Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Általános öregkori szűrővizsgá...

Általános öregkori szűrővizsgálat - mit lehet vele időben kiszúrni, és mit nem? Érdemes még az "alap" vizsgálat mellé kérni valamit?

Figyelt kérdés
Tíz éves, amúgy makkegészséges német juhász keverékemnek tervezem megcsináltatni, és nyilván a dokit is ki fogom kérdezni, csak érdekelnek a tapasztalatok, hogy mi az, ami ellen például nem "véd" a rendszeres vizsgálat sem.

2013. okt. 20. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
én 9 évesen szürettem ujra a kutyát, ilyenkor érdemes a gerincet, a nyakat, a csipő, illetve a könyök állapotát. a szemet, és a szivet. lehet kérni egy általános vérvizsgálatot is. ebben a korban már előfordulhat meszesedés, izületi gyulladások stb.
2013. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit hosszú lenne itt mindent leírni, de megpróbálom tömören leírni.

Ami mindenképpen ajánlott, az egy általános vérkép,és egy vérbiokémia. Ezzel ki lehet szűrni a vérsejtek eltéréseit, szervek rendellenességeit (máj, vese, hasnyálmirigy stb )paraméterek. Plusz ehhez nyilván hozzájönne egy általános fizikai vizsgálat is.


Amit ezzel nem lehet kiszűrni...pl hormonális eltérések, ezek általában nincsenek benne az alap panelben,de lehet kérni ezeknek a vizsgálatát is. Amit ez alapján nem lehet kiszűrni, pl daganatos megbetegedések kezdeti stádiumai. Ezért amit még kérhetsz, az pl egy mellkasröntgen (bár a hasival lenne teljes a kép).


Nem feltétlenül lehet minden szívproblémát felismerni hallgatózással, ezért kérhetsz egy EKG vizsgálatot is. Valamint lehet bővíteni a kört egy vizeletvizsgálattal is még.


De minden függ természetesen a pénztárcádtól is, hogy milyen vizsgálatokat végeztetsz el.

Olyan vizsgálat pedig nincs, ami minden ellen védene. Mert ha most pl makk egészséges a kutyád, nem jelenti azt, hogy fél év múlva nem alakul ki nála valamilyen betegség. Ezt nem lehet előre látni. De rendszeres vizsgálattal csökkenthetőek a kockázatok.

2013. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Persze, azt tudom, hogy mindent nem lehet kivédeni :) Ez így tényleg elég soknak tűnik így egyszerre, szerintem majd kis adagokban ötletszerűen nézetek neki ezt-azt. Vérkép biztos lesz most, akkor már fizikailag is átnézik gondolom, meg hát nem tudom, hogy a doki szerint mit érdemes és mennyiért. Az UH-t meg az EKG-t felveszem a listára, jó ötlet :)

2013. okt. 20. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!