Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen energikus kutyát...

Milyen energikus kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az összes szabadidőmet mozgással töltöm 1 nagyon energikus kutyát szeretnék,aminek könnyű ápolni a szőrét.
2013. okt. 18. 21:26
1 2
 1/15 fiserjoska ***** válasza:
1%
Egyértelműen németjuhász. Nagyon nagy energiája van, viszonylag rövidszörű, a legintelligensebb kutya. Nagyon időigényes.
2013. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A terrierek energikusak és nagy a mozgás igényük. Amstaff, Bullterrier, Jack Russel, Bedlington terrier. Ezek rövid szőrűek, heti egyszer- kétszer elég átkefélni.
2013. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
LABRADOR
2013. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Milyen jellegű mozgással töltöd azt a szabadidőt? Mert ha mondjuk focizol, ahhoz nem praktikus egy kutya, futáshoz viszont ezer másik jó lenne.

Egyáltalán mekkora kutyát szeretnél? Csak azért, hogy legyen futópartnered, ellátnál egy kutyát 15 évig, akkor is, amikor már nem tud veled menni? Tisztában vagy vele, hogy a kutya a mozgáson kívül mennyi mindent igényel - tanítás, nevelés, állatorvos, kapcsolat más kutyákkal, satöbbi? Elbírnál egy nehezebb természetű kutyával, vagy nem akarsz vele sokat küzdeni? Mesélj egy kicsit az elképzeléseidről, mert futkosni a kutyák többségével lehet, de ez édeskevés a választáshoz.

2013. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Csivava. Azoknál hiperaktívabb idegbeteg baromálatt méregzsák kutyával én még nem találkoztam mint azok.


Volt nekem, 9 évig élt a kis drága. Lány kutyus volt, hosszú szőrű. Állandóan mozgott, sokat evett és nem is rágta csak lenyelte, mégse hízott el. Borzasztó eleven volt, amikor pedig bárhol sétáltunk vele minden kisgyerekre rátámadt. Hozzánk ha bárki jött, felnőtteknek is simán nekiment, a nagy 10 éves macskám felett is teljesen átvette állandóan a parancsnokságot.

2013. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kölcsönadom a beagle-met, mert én képtelen vagyok kifárasztani 3-4 óra túrázás után is fitt :D

Hátha neked sikerül.

2013. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
#5: Nevelésről hallottál már?
2013. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
kb. 45 percet szoktam futni 1 közeli kis erdőbe ott esetleg tudnék még vele játszani és ott láttam már többször őzet,nyulat 1 alkalommal rókát is onnan kerülővel másfél óra alatt heza érek , utána bent szoktam lenni és akkor még majd nem az egész napot vele tölteném,mert délelőtt dolgozok , amit nem írtam le időt abból keveset pihenéssel a többit pedig bicajozással töltöm
2013. okt. 18. 21:56
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Akkor én valami juhászkutyát javasolnék, de csak a vadak miatt, hogy ne szenvedj vele, amíg megneveled annyira, hogy ne mászkáljon el vadászni. Amúgy huskyt mondanék, annak való a sok futkosás leginkább. Azt is fajtamentőktől felnőttet, mert egy kölyköt olyan egy éves koráig nemigen futtathatsz, ha jót akarsz neki, a felnőttet meg csak kicsit edzeni kell, hogy bírja a tempót.
2013. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 G.Kata 69 válasza:
A német juhászt elég nehéz lefárasztani és előbb megtaníthatod a vadak "mellőzésére" mint egy vadászkutyát. A szőre csak vedléskor kíván fokozottabb ápolást, amúgy elég hetente átfésülni. Persze bármilyen fajtát választasz is kölyökkorban még nem terhelhető olyan szinten, mint felnőtt korban. Én vadászkutyát ilyen vadakkal teli területre nem javasolnék.
2013. okt. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!