Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen?

Szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát,aki: könnyen tanul, játékos,és viszonylag aranyos is. amit biztosítani tudnék neki: napi 1 óra séta,vagy másfél+kutyapark. tanítanám,és vinném kutyasuliba is. 13/L

2013. okt. 20. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet unalmas már, de én a golden vagy a labrador retrievert ajánlanám. Őket könnyű tanítani, első kutyának megfelelőek és napi 1-2 óra mozgatással beérik, plusz egy kis szellemi fárasztás.
2013. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
őket ismerem,és imádom.:) viszont: a labradornak elég lenne a napi 1 óra séta(plusz mindennap kutyapark)? és a goldennek? mennyire hullik a szőrük? milyen táp lenne jó nekik? és mennyibe kerülnek tenyésztőtől?
2013. okt. 20. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


A kutyaparkokat én nem szeretem, jobb szeretem, ha ismerős kutyákkal játszhat a kutyám. A parkokban sokszor hanyag gazdák vannak, és mindenféle szocializálatlan kutyát odavisznek, akik el is ronthatják a tiedet, aztán meg lehet rehabilitálni, stb. Szóval én inkább kutyaovit, illetve ismerős kutyásokat ajánlanék, akikkel tud együtt játszani, akikkel majd tudtok együtt kirándulni, stb.


Kb. 80 ezer ft-nál kezdődnek a kutyák rendes tenyésztőtől. De szaporítótól nem szabad venni!


Igen, elég nekik 1-2 óra mozgás, fárasztás, meg persze azért a nap többi részében is érintkezzenek a családdal. Egy-egy simi, egy-egy labda eldobás, stb. az napközben se árt, sőt, kell is.


Etetni azzal érdemes, amivel a tenyésztő is etet.

2013. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz vagyok.


A szőrhullást azt nem tudom. A goldennek talán nyírni is kell, de ebben nem vagyok biztos. Egyszer vagy kétszer vedlenek egy évben, olyankor többször ki kell fésülni és akkor nem lesz gond. De ezt így konkrétan nem tudom.

2013. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! és nem tudsz budapesti tenyésztőket? köszi mégegyszer :)
2013. okt. 20. 15:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Google-ba írd be, hogy golden retriever, vagy labrador kennelek és ott kiadja majd az összeset.
2013. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kutyaparkban van egy két más habitusú, esetleg neveletlenebb kutya, attól még a tiéd nem fog elromlani. :D

Legalábbis szerintem. Én úgy tartom jónak, hogy minél többfajta viselkedésű kutyával találkozzon az enyém, és hülye viselkedést nem tanult még el soha. Inkább különböző mozdulatokat, ahogy játszanak egymással, abban sokat fejlődött. Ha mogorvább kutya van, aki esetleg ellenséges volt vele, engem az sem zavart... nem lett tőle félős a kutyám, viszont megtanulta, hogyan néz ki az, ha egy másik kutya nem akarja a közeledést.

2013. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Én magyar vizslát ajánlanék... feltéve, ha a házban tartod...ha nem akkor marad a labi.... vagy ami a legjobb lenne, egy keverék:) Nekem 2 van, és imádom őket:)
2013. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!