Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék dobermann? Megéri megvenni?

Kék dobermann? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék dobermannt, most már felnőtt fejjel és megfelelő anyagi háttérrel és szabadidővel rendelkezve tavasszal bele merek vágni. Már nem tudom mit kerestem, de egy apróhirdetéses oldalon feltünt egy "tenyésztő" hirdetése, aki kék dobermann kölyköket árul. Lényegében nekem nem kiállítási célokra kellene, inkább munkára. (örző-védő) Nem tudom, hogy ezek mennyire alkalmasak bármire is, hiszen nem elfogadott színváltozat, ami elég nagy rizikóval jár. Teljesít úgy, mint a másik két szín? Valakinek van ilyen kutyája? Vagy egyáltalán, mik a tapasztalatotok a kék dobermannal kapcsolatban?

2013. okt. 19. 18:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
Tenyésztettem őket évtizeden keresztül. (Von Saxonia kennel) Szemét húzás volt a kéket kivenni a fajtastandardból, az egyik legjobban kiállítható szín - volt. Remélem nem engedik kihalni ezt a különleges színvariánst és fel-felbukkan egy-egy kék kölyök. Egyébként ugyanolyan mint a fekete-cser vagy barna-cser. Ugyanazt várhatod tőle. Végül is ez is csak egy ugyanolyan kutya.
2013. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%
Kék dobi? sose hallottam még ilyen színről. Ez a kutyus szerintem egy szaporított kutya lehet. Nem érdemes megvenni szerintem, mert lehet hogy beteges. Ha komoly munkára keresel kutyát akkor megéri egy tenyésztőtől venni, vele nem lenne annyi betegségi gond. Nekem mondjuk mindegy hogy honnan veszel, csak számolj a negatív következményekkel. amúgy a szín nem befolyásolja a teljesítményt! Minden nevelés kérdése és az hogy mennyire van az ösztönében benne a csibészre való felugrás
2013. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló. Igen én is olvastam, hogy régen elfogadott volt.

Második: Én is kételkedtem, főleg az idegrendszeri problémáktól tartok. Mondjuk nincs tőlem messzire a tenyésztő, maximum megnézem a szülőket, aztán többet tudok mondani róla.

2013. okt. 19. 19:00
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Hát nézd, szerintem itt nem a szín az, aminek döntenie kell. Ha rendes tenyésztő, szűrésekkel, mindennel, csak TK nincs, mert nem elfogadott szín, akkor vedd meg nyugodtan, de sajnos kétlem, hogy erről lenne szó. Szaporítótól meg ezer okból kifolyólag nem veszünk kutyát, akármilyen szép is, főleg munkára, ami megterheli az ízületeit rendesen.
2013. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Már kinéztem a kennelt ahonnan szerettem volna, csak felkeltette ez az érdekesség a figyelmemet.
2013. okt. 19. 19:04
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
nekem is volt kék dobim! remek kutya volt és nagyon jó örző-védő. Dunakeszin vettem a rendőrkutya iskolában. ő volt egyedül kék az alomban. azonnal beleszerettem és nem bántam meg.
2013. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem kérdezd meg a kiválasztott kennelben, hogy van-e esély kék kölyökre, meg érdeklődj utána, hogy hol lehet. Ez genetika, szóval nem csak úgy véletlenül születik egy, hanem lehet saccolni, hogy lehet-e valamelyik alomban.
2013. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
A kiválasztott kennelben még eddigi fenállása óta nem született kék kölyök. Hát lehet, hogy csak megnézem jövő héten a kutyusokat. Semmit se veszítek vele. Max okosabb és bölcsebb leszek.
2013. okt. 19. 19:10
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

(Ez azt jelenti, hogy recesszív-kék) Mondom, a jobb oldalit nézd meg alaposabban. Nagyon jól járhatsz vele.


Üdv

2013. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,igaz-e,de állítólag azért tiltották be ezt a színváltozatot,mert valamilyen bőrbetegség halmozottan előfordult náluk.
2013. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!