Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyánknak?

Mi lehet a baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés

2 éves beagle kutyánk van. Késő délután jelentkezett nála egy olyan, hogy mintha elkezdene köhögni, de ez a köhögés átmegy öklendezésbe. Minden 3.-4. alkalommal kisebb adag átlátszó-fehéres váladékot öklendez fel.

Most estére ez a köhögés-szerűség kicsit erősödött (hangosabb, de tovább nem tart).


7 hónapos korában volt egyszer megfázva, akkor kennel-köhögése is volt, de abból szerencsére hamar kilábalt.

Azóta nem volt semmilyen egészségügyi problémája. Szóval ez a második.


Torokgyulladás? Megfázás? Esetleg másféle gyulladás? Nagyon aggódom érte!

Egyelőre csak kamillateát tudtunk neki adni...



#köhögés #kutya öklendezés
2013. okt. 20. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg torokgyulladás, gyomorsavproblémák, megfázás ilyesmi állhat a háttérben. A mérgezés nem egészen ilyen, és remélhetőleg nem az (ha esélyesnek tartod, akkor mielőbb be kellene vinni a kutyát az ügyeletre vagy hívni az állatorvost).

Szerintem holnap délutánig vagy estig kibírja (hátha nem tud korábban menni az orvos vagy pl. dolgoznotok kell), hívjátok ki az állatorvost vagy inkább vigyétek be hozzá (mert ott vannak az eszközei, jobban meg tudja vizsgálni).

2013. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! (Ment a zöld kéz!)


Egy fontos információ kimaradt a nagy sietségben: a kutyus kedve is változatlanul jó, étvágya is ugyanúgy van.


A mérgezést kizárnám végül is, mert panelkutya és amikor lent vagyunk vele mindig nagyon ügyelünk arra, hogy ne szedjen fel semmit sem. Természetesen még akkor is ha szabadon van!

2013. okt. 20. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehet, hogy nagyon száraz a levegő a lakásban? Mert az embereknél is okoz ilyen tüneteket a nagyon száraz levegő. Én tennék egy vizes törölközőt a radiátorra, hátha segít neki.
2013. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy próbát mindenképp megér. :)


Bár nem hiszem, hogy ilyesmi lehet a gond, eddig nem volt példa hasonlóra.

2013. okt. 20. 23:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem a mérgezés kizárható. Csak a hányás miatt gondoltam arra is, bár ez a fajta felöklendezés inkább a letapadt váladék szerintem. Ez lehet akár a sima megfázás/nátha is. De érdemes kezeltetni, mert átterjedhet és akkor belázasodik, homloküreggyulladás, kötőhártyagyulladás, fülek begyulladása stb. De ha amint lehetséges orvoshoz kerül, akkor ezeknek nem lesz ideje kialakulni.

Szóval szerintem nem annyira komoly a baj, kellemetlen neki, de mindenképpen ki fogja bírni amíg megkapja az orvostól a szükségeseket. Azért figyelgesd, és ha más tünet is jelentkezik vagy esetleg belázasodna, akkor cselekedjetek mihamarabb. (Nem tudom, hogy milyen embereknek szánt gyógyszer adható neki lázcsillapításra, nagyon fontos, hogy nem kaphat akármilyet és a dózis sem úgy van, mint az embernél.)

2013. okt. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Természetesen embereknek szánt gyógyszert nem akartam adni neki. Egyedül talán az algopyrin-t láttam, hogy abból kicsit lehet neki adni... de azt sem kapott.

2013. okt. 21. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnos én nem vagyok ilyesmiben jártas, egyedül hasonló dologban, és a bátyámékhoz járok levinni a kutyát, mert ők 12 óráznak, levittem a kutyát, mikor tettünk egy kört, a bejárat előtt ő is elkezdett valami fehér nyálkás, habos cuccot kihányni, hozzá teszem, ők is panelban laknak. Nagyon megijedtem, írtam bátyáméknak egy üzit is, de azt mondták semmi baj, hiszen csak a gyomorsav jön fel neki, de viszont még 1 éves lesz mostanság valahogy, nagyon játékos, sokat ugrál, nagyon örök mozgó :DD imádom... de pl. ő ezért is szokott néha hányni, mert a sok mozgás felkavarja a gyomrát. Vagy mert nagyon rossz kutya, mindent megtalál és szét rág, esetleg olyat rágott meg, amit nem szabadott volna, és bele került a kis gyomrába, ez is okozhat hányást, öklendezést, de a te eseted azért mégis fura, ha sokat öklendezik, így az előttem lévőkhöz csatlakozom, de azért leírtam pár hasznos dolgot remélem :D
2013. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Úgy tűnik javulgat a drágám. (Bár nem akarom elkiabálni) Kapott langyos húslevest, kamillateát (olykor mézzel) és hagymás dolgokat. Enyhébb lett a köhögcsélése, már nem olyan gyakori és a legtöbbször az öklendezés mellé már abbamarad.


Továbbra is jó kedélyű, ugrándozik, futkos... :)

2013. okt. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!