Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta felelne meg ezeknek?

Milyen fajta felelne meg ezeknek?

Figyelt kérdés

igazából nem vagyok tapasztalatlan, volt már kutyám 10 évig egy keverék sajnos lehet el kell mostanában altatni! Tanítottam régebben agility de csak hobbyból már nagyon okkos kutyus lett belőle! Most jött el az idő hogy új kutyám legyen. Van elképzelésem de kiváncsi lennék ti milyen fajtát ajánlotok!

1,nem kistestűt szeretnék (beagle,tacsi stb)

2,barátnőmnek goldija van vele hosszú túrákra mennénk az erdőbe,van túraszakkör oda is vinném magammal illetve minden olyan helyre ahova én megyek és "kutyabarát"

2, nagy az udvar, erdő/szántóföld van mögöttünk, kerítés rendben de téll óriási hely van!

3,nem kell hogy vérengző házörző legyen vagy neki mennyen az embereknek, de ha azt mondom h ne engedjen be valakit akkor ugassa vagy legalább legyen olyan mint aki nem barátságos házikedvenc.

4,tanítanám, nem vinném suliba, nem vagyok egoista de azért megtudom tanítani.A családban is tanítottam más kutyáját szal nem csak a sajátomat.

4,agility is de csak hobby szinten de csak ha a kutya is élvezi, de más sportot is szívesen csinálnék vele :)

5 legyen barátságos, ha viszem sétálni más kutyusokkal is kijöjjön illetve gyerekekkel is.

Hát "röviden" még annyit hogy 15 éves vagyok!Ne tünjön úgy h húú de mekkora kutya kiképző vagyok,mert nem csak azért van mait megtudok tanítani én is.



2013. okt. 18. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
németjuhász,groanendel,malinois,tervueren,laekenois,holland juhász és sok egyéb ilyen kullemű juhászkutya van még
2013. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kert mérete nem releváns,a kutyával úgyis sétálni kell.Ha meg ilyen jó kutyás vagy,akkor tudnod kell,hogy a házőrzésre véna kell,a barátságosság meg szocializáció kérdése.

Az is hogy gyerekekhez szoktatod,meg másik kutyákhoz...

Ezek rajtad múlnak.


A borderekkel jókat lehet agilityzni,mennek is mindenfelé veled szívesen és ha rendesen le vannak fárasztva,akkor nyugodt kutyák.De egy fajtatiszta kutya megvásárlása súlyos összeg (100 ezertől felfelé) szóval 15 évesen nem hiszem,hogy erre lenne pénzed.Szaporítótól pedig nem érdemes vásárolni.

Menhelyen is szétnézhetnél.

2013. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, pont ez nem akartam nem vagyok jó kutyás csak vmennyit azért tudok :)) igen tudom de úgy gondoltam h pl : labi goldi gyerekszerető stb és németjuci viszont házörző ilyenre gondoltam! köszönöm :))öhm szülők veszik nem saját pénz :)a kertet csak azért mondtam h nincsen a 4 fal közé zárva, van "ter" :D
2013. okt. 18. 23:44
 4/4 anonim ***** válasza:
A kert lehet,hogy nagy ami jó dolog, de a kutya magát nem fogja megfuttatni ott. Nekem van egy golden retrieverem, nagyon okos, teljesíti az alap agility pályát, engedelmes és a házat is őrzi. Inkább nem is azt mondanám, hogy őrzi hanem , hogy mindig jelez ha jön valaki. Szocializáció kérdése , hogy barátságos lesz e vagy nem. Ha kölyök korától fogva viszed emberek közé nem lesz velük bizonytalan. Fontos a napi átmozgatás, mert ha elunja magát akkor könnyen kárt tehet a kertben stb.. De ez szerintem sok kutyánál előfordulhat , jó példa rá: Az ásás. Nagyon sok szeretetet igényel és lehet "hülyeségnek" hangzik de nem árt neki ha télen a nagy mínuszokban bent lehet az előszobában, de mindenképp kell neki egy jól bélelt ház. Amielőtt választanál bármilyen fajtát, nézz utána akár interneten a tenyésztőknek mert sok a kutya szaporító.. Ha drágának tartanák a szüleid a tenyésztőt, keress fel egy menhelyt! Ott is sok okos kutya van, általában a keverékek egészségesebbek is.(állítólag ) vagy még van egy megoldás : A fajtamentők. Az én goldim ugyanis onnan van:) Ha mondjuk kinézel egy kutyust (tegyük fel, hogy ez a border collie) interneten nincs más dolgod : írd be azt, hogy border collie fajtamentők.Onnan örökbe lehet fogadni olyan fajta kutyát amire rákerestél, csak épp lehet, hogy kirakták utcára, vagy keverék(egy nagyon picit) de ez sajnos nem minden fajtánálb van. Mielőtt kiválasztanátok a fajtát, vegyél a kezedbe pár könyvet vagy neten keress rá a kutyatartás alapvető dolgaira. Jó kutyaválasztást, remélem segítettem egy nagyon picit.:)
2013. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!