Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya vonyít a gazdája...

Ha a kutya vonyít a gazdája után akkor mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

3 éves kistestű kutyáról van szó, anyukám a gazdája és sajnos nem ő tölti be a falkavezér szerepét sem, ha pedig elmegy itthonról a kutya vonyít utána.

Így van ez most is, és arra lennék kíváncsi,hogy mit csináljak vele?Ne foglalkozzak vele és vonyítson csak, vagy szóljak rá?(egy idő után magától is abbahagyja, később pedig újra rákezd)

A foglalkoztatásomon nem igazán akar részt venni, rövid ideig le tudom kötni a figyelmét, de én sem lehetek vele egész nap, és ha nem foglalkozok vele rögtön rohan a kapuhoz, és várja anyukám érkezését.



2013. okt. 20. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Elektromos nyakörv. Ráteszed és ha hangosan nyivog vagy vonyít akkor egy kis feszültségű és kis erösségű áramot 2 mp-ig megrázza az áram. nem lesz baja tőle de legalább csend lesz.
2013. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezzel én nagyon nem értek egyet!!!!!!!!!!!

NE ez legyen már az első amit ki kell próbálni. HA nem jön be semmi egyéb; akkor esetleg. Tudom hogy kicsi az áram, de akkor is..

Én vettem az enyémnek olyan lasztit, amibe nagyon finom falatokat lehet rejteni, és neki kell tornáznia vele hogy kijöjjön. Jól leköti; és mire megeszegeti amennyit szeretne, már nem is tudja miért is kéne vonyítani. De csak akkor add neki ha helyzet van (először próbáljátok ki; nekem meg kellett mutatni a kutyának hogy mi a dolga vele, és hogy valóban kiesik belőle valami ha sokáig próbálkozik); és csak a kutyának rettentően ízlő dolgot tegyél bele; különben nincs értelme!

A másik, hogy kilép z ajtón, és amikor abbahagyja a nyüszítést, visszamegy. Simizi, játszik. Megint kimegy az ajtón; és csak akkor megy vissza, ha a kutya (2-3 mp-re akár), de abbahagyja. ÉS ezt újra és újra nagyon sokáig! 2 napot rá kell áldozni, de szépen megtanulja hogy nem akkor jön a gazdi ha hisztizik, hanem amikor nem hisztizik! Előbb utóbb több időt bír ki nyüszi nélkül, akkor többet is kell várni mielőtt visszamegy.

Érdemes kipróbálni! Mi az éjszakai nyüszit szüntettük meg így, de ráment az első 2 éjszakám; nem sokat aludtam........ Viszont a kutya nem nyüszít! :-)

2013. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tudod, tiltsd le, de ha nem, akkor is vedd fel, és mutasd meg anyukádnak, hogy tessék, ennyire jó a kutyának az elkényeztetés, hogy órákat sír utána. Remélhetőleg elég keservesen csinálja ahhoz, hogy anyád észhez térjen, és elkezdjen kicsit tudatosabban kutyázni.
2013. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!