Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a Clicker?

Mire jó a Clicker?

Figyelt kérdés
Mire jó az, ha minden jutalomfalat előtt klikkelek egyet?

#klikker #kliker
2013. okt. 18. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Odahívod, de csak hülyeség az egész, mert nem a nevére fog hallgatni hanem a klikkerre
2013. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így önmagában semmire. HA klikkerezni akarsz a ktuyával, ami a kutya tanításának egyik jól bevált formája, akkor viszont így tanítod meg neki, hogy a klikkelés azt jelenti, hogy mindjárt kaját fogsz kapni. A későbbiekben ezt úgy használod, hogy mindig akkor klikkelsz, amikor a kutya azt csinálja, amit kérsz tőle, így jelölöd meg a viselkedést, ami tetszik, ő pedig egyre gyakrabban fogja produkálni, hogy klikkelj és kaját kapjon. Gyorsabb, mint a szóbeli dicséret, egyértelműbb, hangulattól függetlenül mindig ugyanolyan, szóval sok szempontból praktikusabb, ha komolyan akarsz foglalkozni a kutya precíz tanításával.

Bővebb információért egyszerűen írd be a google-be, hogy "klikker", és olvass, vagy ha ahhoz lusta vagy, akkor a youtube-ba, és nézegess videókat, nem olyan bonyolult ám, mint amilyennek elsőre tűnik.

2013. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2013. okt. 18. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is csak előnyeit tudnám sorolni a klikkernek, pedig én a megtanult 40 trükkből eddig csak kettőt tanítottam klikkerrel.

Pl klikker nélkül lehetetlenség lett volna megtanítani a kutyámnak azt, hogy nyújtsa ki a nyelvét vezényszóra.

Klikkerrel pont eltudtam kapni azt a pillanatot, amikor kint volt a nyelve, és igaz, hogy eleinte fogalma sincs a dologról, hogy mit is vársz, meg ha rosszkor klikkelsz akkor a nem várt cselekményt fogja fel ajánlani, de ez is csak türelem kérdése, mint minden más a kutyázással kapcsolatban.

Nagyon hasznos kis találmány, mert pl olyan nehezebb trükköket is feltudsz vele építeni, ami amúgy mondjuk nélküle hónapokat venne igénybe.

Én is ajánlom, hogy nézzél szét youtube-n klikkeres videók után, és ott meglátod, hogy hogy kell használni, meg van sok szakirodalom is a témában, amiket ajánlott elovasni

2013. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
[link] mivel a klikker.hu sajnos jelenleg nem elérhető, de kezdetnek ez is elég.
2013. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!