Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normalis ez a jatek?

Normalis ez a jatek?

Figyelt kérdés

9 honapos staffbull terrieremmel ha jatszok,rammordul neha,foleg ha huzgalok elotte jatekot,vagy a szajaba kell hirtelen nyulnom, mert tiltott dolgot kap be,amit meg akarna enni. De volt mar olyan is,hogy elfut mellettem felporogve es morog,aztan felugrik hozzam es megcsipi a karom.

Mostmar ott tartok,hogy kek foltjaim vannak.

Mindig raszolok,el is szegyelli magat,de a nagy lenduletben amikor tulporog,ujra elofordul.

Minden ilyen jellegu kutyus igy jatszik,normalis ez.

Ha nem,mit tegyek?



2013. okt. 16. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: kamaszodik, feszegeti a határait, nem tisztel téged.

Itt rászólni nem elég, amikor felugrik és megcsíp vagy akár rád mordul, lendületből abban a pillanatban kapd el a grabancát és mond egyenesen a szemébe erőteljes, de nagyon nyugodt hangon: "Nem!". Nagyon fontos, hogy azonnal, abban a pillanatban tedd, különben nem fogja érteni. Amikor rászólsz én úgy gondolom nem azt tudja, hogy rosszat csinált illetve nem tudja összekötni a dolgokat, azért szégyelli magát mert érzi a hangsúlyodból hogy VALAMI gáz van, de azt nem tudja mi.

Ha ezt sokszor megcsinálod de nem segít, akkor fel kéne keresnetek egy kutyasulit. Esetleg olvass utána a dolognak, kifejezetten a falkavezérség témájának. Sok sikert!

2013. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi,holnap a reggeli jateknal mar alkalmazni is fogom a hatarozottabb fellepest,mert ez azert nyilvanos helyen,sok kutyas gazda kozott elfogadhatatlan.

A hiba bennem van,mert tetszik,hogy van onallo akarata,a makacssag is olyan egyedive teszi a kutyakat,nekem szorakoztato,nem unalmas mellette az elet.

Sosem szeretnem,hogy felve,farkat behuzva jarkaljon,es emiatt nem szolok ra eleg hatarozottan.

2013. okt. 16. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, az én kutyám is domináns, és valahol még tetszik is ahogy feszegeti a határokat, de sajnos ha nincs kellően egyértelműsítve hogy ki a vezér, akkor könnyen magánakciókba kezd ami nem mindig olyan jó már. Ugyanakkor gondolj bele, az még inkább jó érzés tud lenni hogy a dominanciája ellenére mennyire tisztel téged, van tekintélyed előtte, maga felé helyez.

Ne aggódj, a szülei is így tanítják nevelik, a grabancánál nyomják a földre/rázzák meg ha rosszat csinál kölyökkorában. Ugye a szülei azok akiket ösztönösen maga felé helyez mindenféle tanítgatás nélkül az első pillanattól kezdve, így ha ugyanazt a módszert alkalmazod az csak jó lehet, nem félni fog tőled hanem megtanul tisztelni, maga felé helyezni. Félni csak akkor félne tőled ha vernéd/ordibálnál vele, igazából akkor sem félne, csak nem értené mi ütött beléd ezért reagálna agresszívan, hiszen nem tudná értelmezni a jelzéseket. Viszont az általam javasolt jelzés "kódolva" van belé, egyből tudni fogja mi a szitu. Remélem sikeres leszel, egy ilyen kutyánál nagyon fontos hogy tudja hol a helye, mert komoly sérülést is tud okozni.

2013. okt. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Az én ideiglenes rotim is csipkelődik, mert senki nem tanította meg neki kölyökkorában, hogy hogy szabad és hogy nem szabad játszani emberekkel. Én azonnal erőteljesen tiltom és ráfogok erősen az állkapcsára, ahogy ezt a kutyák is szokták egymásnak. Most már tudja, hogy nem szabad, de néha még a nagy játék lendületében előfordul, hogy megcsócsál. A leírtak szerint járok el, folyamatosan javul a helyzet. Neked is ezt javaslom.
2013. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,matol beszigoritottam:-) nem tetszik a kisasszonynak,de majd megszokja:-)
2013. okt. 17. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!