Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Bino kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy harapjon?

Figyelt kérdés

Kiskutya, és bántani nem akarom, eddig rászóltam mindig, hogy nem, vagy nem szabad, de már fütyül rá.

Pénteken kaptam őt, szóval nincs nálam ezer éve. Aranyos egyébként és nem szed szét semmit, csak harap, kezet, lábat, mindent amit ér.

Vagy ez a kölyökkutyáknál általános?



2013. okt. 16. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell rászólni.. ha harap felkiáltasz mint ha nagyon fájna és abba hagyod vele a játékot.


Egyébként fáj? mert ha nem akkor szerintem nincs baj azzal hogy harap, már ameddig magától nem csinálja (bár van kutya aki ezzel oldja is magát) Én pl kifejezetten sajnálom hogy az egyik kutyámat nem tudom rávenni hogy harapjon játék közben..

2013. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, de elég kellemetlen gondolom. A legjobb, hogy mikor megharap akkor felszisszensz vagy valamilyen éles hangot adsz amire abba hagyja ezt ki kell próbálni mire reagál. Egy idő után leszokik róla, csak szerintem ne játssz vele a kezeddel meg a lábaddal, inkább valami tárgyal, hogy ne nézzen játéknak aztán meg nem érti hogy máskor meg miért nem szabad.
2013. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg játsz vele a kezeddel mert nagyon jó dolog, csak meg kell értetni a kutyával hogy mikor minek hol a helye...
2013. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már fájdalmasan harap,az a gond.A tesóival egymás között is harapdálva játszottak,és onnan tudták,hogy fájdalmat okoztak a másiknak,ha az éles hangon felvisított.Normális esetben a kölyök vette a lapot és leállt,ha nem,akkor az anyja rendbe rakta őket.


Hány hetesen lett elhozva?


Te is csináld ezt,ha erősen megharap,úgy hogy fáj is,akkor felvisítasz magas hangon és ott hagyod.Nem játszol vele.


Ja,és játékot csak te kezdeményezz,ne ő.

2013. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 napja van nálad a kutya, és problémázol. hogy nem hallgat a tiltásodra? Lehet, meglepődsz, de egy kutya nevelése nem napok alatt megy végbe. Ezentúl is szólj rám hogy nem szabad, és mellette még told el, háríts el, és , ahogy írták, akár fel is jajdulhatsz közben.
2013. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért probléma ha harap a kiskutya és miért tiltják ezt ennyire sokan. Egymásközt is így játszanak. Én pl. imádok az enyémmel ilyen harapdálós játékot játszani. A mostanim 4 hónapos ha erősen harap felszisszenek innen tudja, hogy nekem ez fáj és ilyenkor visszaveszi a tempót. Néha én is erősebben nyúlok rá (bár szerintem egy hisztis p...a :D) akkor meg ő nyüszít. A felnőtt kutyáimmal is játszom így velük sokkal kellemesebb mivel már nem tejfogaik vannak. Ez egy nagyon jó kapcsolat építés szerintem. Fogócskázni is szeretek velük van, hogy ők kergetnek van hogy én őket. A lényeg, hogy akkor kezdődjön a játék amikor te akarod és akkor is fejeződjön be ha te azt mondtad. Hozzáteszem csak nagytestű kutyáim voltak/vannak. Ja és minden kölyökkutya harapdál. Legalábbis az lenne a normális.
2013. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 15:08

Azért probléma némelyeknél, mert , ugye, ha kicsinek harap, akkor nagynak is harapni fog. Nem tudja sok ember letiltani, ránevelni a kiskutyát a gátolt harapásra. Mindenki azt olvassa, hallja, a kiskutya azért van az alomban 8 hetes korig, mert megtanulja, hogy nem haraphat. Hát jön a csodálkozás, kétségbeesés, kérdezés.....miért harap a kutyám?

2013. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
10-11 hetesen hoztuk el. Nem problémázom, csak inkább megkérdeztem, nehogy elrontsam a nevelését, de bics, hogy megmertem kérdezni..
2013. okt. 16. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!