Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről kutya. Mit tegyek?

Gyevickie kérdése:

Menhelyről kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék menhelyről befogadni egy kutyát. 1,5-2 éves, szuka, ember-állatbarát, ideális családi kutya lenne. Kivittem sétálni is, úgy érzem passzol hozzám. A kutyust tüzetesen átvizsgáltam (füle, feneke, szőre-bőre, fogai, ínye, megnéztem a székletét is), mindent teljesen rendben találtam. Annyira energikus és boldog volt, nekem nem tűnt betegnek. A telepen azt mondák, csip-veszettségi oltás van, de erről persze az elhozáskor mindenképpen kérek igazolást vagy könyvet.

Viszont engem eléggé elbizonytalanított a helyi állatorvos asszisztense. Ő azt mondta, az "A" menhely, ahol voltam nem jó, nem oltatják rendesen a kutyákat csak veszettség ellen és fogadjak örökbe nyugodtan, ahogy gondolom. A "B" menhely a szuper, én az "A"-n voltam. Csakhogy ez az asszisztens tavasszal még a "B" menhelyet szidta! Beszéltem az állatorvossal is, ő azt mondta ismeri a fenntartókat az "A" menhelyen, rendes emberek, a kutyákat viszont nem. A városban ahol lakom keringenek pletykák is erről az "A" menhelyről, sajnos nem a legjobbak. A kérdésem, hogy hallgassak ezekre a pletykákra, elbizonytalanításokra vagy inkább a megérzésemre? Hozzáteszem állatorvosi asszisztens végzettségem van + 15 éve kutyázok, tehát nem vagyok teljesen kezdő.



2013. okt. 15. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd elviszed beoltatni most. A veszettség oltása megvan, az a lényeg. Szerintem nem kell emiatt aggódnod. Vagy van olyan oltás, amit ha kicsi korban nem adnak be, később nem pótolható?
2013. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan hozd el azt a kutyust, pláne, ha ennyire passzoltok :) Szerintem nincs olyan létesítmény, amit ne érne negatív pletyka, szóval ne ez alapján dönts! Sok boldogságot az új kutyához :)
2013. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha beleszerettél első láttásra a kutyába, és azt mondod semmi baj vele akkor miért hallgatnál holmi pletykákra? Később is megkaphatja az a kutya az oltásokat, ami meg megvan neki arról alapbol kap tudod, szerződéssel és az oltási könyvvel tudod elhozni a menhelyről)
2013. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
van olyan menhely, ahol önköltségi áron be tudják szerezni az oltásokat, és maguk oltják a kutyákat. mert nagyon nem mindegy, hogy 400 ft.-ért veszik meg az oltóanyagot, vagy jutányos áron 2 ezerért beadja a doki. (Pláne sok kutyánál) A veszettség elleni oltást nagyon szigorúan veszik, igy azt csak az állatorvosnál lehet beadatni. Én azt mondom, ha a kutya jókedvű, szép fényes, egészséges a szőre, és még szeretitek is egymást, akkor vidd haza nyugodtan:)))
2013. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lecsekkoltad a kutyát,rendben van.Kit ėrdekel akkor a pletyka?Nem teljesen mindegy?
2013. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A kombináltat be lehet adatni utólag is. A múltjáról, oltásairól nem sokat tudunk, ez a menhely állatokat is ment, ezt a kutyust felakasztva(!) találták úgy 1 éve. Szépen be van gyógyulva a nyaka, van egy heg, emiatt csak hámot lehet rátenni. Ezek ellenére nagyon szereti az embereket, hihetetlen. Én is ugye vadidegen voltam neki, egy zokszó nélkül turkáltam a fülében, szájában...
2013. okt. 15. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor hajrá:) sok boldog évet nektek:)))
2013. okt. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!