Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon higgyek ennek a hirdetés...

Vajon higgyek ennek a hirdetésnek? Nem akarok szaporító csapdájába esni!

Figyelt kérdés

[link]

Nagyon tetszik ez a kutyus, de félek, hogy ez is kamu. 62 ezerrel nem fogok megdobni egy szaporítót, de nagyon gyanús az egész. Túl tenyérbemászó a stílus, és a szülők törzskönyvének másolatával (???) mégis mire megyek? Ráadásul csak most kezdik hirdetni, mert eddig ő volt a kedvenc? Mi van?

Szerintetek?


2013. okt. 16. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bájos baba arca? Bocs, de ez valami debil...


Én tuti nem vennék innen kutyát. Szerintem ez szaporító.

2013. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a kutyának nincs törzskönyve?! Ha ez így van, akkor szaporító az eladó. Tök mindegy, hogy kik a szülei, ha neki nincs törzskönyve. Ráadásul 62 ezer forintért nem adnak oda egy ilyen hiper-szuper ősökkel rendelkező kölyköt.

Én érdeklődnék a törzskönyvéről!

2013. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sippara ***** válasza:
100%
Hát figyelj... felhívod, azzal kezdesz, hogy a szülők szűréseit szeretnéd látni, az ő eredeti törzskönyvüket, ÉS szeretnéd megtudni, hogy ha ilyen remek, fajtájának büszkesége a kutya, miért volt büdös tkt váltani neki? Aztán a kérdésekre adott reakciókból már prímán le lehet szűrni mindent.
2013. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen felhívom a hirdetőt már csak poénból is, hisz bármennyire tetszik is a kutyus 99%, hogy nem fogom elhozni mert mindenképpen tk.-vel rendelkezőt szeretnék. Szerintem még szaporítók között is ritka pofátlanság 62 ezret elkérni egy kutyáért, tk. nélkül... Az ilyet amúgy nem érdemes bejelenteni, ugye? Attól, hogy szaporít még nem kap érte semmi büntetést?
2013. okt. 16. 11:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mézes mázas a szöveg,ez eladásra termelt kutya,nem házi kedvenc.Ha olyan kiváló a pedigréje a kutyusnak,nyilván ennyi pénzért már jár hozzá származási lap is,azaz törzskönyv.Anélkül ugyanis még az sem bizonyítható,hogy valóban az emlegetett csodaszülők kölyke a kutyus.Vannak jó kennelek is,ahol valamivel drágábban,de tényleg azt kapod,amit veszel,szerintem az a biztos.
2013. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kap. A NAV-nál lehetne bejelenteni, ha nem ad számlát, de idáig gondolom nem fogtok eljutni.
2013. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

ez olyan tv shopos...


Advocate cseppel kezelve ( három hónapos védelmet ad a külső élősködők pl. bolha, és a belső élősködők pl. férgek ellen. A csepp matricáját az állatorvos beraagasztja az oltási könyvbe is.


ez nem tudom így van e, de ha kezelve van akkor miért csak fogja az orvos ragasztani a matricát? már bent kellene lennie az oltási könyvben



Ez a kutyus hibátlan, mivel a díjnyertes( országos és nemzetközi kiállításokon legszebbek voltak) szüleitől örökölte gyönyörű külső és kiegyensúlyozott belső tulajdonságait.



és nem azért hibátlan mert a szülőknek orvosi papírjaikvannak... amúgyis a normális tenéysztő ilyenkor felszokta sorolni hogy milyen díjak vannak (amiket én nem tudok, nem tenyésztő lévén, nem kiállítási kutyával, de aki még ennyire se ért hozzá elég a nemzetközi emg országos díjazás bemondása...



Kiemelkedő származása igazolására a példátlan pedigréjű szülők törzskönyvének másolatát is átadjuk.


mint már említették a kicsinek miért nincs TK-ja...

2013. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


vegyél innen kutyát.. ez legalább tk-s lesz

2013. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Advocate nem hat 3 hónapig!

A kiskutyának miért nincs törzskönyve?

A szülők nevét miért nem tüntette fel,illetve a kiállítási eredményeiket,ha annyira hiper-szuperek?

Szerződés és eü. garanciát ad a kölyöknek?

"Ő volt a kedvenc" ezért adja el 10 hetesen?(Inkább ő a leggyengébb és a nyakán maradt 10 hetesen..?)



Túl sok a kérdés,zavaros az egész.Szaporító szaga van.

2013. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Végre egy elfogadhatóbb leírás, a sok egyéb hirdetéses szöveg (amikor kilóg az ember szájából a kapanyél és kb. azzal is gépel, mert úgy néz ki az írása :D) után. De én nem vennék tőlük. Nagyon bizalmat gerjesztő(nek tűnő), szép, több dologra kiterjedő leírás. Viszont hiába a habos-babos szöveg, sok lényeges dologra nem térnek ki. Az utolsó bekezdés pedig elég gyanús, mert itt írjuk mindig, hogy megközelítőleg 15 évre választ az ember társat, ne akarjon beteges kutyát. Szerintem talán még ide is feljár az illető. :D:D

Amúgy nem állítom, hogy a legrosszindulatúbb szaporító némi reklámszakemberi vénával megáldva, de valószínűleg kutyab#zi. Az a baj, hogy most lehet ide fog találni és látja mit írunk és máskor nem úgy csinálja... Na mindegy, majd fejlesztjük magunkban a szoftvert és "elcsípjük" akkor is. ;) Szóval nekem már émelyeg a gyomrom attól, hogy babaarcú és h rózsaszín cukormázas keretben van a kutya fotója. A plázacica közönségnek szánták ezeket?

Egy rendes fotója sincs, csak a cukiságra mentek, egy rendes tenyésztő nem ilyen fotókat csinál, max a családi albumba...


De mindegy is, én nem fizetnék ekkora összeget olyan kutyáért, amiben nem vagyok 10000%-ig biztos, pont.


A másik pedig, és én mindig ezt mondom: ha annyira különleges szülőktől származik és annyira különleges kutya, és ahogy pl. itt írják "Ő a HAVANESE kutya", akkor miért kell mégis neten hirdetni? Egy komoly tenyésztőnél már előre bejelentkeznek, feliratkoznak, sokszor még a kiskutyák születése előtt. Nem szorul rá, hogy a netre feltegye a kutyát, mert hírből ismerik, és sorban állnak a kutyáiért. Most erre fel lehet hozni azt, hogy lehet ők még csak nemrég vágtak bele, mindenki elkezdte valamikor. Igen ám, de akkor is, ahogy ők írják, hogy mennyire szuper ez a kutya, ha valóban így lenne, akkor már rég elvitték volna őt is (az előzőek gazdáitól biztos kérdezték hol vette a kutyát).

Ráadásul nem tudom, egyes helyekre miért kell 5-6 felkiáltójel.

Pff... amatőr. :P Hívd fel poénból, de ne vegyél tőle kutyát.

2013. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!