Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a schnauzer...

Mit gondoltok a schnauzer kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
Nem azt kérdezem,hogy kiállítási kutya hanem azon kívül milyen.(mind a 3 méret)
2013. okt. 20. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám,látogass meg néhány tenyésztőt vagy akár a fajtamentést,ismerkedj a kutyákkal,a tenyésztőknek vagy gondozóknak pedig fel tudsz tenni egy csomó kérdést.

Ezen kívül ki tudod alakítani saját véleményedet.

Amit én láttam,hogy mindhárom változat okos,kiváló munkakutya.Igen,még a törpe is,láttam agilitys,de csibészelős törpe snacit is.Az én személyes véleményem,hogy a szőre miatt nem tartanék ilyen kutyát,mert rendszeresen kozmetikushoz kell hordani.

2013. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek, de inkább csak az óriás schnauzer, abból is leginkább a fekete (közép snaci szerintem már nem is nagyon van).


A jelleme is tetszik, kicsit makacs, de határozott, önállóan gondolkodni és feladatot végrehajtani tudó fajta, viszonylag nagy mozgásigénnyel. A szőrzet ápolására oda kell figyelni.


Összességében nekem tetszik kívülről, belülről, de több okból nem tartanék snacit.

2013. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
óriás snaci tekintetében tudok nyilatkozni. remek kemény kutyáim voltak. az ucsó egy sasvári ich. kölyke volt, hatalmas gyönyörű fekete kan. engedelmes, nagyon jó örző-védő és rettenthetetlen házőrző volt. ki volt képezve de én hobby célra tartottam családi kedvencnek. bent volt a házban, nem kint aludt hanem az ágyam mellett. a szőrzetét magam csináltam, hamar megtanultam, vettem gépet és mindent ami kell. viszont ahhoz hogy szép legyen valóban rá kell fordítani az időt. pl nyírni nem szabad csak trimmelni. ha nem tartod rendben a bundáját akkor meg úgy néz ki mint egy hobo:). ha snacit akarsz és becsületes jó tenyészetből veszed ( sajnos kevés van ) nem fogsz bennük csalódni. az óriás snaci sosem volt igazából "divat" kutya és ezért nem is tenyésztették agyon őket. nem egy túl keresett fajta szerencsére.
2013. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!