Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat, a támadásról?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos Bolognese kiskutyám. Hogyan tudnám arról leszoktatni, hogy az udvaron közlekedő szomszédokat, akiket minden nap lát, sose bántották, "megegye". Még bentről az ablakból is őrjöngeni képes. Már leszidtam, megfogtam a grabancát, lefogtam, de semmi. Ráadásul elég konok egy jószág. Hogyan tudnám leszoktatni erről?
2013. okt. 19. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neveld meg. Első kör: falkavezérség! Nem őket utálja, hanem titeket véd, mert nincs egy tökös ember a családban.
2013. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van tökös a családban, én vagyok a falka vezér, mert amúgy szót fogad, de erről nem tudom leszoktatni.
2013. okt. 19. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha te lennél, akkor nem csinálná ezt.
2013. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem mindig fogad szót, tehát problémáitok vannak vagy a falkavezérséggel, vagy legalábbis a kommunikációval, hiszen nyilvánvalóan nem tudod vele érthetően közöln, hogy ezt be KELL fejeznie. És ha ez nem megy, akkor valószínűleg más sem. Kutyaiskolán, kiképzőn gondolkodtál már?
2013. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok, akkor miért szinte csak nekem fogad szó? Mellém fekszik, mellettem jön stb..?
2013. okt. 19. 15:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy neked fogad szót a legjobban, szemmel láthatóan nem elég. De ha szerinted igen, akkor tiltsd le az acsarkodásról, tessék, bizonyíthatsz :)
2013. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdeztem, hogy hogyan tudnám leszoktatni?
2013. okt. 19. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha te vqgy a falkavezér, akkor csak annyit kell mondanod, h NEM (vagy ami nálatok a tiltószó). Ha nem működik, akkor máris igaz az, h tojik rád és a szabályaidra kutya.
2013. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tiltsd le. Ennyire egyszerű. Ha nem egyszerű, akkor van még mit tanulnod.

Arról nem is beszélve, hogy valami oka van annak, hogy az a kutya támad, amit kezelni kell, nem lehet csak úgy kihúzni egy rossz szokást a listáról anélkül, hogy ne néznél mögé, mert a megoldás vagy csak időleges lesz, vagy más formában fog feltörni a probléma. Szóval hacsak nem vagy képzett, vagy legalább rutinos kutyás, akkor ne próbálkozz ezzel egyedül, csak húzod az időt és ezzel rontasz a helyzeten.

2013. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Simán vannak idióta kutyafajok amik simán rátámadnak a szembejövő idegenekre.


Érdekes: Labradort még nem láttam csak úgy emberre támadni...

2013. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!