Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kan kutya...

Ivartalanított kan kutya bizonyos kutyákkal szemben agresszív, ugyanakkor sok "haverja" van. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
1,5 éves ivartalanított nagytestű kan kutyám van. Az első alkalommal amikor kutyafuttatón voltunk megharapta egy 60 kilós kutya, vérzett a füle, utána nagyon agresszív lett minden más kutyussal. Fél évesen lett ivartalanítva, annyit értem el nála, hogy már vannak haverjai, egy német juhász (kan), két vizsla (szuka és kan), egy kuvasz (szuka) és egy roti (kan) MIND ivartalanított. Tudom, hogy nem szívleli a kutyákat de minden alkalommal úgy állok neki, hogy új esélyt adok neki, nem rántom vissza soha ha közeledni akar. Azonban nagyon gyakran csinálja azt, hogy csóválja a farkát, egyértelműen olyan jeleket ad mint aki játszani akar, azonban amikor hagyom hogy szagolgassa, egyszerűen a másik kutya nyakának kap vicsorogva. Ezen kívül ha megyünk el egy másik kutya mellett az utcán semmi problémája nincs vele, de ha az elkezd ugatni meg vicsorogni, akkor már menne neki és ilyenkor nem hallgat rám, kénytelen vagyok fizikailag hatni rá (nem verem csak megcsavarom a nyakán a bőrt) hogy észrevegye magát. Nem mondom hogy agresszív a kutyákkal mert vannak haverjai, de bizonyos kutyákkal igenis agresszíven viselkedik. Ráadásul sunyi (nem hiszem amúgy hogy tudatos) mert farok csóválva vidáman megy, aztán mikor megszagolta a másik kutyát felé magasodik, és felülről a nyakára mar(na). Létezik olyan, hogy kutyának is van aki szimpatikus valaki nem? Kutyasuliban ugyanezt csinálta, ott azt mondták hogy a kutya sem szerethet minden más kutyát, van aki tetszik neki van aki nem, aki nem azt kerüljük el. Így nem merem póráz nélkül sétáltatni, pedig hallgat rám és nem szalad el, de mindig attól félek hogy esetleg rátámadna egy másik kutyára. Mit tehetnék?
2013. okt. 16. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A farokcsóválás nem (csak) vidámságot jelent!
2013. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam rá hogy esetleg túl izgatott lesz. Érdemes ilyenkor megnyugtatni és várni vagy tényleg hagyjam a fenébe és aki nem tetszik neki azt elkerüljük?
2013. okt. 16. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azokkal tud normálisan együttműködni, akivel első ránézésre is egyértelmű alá-fölérendeltségi viszonyban van. Egyébként meg a farkcsóválás simán lehet csak izgatottság is, éppen ezért kell az egész testbeszédét nézni. Ha égnek áll a farka, borzolja a szőrét, vagy egyszerűen csak befeszül minden izma, az nem egy jóindulatú póz.

Nem tudom, mit értesz megnyugtatás alatt, de amennyiben nyugizást, simogatást, vagy ilyesmit értesz alatta, úgy felejtsd el, ezek mind-mind pozitív visszajelzések a kutyának, és ha látszólag nyugodtabb is lesz tőle, mert megerősítetted a viselkedését, egyáltalán nem fog változtatni a viselkedésén, sőt.

Én azt javasolnám, hogy keress fel egy jó kutyaiskolát, nézzétek át a falkasorrendet, meg hogy le van-e mozgatva eléggé a kutya, vizsgáljátok meg ott élőben, hogy mégis miért meg hogyan támad, és találjatok rá egy megoldást.

2013. okt. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem nézek megint egy kutyasulit mert bár nem az első kutyám, de nem érzem magam profinak, félek csak rontanék a helyzeten. Van olyan suli Budapesten (amúgy XI. kerület) ahol esetleg kifejezetten agresszív kutyákkal is foglalkoznak? Esetleg tudnak egyénileg leckéket adni nekünk?

Természetesen a nyugtatás alatt nem a simit meg a gügyögést értettem, szeretem kutyaként kezelni a kutyát, nem szoktam tutujgatni. Úgy gondoltam hogy esetleg leültetem nagyon szigorúan háttal a kutyának akire támadni akart volna, és egészen addig nem nézhet hátra míg meg nem nyugodott, el nem lazult. Közben a másik kutya hátulról szagolgatja. Csak sajnos a legtöbb kutyás azonnal megijed, és nem vállalja hogy a kutyáink tovább ismerkedjenek "nehogy megharapja". Egyedül a német juhászos engedte tovább a 3 éves kutyáját, vele pár apró összezördülés után minden rendben ment.

Én csak azt nem értem, hogy ha nem lenne falkasorrend kialakítva illetve nem lenne lemozgatva rendesen akkor minden kutyára támadna, nem? Ráadásul nincsenek vele gondok, mindig elfárad, nem szedett szét soha semmit, szobatisztán adta a tenyésztő 8 hetesen, szájába/táljába belenyúlok semmi, engedelmes is. Viszont vannak akiket szeret, vannak akiket utál, ezért nem értem. És teljesen változó, a 15 éves tacsit aki hanyatt vágta magát neki (tehát abszolút alárendelt szerepben volt) meg a vicsorgó, támadó állásba feszült argentin dogot is támadta, tehát nem feltétlen alá-felé rendelt szerepekről szól, mert akkor séma szerint menne mindegyikre.

Nem értem én ezt de köszönöm a válaszokat, megyünk megint suliba, ha tudtok mondani olyan helyet ahol speciálisan ezzel foglalkoznak azt nagyon megköszönöm/további ötleteket.

2013. okt. 17. 00:42
 5/9 anonim ***** válasza:
A Cerberosban elég speciálisan erre vannak ráállva, én elsősorban őket javaslom, vagy házhoz járó kiképzőt, bár a suli erre jobb, ott mindig van kéznél egy rakás különböző kutya :) Elvileg a tükörsulikban is foglalkoznak ezzel, az van is a XI-ben, csak ők egyrészt marha drágák, másrészt marha lassúak, harmadrészt meg szakmai körökben finoman szólva is vegyes a megítélésük.
2013. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy ő mi alapján válogat, nehéz eldönteni. Van kutyáknál is szimpátia, gondolom ez is közrejátszik, vagy esetleg a vetélytársakat és a túl könnyű célpontokat is betámadja, fene tudja. Meg kell nézni :)
2013. okt. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szimpatikus a Cerberos kutyasuli, főleg hogy 10% kedvezmény van ivartalanított, meg menhelyi, meg stb. kutyáknak! Ebből is látszik, hogy nem hülye állatkínzó aki pl. ivartalaníttat. :D Köszönöm, mindenképpen felveszem velük a kapcsolatot!
2013. okt. 17. 00:57
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
nem tudom, hogy helytálló-e amit mondok, de lehetséges, hogy az ivaros kutyákkal szemben nem tudja hova tenni magát. Igy az ő felfogása szerint lehet, hogy a legjobb védekezés a támadás. Ahogy leirtad, a haverjai mind ivartalanitott kutyák, és velük jól elvan.
2013. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást, de mint le is irtam, hallottam valahol. Ugyhogy akitől kaptam a 0-át megosztaná velem, hogy ez a lehetőség miért zárható ki?
2013. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!