvannak az ember nélkül is minden hiba nélkül, ez nem hibájuk mert hozzájuk ez illik, elvégre csak azt csinálják amire ki lettek tenyésztve anno.

De ügye nekem egy társ kéne elsősorban és erre ők nem igazán alkalmasak, vagy legalább is nem nekem.

Hasonló tulajdonságokkal rendelkezik a Német juhász avval a hatalmas nagy plusszal hogy nem tud meglenni az ember nélkül. Ők elsősorban vannak az emberért, és csak utána bármi másért.


Egyébként valóban igaz a mondás hogy olyan a kutya mint a gazdája, persze ha gazda választotta ki a kutyát.

2013. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, azért butaság, mert én mudikat tartok, ők egygazdások, de mégis nagyon barátságos, közvetlen ember vagyok aki imád bulizni stb. Amikor választottam a fajtát, nem érdekelt, hogy bizalmatlan-e, más okokból választottam. Az ilyen tanulmányok azt nem veszik figyelembe, hogy egy fajtát különböző motivációkkal lehet választani. A pitesek egy részére igaz, hogy farokhosszabbítót keresnek, mások meg egyszerűen egy kitűnő sportkutyát látnak benne, akik kitartóak, jól motiválhatóak és gyönyörűek.
2013. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez az egész butaság. Kb annyi köze van a valósághoz, minthogy a vöröseknek nincs lelkük, a skótok smucigok, a szőkék meg buták.
2013. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha igaz, hogy döntéseink java része érzelmi alapon zajlik bár sokszor állítjuk, hogy objektív, akkor miért lenne butaság egy ilyen tanulmány. Az érzelmeink pedig a személyiségünkre vannak hatással.


Ha személyiségünk befolyással van arra, hol és hogyan lakunk, hogyan öltözünk, milyen autót veszünk, milyen ajándékokat adunk másoknak stb, akkor a személyiségünk miért pont a kutyákra nézve, a kutya választásban lenne hatástalan?


Részemről nehezen tudok párosítani nagyon alacsony embert egy tacskóval például, vagy tűsarkús plázában kóricáló hölgyet egy komondorral.

2013. okt. 16. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!