Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján "támadott" a kutyám?

Mi alapján "támadott" a kutyám?

Figyelt kérdés

Teljesen normálisan szoktunk sétálni. Mivel kertes házban lakunk, és a környéken rengeteg ilyen ház van, így ha végigmegyünk az utcán akkor végig őrjöngenek, acsarkodnak a kutyák. Mi meg megyünk szépen, néha a kutyám kicsit nyüszít, akkor rászólok, hogy NEM és szépen megy tovább.

Tegnap ugyanígy volt.

Egy kissé ismeretlen helyen jártunk és egy nagy nem átlátszó fém kerítés volt, ahol alulról egy kb. 5 cm-es résen egy kutya acsarkodott.

Az enyém meg végtelen meglepő módon, hirtelen neki esett, (jó hogy nem estem én is a kapunak), és úgy vicsorgott, ugatott rá, mintha az élete múlna rajta.

Soha eddig nem volt ilyen sem kerítésen belül-kívül, sem pórázon sétáltatott, sem kutyafuttatóban vagy bárhol találkozott kutyával.

3,5 éves.


2013. okt. 18. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A masik kutya valami csunyat mondhatott a tiednek,es a tied felhergelte magat ezen:-)
2013. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :)
2013. okt. 18. 17:25
 3/7 Moroi ***** válasza:
hát nem tom h csak vicceltél vagy komolyan mondtad azt h biztos csúnyát mondott neki de ez akkor is hülyeség .Nos szerintem csak annyi történt h az a kutya aki a kerítésnél volt túl nagy agresszivitást mutatott feléd és a kutyád meg akart védeni
2013. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát tényleg nem tudom, mert sokszor van mindenféle ugatás, meg hasonlók.

De nem figyel rájuk, ugyanígy van a macskákkal is.

Viszont most szinte olyan volt mintha egy bádogember lennék, és valami elektromágnes hirtelen magához rántott volna.

Utána sok-sok utcán keresztül megint minden ok volt, és másnap is.

2013. okt. 18. 18:26
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%

Elszakadt nála a húr. A kutyád is azért nyüszít mert már kezd feszültség alá esni. Őt is idegesíti az, hogy folyton megugatják a kertben tartott kutyák, miközben sétáltok.

Most utóbb elszakadt a cérna és válaszolt az őt hergelőnek.

2013. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is erre tippelnék, hogy a nyüszítés azt jelezte eddig is, hogy őt baromira feszélyezi a helyzet, csak te nem törődtél vele, letiltottad a hangadást és kész. Hát most kitört belőle. Kezdj valamit ezzel a helyzettel, a stressz árt a kutyának.
2013. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is elege lett, azért támadott.

Ha valami olyan szituban voltunk, ahol félt a kutyám, vonakodott, azt csináltam, hogy megálltam vele leguggoltam mellé, és addig nem mozdultunk, míg nem oldódott nála a feszültség. Működött az, ha nagyon a jelenre koncentráltam, éreztettem vele, hogy az őt zavaró tényező tulajdonképp nem para. Most ez így lehet hülyén hangzik, de valahogy működhet, amúgy kiegyensúlyozott kutyáknál.

Tiltás szerintem nem hasznos itt, azzal csak tovább nő benne a feszültség. A helyzetet próbáld oldani inkább.

Nem lehet könnyű, kerítés mögül acsarkodó kutyákkal teli terepen, de sok sikert kívánok.

2013. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!