Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet tenni a kertbe egy 5...

Ki lehet tenni a kertbe egy 5 évig bent élő kutyát?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy anyukám, akié a kutya, elmenne külföldre dolgozni és én vigyáznék rá, amíg haza nem jön. Korábban benti kutya volt, de én nem szeretném a házban tartani, mert túl nagy és nyáladzik. Persze normálisan ellátnám, vinném sétálni, ha kell, állatorvoshoz stb.
2013. okt. 19. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szőre milyen?


Mindenképpen fokozatosan kellene hozzászoktatni a kinti léthez. Már most el kellene kezdeni szoktatni hozzá, amíg nincsenek olyan hidegek. De mondjuk jobb lett volna még hamarabb elkezdeni, amíg még meleg volt az idő.


Viszont kutyaház mindenképpen kellene neki, de főleg ha rövidebb szőrű. Télire mindenképpen jól le kell szigetelni. De jobb lenne ha legalább az éjszakákat bent tölthetné.

2013. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg tanul azt is hogy mostantol nem johet be , viszont buntetesnek fogja erezni, ha mar 5 evet bent volt en nem tennem ki. Meg hozzaszokott h meleg van bent telen. Kint fazni fog. Az en kutyam is benti es ha telen elmegyznk setalni es elazik remeg meg sir.. pedig nem kis testu. Szerintem gindold meg. Inkabb szoktasd ki a konyhaba
2013. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szívem szerint nem tenném ki,mivel megszokta, hogy bent van,lehet az immunrendszere se olyan erős,mint azoknak a kutyáknak,akik kint nőttek fel.Meddig lesz kint anyukád egyébként?

Az a lényeg, hogy ne egyik napról a másikra kerüljön ki a már esetleg fűtött lakásból a hidegbe. És legyen jól szigetelt, a méretének megfelelő háza avagy kuckója, amit fel tud fűteni a saját testével.

2013. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha így október közepén akarod elkezdeni kiszoktatni, akkor felejtős, nem állt rá a szervezete a kinti létre, jön egy nagyobb hideg, és annyi légúti betegséget fog összekapkodni, hogy nem győzöd számolni. Pláne ha rövid szőrű (mint a nagy és nyáladzó kutyák többsége), akkor meg végképp felejtsd el. Tavasszal, nyáron kellett volna ennek nekiállni - bár ő valószínűleg akkor sem értette volna jobban, hogy miért nem mehet be hirtelen.
2013. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kutyaháza lenne kint. És ha éjszakára beengedem az előszobába? Amúgy rövidszőrű, igen.
2013. okt. 19. 18:42
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mind alapvetőnek vettük, hogy van egy megfelelő kutyaháza. Az nagyon jó, ha abban nem fázik, de reggeltől estig kuksolni egy kutyaházban hónapokig nem egy életpálya. És az előszoba is csak annyival jobb, hogy ott még melegebb van, ami viszont annyiból rosszabb is, hogy könnyebben megfázik, ha utána megint kimegy a hidegre.
2013. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Miért kuksolna ott reggeltől estig egyedül? Írtam, hogy vinném sétálni és foglalkoznék vele. Nyilván nem reggeltől estig, mert dolgozom és más dolgom is van a kutyázáson kívül, de nem az lenne, hogy kivágom a kertbe egy láncra és addig lát, amíg eléteszem a kaját.
2013. okt. 19. 19:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert hideg van, és fázik.
2013. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagy és izmos kutya. Egyáltalán nem vacog hidegben, legalábbis amikor mozog. A kertben tud szaladgálni, akkor úgysem fázik. Amúgy meg ha bent van, kb. egész nap alszik. Ennyi erővel az sem egy életpálya...
2013. okt. 19. 19:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Más időszakosan kinn lenni és más folyamatosan.Szerintem sem most van itt az ideje a kiszoktatásnak,amikor heteken belül drasztikusan leesik a hőmérséklet.
2013. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!