Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon okos a Border...

Tényleg nagyon okos a Border Collie? Van valakinek ilyen fajta kutyája?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden ezzel a fajtával kapcsolatban :)
2009. nov. 11. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
2009. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A juhászkutyák általában nagyon okosak, a border is az. De meg kell válogatni, honnan veszed, láttam már iszonyatosan buta bordert is. 3 éve járnak terelni, de még mindig nem tanult meg olyan dolgokat, amiket már rég tudnia kéne és a többi kutya tudja is.
2009. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon okos ha foglalkozol vele. Ha van nagyon sok időd és türelmed hozzá és nem vagy beképzelt (jaj nekem van a legokosabb kutyám a világon, mert ezt írták róla) akkor biztos jó kutya lesz neked. De ha nem bírod ha valaki munkamániás és esetleg néha jobban (vagy csak) érdekli a munka mint te akkor inkább valami mást válassz. Ő nem éri be napi 1 óra sétával. Könnyen a fejedre nőhet és azt veszed észre hogy egy labdadobáló rabszolga lettél vagy ilyesmi. Szóval sok energia és ész kell hozzá.

Nekem nem ilyen kutyám van, de sokat vagyok a társaságukban mivel egy helyre járunk terelni. Nagyon tudnak dolgozni, de könnyen túlzásba vihetik egy gyengébb gazda mellett. És az már nekik sem jó amikor az idegbetegség határán állnak. Szóval kösd fel hozzá a gatyád. Ja és úgy tudom, külön vált náluk is a munka meg a kiállítási vonal. A munkavonalra még a saját gazdájuktól is hallottam hogy bizony ronda, a kiállítási vonal meg nem biztos, hogy olyan jól dolgozik. Kutyás körökben elég népszerű, bár ez nem gond ha téged nem zavar.

2009. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen nekem két border colie-im van. Nemrég volt egy versenyszerűség ott az első (okosságban) lett a juhászkutyák közül.
2009. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Na mudis barátném hozzászólásából nem hiányozhatott a munkamániás szó... :D (nem off, mókásnak találom)

Egyébként ebben van igazság.

Nekem borderem van. Igen, nagyon okos a border, de nem magától. :) De az a tapasztalatom vele, hogy sokkal könnyebben tanítható, mint a legtöbb kutya, bár ez nem feltétlenül igaz. (Ezt úgy mondom, hogy nem ő az egyetlen kutya a környezetemben.) Rengeteget kell foglalkozni vele, mert ha nem kötöd le a szellemi és fizikai energiáit, akkor könnyen bekattan! Az enyém apja egy nagyon ronda, munkavonalú kan, az anyja a show vonalból van, tehát elméletileg mindkét vonal tulajdonságait ötvözi magában. :)

Mint border tulajdonos, azt tanácsolom Neked, ha csak az okossága miatt szeretnél ilyen kutyát, akkor ne vegyél! Mint írtam, nem magától okos, rengeteg foglalkozás kell neki. Egyébként igazi szolgalélek, szívesen alárendeli magát az embernek, első kutyának pont ezért tudom ajánlani, mert könnyen kezelhető. De csak abban az esetben, ha kielégíted az igényeit. Ha nem tudsz naponta legalább 3-4 órát vele foglalkozni, ami intenzív mozgást és szellemi munkát jelent, akkor ne legyen ilyen kutyád, különben nagyon meg fogod bánni!

2009. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
17:27 vagyok, és még annyit szeretnék mondani, hogy nézz szét alaposan a tenyésztők között. Menj el kennel látogatásra, szívesen fogadnak és minden kérdésedre válaszolnak. Ott láthatod a kutyákat munkában is és jobban tudsz dönteni, ha már láttad őket élőben is. Mindenképp olyan helyről vegyél, ahol a szülőknek van szűrése, mert ennél a fajtánál is vannak genetikailag öröklődő betegségek. Egy jó tenyésztőnél viszont a mentességre garanciát kapsz. És tudd, hogy jó helyről egy ilyen kutya nem olcsó mulatság, de könyörögve kérlek, ne gazdagítsd a szaporítókat, inkább nyúlj mélyebben a zsebedbe, vagy ha nincs elég pénzed, inkább várj és gyűjts rá. Hidd el, megéri! És azt se felejtsd, nem megvenni drága, hanem eltartani, szóval az a 6 jegyű szám elsőre lehet soknak tűnik, de ha szaporítótól veszel és később baja lesz, akkor a kezelés a vételárnak sokszorosa is lehet!
2009. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, méér, nem az? xD Amúgy látom kb azt írtam amit te, szóval olyan rossz nem lehetett a tanácsom. :D
2009. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Egy szóval sem mondtam, hogy rossz, meg a múltkor már amúgy is közös nevezőre jutottunk a témában. :D

Csak mindig röhögőgörcsöt kapok, mikor borderes kommentedet olvasok. :D ("idegbeteg, munkamániás")

Amúgy a Kérdezőnek: ha jó tenyésztőtől veszed a kutyát és nem egy agyontenyésztettet (érdemes belemélyedni annyira, hogy a törzskönyvek alapján meg tudd állapítani), akkor idegbeteg nem lesz. Meg persze ha eleget foglalkozol vele. Mert ha nem, akkor tényleg idegbeteg lesz.

Amúgy tök vicces, ahová járok a kutyáimmal, van egy másik border is, az enyémmel egy idős. Ha labdázunk velük, csomószor összekapnak, olyan irigyek a labdára. :D Bár most már inkább csak az szokott lenni, ha látja az egyik, hogy a másik gyorsabb lesz és meg tudja szerezni a labdát, akkor dacból nem fut érte, hanem ott marad mellettünk és nem hajlandó labdázni tovább. :D :D :D

2009. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem úgy értem az idegbeteget, hanem úgy hogy ha nem elég határozott a gazda akkor a kutya is nehezebben uralkodik magán és a fejére nőhet a munkaszeretete.
2009. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok szerintem nem csúnya a munkavonalú border. De ők legalább jók valamire, ellentétben a kiállítási vonalúakkal, akik csak szépek és ennyi az összes előnyuk.
2009. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!