Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kerítésen belül tartása...

Kutya kerítésen belül tartása - tippek, ötletek, bevált módszerek?

Figyelt kérdés

Van egy 40 kg körüli, dalmata felmenőkkel is rendelkező kutyánk (színén és picit a testalkatán látszik). Marmagasságot nem nagyon tudok írni, de ha elképzeltek egy kb. 165 centis embert, a kutya a derekáig ér.

A probléma az, hogy nem tudjuk az udvarban megtartani, 2 méter körüli, erősebb kerítésen átmászik (utca felőli oldal), gyengébbet szétbontja (kert), és ha esetleg nem jön össze neki egyik sem (nemrég építettünk a probléma miatt egy kerítést a kertet az udvartól elválasztó fenyőfasor segítségével, amit úgy kell elképzelni, hogy a kerítés a a legallyazott fenyőfákhoz van erősítve, kifeszítve, felette pedig ugyebár ott vannak a fenyő ágai, ami miatt arra nem próbálkozik) akkor kiássa magát. Jelenleg láncon van, de egyrészt ezt a megoldást szabályosan gyűlölöm, másrészt hosszú távon nem is válik be. A nyakörveket lerázza, lehúzza magáról, szétszedi vagy felakasztja valahová, és úgy bújik ki belőle, esetleg szétszakítja az egészet (szegecses nyakörv kifelé fordítva - lehúzni nem tudta, ezért szétszedte, egyszerű bőrnyakörvből a vastagabbat lehúzta, vékonyabbat szétszakította...)

Valakinél esetleg hasonló probléma volt, amit meg tudott oldani valahogy? Több séta nem menne, én merem/tudom elvinni sétálni, viszont hétköznapokon 3-4 órára érek haza, aztán tanulok, házit írok, hétvégéken pedig így is viszem és próbálom agyilag is lefárasztani.



2013. okt. 20. 19:33
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
Ivartalanítás és foglalkozás. Szép, megtermett, felnőtt kutya, mozgásra, ingerekre van szüksége, ezzel szemben nem kap semmit - én is szöknék, te is szöknél, szökne minden normális élőlény. Az, hogy több séta "nem menne" szimpla kamu, ezt is tudjuk mindannyian, aki kutyát vállal, az vállalja a napi sétát, foglalkozást, fárasztást, nevelést is - gyereket vállalni sem lehet úgy, hogy "iskolába vinni nincs időm, foglalkoztatni nincs időm, fürdetni nincs időm, nevelni sincs időm, de hát hétvégén ráérek egy kicsit.
2013. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a kutya több foglalkozást igényel, te viszont nem tudod neki megadni, akkor keress neki olyan gazdát, aki képes erre, sajnos mást nem lehet mondani. Ha csinálsz is olyan kerítést, ami bent tartja a kutyát, attól még neki nem lesz jobb, és akkor majd más formában fog kijönni rajta az unalom.
2013. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

6 éves, herélt kutya, akkor került hozzánk (inkább mi kerültünk hozzá), mikor nagymamámhoz költöztünk. : ) Azt hiszem, csak azért van még meg, hogy semmi ne fogdossa össze a csirkéit.

Ha elengedjük, van mellette másik kutya, viszont amint az emberek elhagyják az udvart, ők is elhagyják a házat.

2013. okt. 20. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, csak egy német juhász, német dog mixnél. Ő is ivartalan, mégis naponta megszökött. Azóta naponta visszük sétálni, és nem szökik már, pedig a kerítést kb átlépné :D
2013. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Pedig kéne időt szánni rá suli előtt és után is...reggel legalább egy kis labdázás, játék, délután/este pedig egy minimum 1,5-2 órás AKTÍV séta szabadon, póráz nélkül történő futtatással, kutyákkal ismerkedve, tanítva...
2013. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Reggelente ötkor kelek, fél hétkor indulok, és még égnek a lámpák, olyan sötét van. :/

Póráz nélkül futtatni lehetetlen, nincs zárt hely, nyitottra pedig nem merem elengedni, és ugyanígy vagyok a többkutyás megoldással is. Meglehetősen agresszív, kerítésen át sem merem odaengedni más kutyákhoz, azonnal összeakaszkodik velük. Egyedül annyinak örülök, hogy a legtöbb kóbor kutya fél tőle, vagy ha esetleg közeledik, el tudom ijeszteni. Azaz eddig még el tudtam. A pórázon sétálókat pedig igyekszem elkerülni, ez általában a saját kutyám két lábra emelésével, és látótávolságon kívülre vezetésével tudom megoldani. A szabadhoz még hozzátartozik, hogy nem tudom megbízhatóan behívni, nemrég kezdtük el tanulni az alapokat, szinte teljesen képzetlen és szocializálatlan szegény. Az emberekkel rendesen viselkedik, de az állatoknál csak az üldözés megy, kivéve a másik kutyát, akivel kölyökkora óta együtt van.

2013. okt. 21. 14:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Kerítésen át sokkal valószínűbb, hogy acsarkodik, mint nélküle, mert ott mindkét fél azt szokta meg, szóval az nem jelent semmit. De tényleg gondolkodj el a dolgon, mert csodaszer nincs, vagy szán valaki időt arra a kutyára, vagy keressetek neki másik gazdát.
2013. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ebben az esetben 3 választásod van:


1. kutyasuli, kutyaoktató, napi nevelés és séta, még több nevelés, még több séta

2. új gazda

3. kennel-lánc folyamatosan=állatkínzás!

2013. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem bevált a villanypásztor, a szomszédba láttam ahol kaukázusi kutyák vannak, a szomszédom meg attól tart hogy nehogy kitörjenek...

Amikor az én kuvaszaim kitörtek egyik éjjel (szerencsére nem történt "baleset") akkor hamar döntenem kellett, hogy mi legyen és a villanypásztor bevált, egy két áramütés után nincs kedvük még a kerítés közvetlen közelébe se menni, megtartják a távolságot.

2013. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
Utolsó, téged is villanypásztorral neveltek a szüleid? Vagy sokkolóval?
2013. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!