Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani olcsó tápot...

Tudtok ajánlani olcsó tápot egy olyan öreg kutyának akit felkéne hízlalni?

Figyelt kérdés
Egy rokon németjuhászáról van szó.11 éves a kutyus.Nincs pénze a gazdájának etetni jelenleg, szeretnénk neki segíteni kicsit.A kutya nagyon lefogyott, mivel lehetne felhízlalni.Tápot kap alapból de gondolom nagyon keveset.Hétvégén beakarunk neki vásárolni, mit vegyünk.Köszönöm a segítséget.

2013. okt. 16. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Olcsó tápot nem érdemes venni, akkor már érdemesebb főzni neki rizst, tésztát, húst... Még ezek is egészségesebbek az olcsó tápoknál, tudod mit eszik és nagyobb eséllyel meghízik tőle, nem mellesleg még szeretni is fogja. A lényeg hogy könnyen emészthetőek legyenek. Amúgy tápot sem mindegy hogy milyet kap pont ezért, lehetőleg öreg kutyák számára valót vegyetek mert a többit nem biztos hogy meg tudja emészteni és csak átmegy rajta.
2013. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A főzés nálunk kilőve.Mi 20kmre lakunk tőlük.Csak a táp jöhet számításba.Gondoltam lehet olyat kéne aminek magas a zsír tartalma, hogy hízzon.Eddig gagyi tápon meg ételmaradékon élt szép nagy kutya volt, most összeesett mert kevés kaját kap nagyon.
2013. okt. 16. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

A fehérjetartalma legyen magas,de nem tudom nektek mi számít olcsónak.


Lehet kapni tescos tápot,meg morzsi tápot 2-3 ezer ft-ért de sok értelme nincs,mert a kutyán nem fogtok javulást látni.


Én egy középkategóriás tápot választanék,abból is az idős kutyáknak kifejlesztett fajtáját.

Pl. A Brit,Josera tápok...ezek 15-20 kg-os kiszerelésben kaphatóak,egy német juhásznak a 15kg kitart egy hónapig,a 20kg pedig tovább is.

Ezt netről rendelve 7-8 ezer ft-ért megkapjátok,a Josera talán 9-10 ezer körül van,de azok 20 kg-os tápok.


Ennél olcsóbb vackokkal nem érdemes próbálkozni,mert csak az ablakon dobáljátok ki a pénzt.


De az elsőnek annyiban igaza van,hogy ebből a pénzből nagyon sokat és táplálót lehetne neki főzni.

Úgy is lehet csinálni,hogy előre megfőztök 2-3 kg kaját,és adagonként lefagyasztjátok,ő meg otthon adagonként kiolvasztja és megeszi a kutyus.


Plusz idős korban a soványság betegségre is utalhat,nem biztos,hogy csak a rossz kaja miatt van.


Végső esetben a német juhász fajtamentőktől talán lehetne segítséget kérni,orvosi téren,vagy etetésben.

2013. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnél menhelyi kutyák szoktak lenni felhízlalásra. Ő a táp mellé ipari tepertőt ad nekik. Azt mondja, csak táppal nem tudja felhízlalni őket.
2013. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Lefogyott kutyának pont nem vennék senior tápokat. Abban az az egyik pláne, hogy alacsonyabb az energiatartalmuk, mert egy idős kutya általában már nem olyan aktív, le van lassulva és egyszerűen nincs szüksége annyi kalóriára, mint egy aktív fiatal-felnőtt kutyának.

Én pont, hogy inkább olyat vennék, ami aktív, sportoló kutyáknak van. Azokban több az energia, a fehérje. Nyilván vannak ennél ideálisabb megoldások is, de ahogy látom nagyon szűkös a keret. A Brit adult sportja szerintem jó lenne, ha belefér nektek anyagilag.

Amúgy Tesco tápot, Chappit, Darlingot, Pedigreet meg ilyeneket teljesen felesleges neki venni, mert ezekben semmi használható nincs és nem fog tőle hízni.

Szerintem is az lenne a legjobb, ha olcsó nyesedéket, belsőségeket vennétek neki meg valami zsiradékot tennétek a kajához, de ha ez nem megoldható, akkor nincs mit tenni.

2013. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én szívesen megfőzném neki akár több hétre is a kaját, de a gazdájának nincs is hűtője, konzerveken él...elég rossz anyagi körülmények közé került, ház van a feje felett kb ennyi.Neki is és a kutyának is szeretnénk segíteni.Akkor veszünk neki valami jobb 20 kilós kaját, nézegetek neten is, meg veszünk neki tepertőt.
2013. okt. 16. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!