Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkisok ti milyen ennivalot...

Yorkisok ti milyen ennivalot adtok a kedvenceteknek?

Figyelt kérdés
Eddig csak pedigree szárazeledelt adtam a yorkimnak.Adhatok neki mást is?Úgy hallottam hogy nagyon érzékeny a gyomruk,nem ajánlatos hàzikosztot adni.Elõre is köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 16. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pedigree egy gyenge minőségű táp... A tenyészetben, ahonnan vetted a kutyust, mivel etették? Nem mondta el a tenyésztő, hogy mivel etesd?
2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Purina Pro Plan-t eszik főleg :)

meg rizst meg csirkemellet,meg sajtot,túrót meg néha-néha tésztát.

4 hós kislányka :)

2013. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Pedigree nem minőségi kutyatáp... Purina Pro Plant ajánlom, vagy külön főzz, fűszerek és só nélkül.

De ne egyik pillanatról a másikra válts kaját, hanem fokozatosan. Először a régit 3/4, az újat 1/4-részben add, és kb hetente növeld az arányt, így nem viseli meg a pocakját.

Ha kölyök, a száraztápot mindenképp áztasd be langyos vízbe mielőtt odaadod neki.

(Egy jó állatorvos mindent elmondd, amit csak tudnod kell a kutyáról.)

2013. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ajandèkba kaptam a kutyust,így csak a netre számíthato.6 hetes korától van nálam,elsõ kutyusom.Szépen fejlödik,csak gondolom jól jönne neki valami változatosság,amit az étrendet illeti.Fött húst és fõtt rizsát akkor adtam neki amikor kaptam,de attol hasmenés féléje volt.Amióta átálltam a száraztápra normalizálódott a széklete.Nem nagyon merek kisérletezni,mert nem igazán szobatiszta :-(
2013. okt. 16. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen nálad volt,tehát belefutottál egy szaporítós kutyába.Imádkozz,hogy ne legyen más baja,mondjuk erre sajnos kevés esély van a yorkiknál.

A pedigree egy borzalmas táp,gyakorlatilag eddig "mekis kajával" tömted a kutyát,mert kb. azzal egyenértékű.


Mindenképp váltsatok egy rendes tápra,szerintem a purina sem gyárt vmi nagy durranás dolgokat.

Én már kipróbáltam ezer meg egy tápot,általánosan azt mondhatom,hogy a Brit,Brit Care,Acana,Orijen,Belcando,AZP,Taste of the wild tápok nagyon jó minőségűek,meg lehet találni köztük azt,ami a pénztárcánknak kedvező és persze a kutyának is.


Főzni is lehet neki,de a sima hús+rizs elég diétás és egyoldalú kaja,bővebben kellene utánanézned a szükségleteinek,etethetsz BARF vagy PREY szerint is.

Normális egészséges kutyának nem érzékeny a gyomra és nem is allergiás.


A házi koszt nem tudom nálad mit jelent,de maradékot egyik kutya sem ehet,nem csak a yorkik.

2013. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém nyers koszton van. Csirke, nyúl birka marha stb és belsőségek. Eszik zsírt és nyers tojást is, néha reszelek neki répát. Néha leggel füvet és a nyulkakit is megengedem, hogy felegye. Hihetetlenül energikus és futásban nagy kutyákkal is felveszi a versenyt és nem beteges. Amikor versenyeken nyerünk tápot például orijent legutóbb, akkor azt jutifalatként szoktam adni neki. Nincs gond a gyomrával. Viszont soha nem kap sütit, csokit, rizst, krumplit tejet. Néha kemény sajt a jutifalat.
2013. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

reggelire Acana Ranchlands száraztápot kap.

Vacsorára meg valami mást...gyümölcs, zöldség, sajt, sonka, főtt hús, joghurt, gyakorlatilag jöhet neki bármi :) 7 éves, makk egészséges, még soha semmilyen kajától nem volt baja.

A Pedigree helyett meg válassz mást, mert az a lehető legvacakabb táp, ami létezik...

2013. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem shar pei-em van, de nagyon bevált a Real Nature. Van XS/S méretű kutyáknak is tápjuk, 7500 forint egy 5 kilós adag, de az sokáig elég. A miénknek L/XL méretűnek ajánlottat veszünk, elég az 5 kiló 2-3 hétre mert egyszer eszik egy nap és kap hozzá sok-sok zöldséget, igazi husit, néha gyümit, ilyesmiket, akkor szerintem egy yorkinak 5 kiló bőven 1-2 hónapig kitart ha sok mást kap mellé és nem csak ezt eszik. A shar pei-nek is nagyon érzékeny a pocija csak ezért írom, az enyém az Acanától úgy fosott mint a murányi, a Purina Dog Chow-t meg kihányta. Ez viszont nagyon bejött, minőségi táp, sok benne a vitamin, stb. Megéri, hidd el!
2013. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!