Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawartot ismerők, hovawart...

Hovawartot ismerők, hovawart gazdik?

Figyelt kérdés
Elolvastam már a fajtaleírást, de olyanok véleményét is kérdezném, akik ismernek közvetlenül vagy tulajdonosok. Valóban jó őrző-védő? Nagyon tetszik külsőre, csak mivel rettentően hasonlít a goldira, annyira nehéz elképzelnem róla, hogy őv-re alkalmas kutyafajta... és egyébként kemény kutyának számít? Mennyire pörgős?
2013. okt. 16. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy howi tulajt ismerek. Ő is azt állítja, hogy egy nagyon kemény önfejű kutya. Kezdőknek nem is ajánlja. Viszont rengeteget sulizott vele így nagyon szépen kezelhető barátságos kutya lett. Viszont az övé majdnem kétszer akkora mint egy goldi. Mielőtt valaki megkövezne nem szaporítós...
2013. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt én is látom, hogy nagyobb, hosszabb a lába és izmosabb a goldennél. Meg mintha több szőr lenne a fején, a füle körül, de eskü csak úgy tudnám megkülönböztetni, ha tudnám, hogy 2 kutya áll előttem és mondjam meg, melyik a hovawart és melyik a golden. Na mindegy. Nem első kutya lenne,már volt nj-m és boxerem is. Mondjuk a boxer sokkal makacsabb a németjuhásznál, de ha a kutyaiskolában található többi kutyával hasonlítom össze, még mindig az egyik leg szófogadóbb hozzájuk képest. Bár ott olyan is volt, hogy a kutya konkrétan lepisilte a gazdáját, szoval....
2013. okt. 16. 15:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Helyesbítve a kutyaiskolán belül, az alapfokra járó többi kutya közül, akikkel együtt jártunk, na..
2013. okt. 16. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hármat ismerek, azok nagyon pörögnek. Számomra túlságosan is. De mivel sosem volt még munkakutyám, így nincs mihez hasonlítanom.
2013. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kevés a hovi tenyésztő. És nem igazán szelektálnak munkára. Legyen a kutya hasonlító a sztenderdre és kész.Párat ismertem a fajtából. Volt, amelyik a gazda számára kezelhetetlen lett. Volt, amelyik ma is békésen él a családdal.
2013. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!