Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Miért...

Mit csináljak vele? Miért szökik mindig?

Figyelt kérdés

Van egy 11 és fél hónapos keverék, kan kutyám. 4 hónapos kora óta van velem. Van egy másik, 11 hós szuka, kutyám is, ő 6 hetes kora óta van velem. Mind a kettő magas energia szintű.

Ugyan azt a nevelést kapták, de még is... A szuka engedelmes, figyeli minden szavam, mozdulatom. Bárhova el lehet vinni. Forgalmas belvárosban akár póráz nélkül is gyönyörűen közlekedik. Mindenki elámul, ha lát olyankor aminket.

A másik viszont... Idegen helyen, pórázon nagyon szépen jön. Ha a parkokban elengedem, hívásra rögtön rohan vissza. Viszont ha otthon vagyunk, állandóan kiszökik és/vagy el szökik.

Mielőtt a "megmondókapitányok" beköpik, h csináltajuk meg a kerírést, közlöm h meg van csinálva. Sőt!... Már úgy nézünk ki mint aki erődítményt épít és a kerítéssel kezdte. Drótoztunk rá erős csirke hálót, deszkákkal eldugaszoltam az alján a lukakat, ahol lehetett, szögből kampót is csináltam kívülről a deszkákhoz. Ahol nem lehetett, oda meg hordtam egy nagy rakat téglát.

MÉG IS MINDIG MEGTALÁLJA A MÓDJÁT, HOGY KISZÖKJÖN.

Ilyenkor hívásra sem jön vissza. Nem bánt ugyan senkit. A környékbeli gyerekek szeretik. De sajnos a bicajosokat megkergeti. Azokat sem bántja, csak fut utánuk és ugat. De sokan ilyenkor megijednek tőle. Könnyen karambol lehet a vége. Feljelentéssel is fenyegettek már meg miatta. Megértem őket.

Hiába futtatom sokat. Ha nagyon kifárasztom, de ha talál laza téglát, kipiszkálja és már megy is. Van, hogy egész nap nem látom, van, hogy csak a kapu elé fekszik le. Ha kimegyek érte, elszalad.

KInti-benti mind a kettő, imádják a gyerekeket, szoba tiszták stb... De ezzel a problémával nem tudok mit kezdeni. Amint kapun kívül vagyunk, ismerős helyen, mindent elfelejt.

Próbáltam azt is, hogy kikötöm a kutya ólhoz láncra. Csak a sétákra vittem el, meg a házba be etetéskor, de nem használ. Végig sírja az éjszakát csak. Annyi, hogy utána jobban hízeleg, de akkor is szökik.


Páromnak már nagyon elege van belőle. Külföldön dolgozik és állandóan a kutyáról hall panaszt ha hazajön. El akarja altattatni. Mivel úgysem kell senkinek mert korcs és problémás.


Kérdeztem az állat orvost, hogy megoldás lenne-e az ivartalanítás a szökési vágyra. Azt mondta, hogy ha a szukák hajkurászása miatt szökik, akkor igen. Viszont ha kíváncsiságból szökik, (már pedig ő azért) akkor 50-50%.


Most mi tévő legyek?



2013. okt. 18. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítást mindenképp ejtsétek meg, szerintem nála fontos lenne. A többi jótanácsot majd mondják a többiek, én passzolom. Látszik, hogy foglalkozol velük, de hogy mit kellene másképp csinálni...
2013. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Szellemileg is fárasztod, vagy csak fizikailag? Egyáltalán sétáltatod minden nap, vagy csak néha halálra hajtod? Viszed elég ingerdús környezetbe, más kutyák, emberek közé, vagy csak rutinsétáa? Falkavezérséggel hogy álltok?
2013. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és az ivartalanítást én is javasolnám, lehiggaszthatja kicsit, de ha véletlenül mégsem, akkor is csak nyertek vele.
2013. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is ivartalanítanám,mert van 1 másik kutyád is,aki szuka.Azt nem írtad,hogy ő ivaros-e,de segíthet a dolgon.

Próbálj vele többet mozogni,plusz ivartalanítás.Agyilag is fáraszd le.Ha semmi nem használ,éjszakára zárd be egy kennelbe,vagy amikor nem tudsz rá figyelni.

2013. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Ó, párodnak meg üzenem, hogy ha azért képes lenne megöletni egy másik élőlényt, mert elvesz pár percet az életéből a szomszédok károgása, akkor az, hogy szar ember, nem kifejezés arra, hogy ő micsoda, és jó lenne, ha végiggondolná, hogy egy rossz gyereket sem lehet bevágni az intézetbe, ha éppen nincs kedve a szülői értekezleten égni.
2013. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Miknek a keveréke lehet a kutya? Mert más fárasztást igényel egy agár, mást egy collie, vagy egy kotorékeb...
2013. okt. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ez a fő probléma.: Ha kifizetjük az ivartalaníttatást és utána még is szökik?

Ha ez így lesz akkor páromnak ki hullik a maradék haja is idegességében. Ráadásul én leszek a hibás, mert a pár ezer forintos altatás helyett rábeszéltem egy 20e Ft-os ivartalaníttatásra, aminek nem lett meg a várt eredménye.

Akkor nagyon meg haragszik és egész hátra lévő életemben hallgathatom, hogy az én dögöm miatt van probléma és miatta nincs pénz másra.


Nem akarom hogy elaltattatni, de ez így nem állapot. Karambolt okozhat, betegséget hozhat haza, megbüntethetnek. Valami megoldás kellene gyorsan.

2013. okt. 18. 22:58
 8/19 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nem megoldás, csak segítség. Válaszolnál esetleg a kérdésekre, hátha akkor közelebb jutunk a megoldáshoz hajtépés nélkül is?
2013. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Szóval elaltatnátok egy egészséges fiatal kutyát,mert az olcsóbb,mint az ivartalanítás?


És az a 20 ezer ft az összes vagyonotok is gondolom,amit soha nem tudnátok újból összegyűjteni.Már nem azért,de akkor a 2 kutyát mivel etetitek?

Meg ilyen elven a szuka is ivaros...ha felcsinálja akkor mi lesz?

Egy alom felnevelése 100 ezres nagyság,nem 20...Full keverék kiskutyákra meg sajnos nincs valami nagy kereslet.


Ivartalanítsátok,mert egyrészről nem tudhatod,hogy miért szökik.Más részről pedig megoldani nem fogja a dolgot,de segíthet rajta.

Megoldani neked kell azzal,hogy minden nap legalább 1 óra aktív mozgás,és agyi fárasztás is.Labda,futkosás,tanulás,sok-sok séta,biciklizés,bandázás több kutyával stb. Mindezt naponta.

2013. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Napi 2 órát van futtatva. Agyilag is fárasztom, bent a házban nagyon engedelmes és ha a belvárosban járunk akkor is. De a környékünkön.... :-/


Egyébként tettem már fel róla képet, hogy milyen fajták lehetnek benne. Hát ha ez megoldáshoz vezet de nem kaptam rá rende választ.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4857918-milye..

2013. okt. 18. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!