Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomat tegnap műtötték,...

Kutyusomat tegnap műtötték, nem sétálhat sokat, mit tegyek hogy ne unatkozzon? Lemozgatás helyett mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy komoly szemműtétje a kutyámnak, 3 hét múlva lesz varratszedés, addig gallér, és a doki szerint kevés séta nehogy megerőltesse magát/fertőződjön a seb. Na most, eddig naponta 2X fél óra reggel-este, 2 óra délután, 10 perc késő este volt a mozgás. Délután bandázás, rohangászás, tanulás. Mit tegyek, hogy addig se unatkozzon? Most napi 3X fél órára gondoltam, ma még elég rosszkedvű a gallér miatt, inkább alszik, de mi van ha megszokja és megint igényelni fogja a sok mozgást? 3 hét még sok idő. Sajnos panelban lakunk, kertbe nem tudom kiengedni...
2013. okt. 18. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

hagyjad, had pihenjen. Most neki is az a legjobb.

vidd el azokra a kis sétákra, és ne terheld még.

Majd egy hét múlva, amikor a seb is szebb lesz, meg ő is jobban erőre kap, akkor próbálj meg vele trükket tanulni, de valami nagyon egyszerűt. pl pacsi, ha azt még nem tudja, vagy ilyesmit, de ne olyat, amivel terheled.

ki lehet bírni azt a 3 hetet, és ki is kell, emiatt ne essen vissza a kutya

2013. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább unatkozzon 3 hétig, mint baja legyen. Neked nehezebb lesz nem törődni vele, mint neki, de muszáj. Kitartás.. :/
2013. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amíg nem fog meggyógyulni teljesen addig ilyen lesz a kedve de ne erőltesd hidd el, hogyha kiszedik a varratokat akkor majd vissza fog térni a kedve most a pihenés a legfontosabb neki
2013. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az orrának semmi baja, ha kedve van hozzá, akkor keresős játékokat lehet játszani.
2013. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 G.Kata 69 válasza:
A kutyusod jelezni fogja Feléd, ha unatkozik. Addig szerintem ilyen műtét után elegendő a rövid séta a lábadozás idejére. Ha végképp nem bírsz vele, akkor gyakoroljatok olyan megterhelést nem igénylő feladatokat, amiket már tud a kutyus. Az is lefoglalja és mivel azokat tudja is jól, még sikerélménye is lesz.
2013. okt. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!