Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyát megtámadhatják...

A kölyökkutyát megtámadhatják patkányok?

Figyelt kérdés
Egy hat hetes labradorról lenne szó. Néha szoktam látni a kertben patkányt. Nincs tele a kert, de néha azért lehet látni egyet. Lehet valami probléma belőle? Azt tudom, hogy a csirkéket megeszik. A kutyával mi a helyzet?
2013. okt. 21. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

megtámadhatják főleg ha ő zargatja azokat, maguktól nem hiszem, hogy bántanák a kutyát. Viszont a patkányok bolhát sőt parvót is terjeszthetnek


Egyébként mit keres nálad 6 hetesen? 8 hetes korig a törvény is tiltja a kölykök eladását

2013. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sippara ***** válasza:
42%

Az anyja mellett lenne a helye bent, egy kellemesen meleg (22-26 fokos) szobában - ehhez képest egy kertben van, egy gazdával, akinek fingja nincs az egészről.


A patkányok lesznek itt a legkisebb gond.

2013. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sippara, beszólás nem kell, azzal senki nem segít senkin, max a pö.csödet tudod rá kiverni, hogy kemény vagy.


Hát, nekünk eladták. Állatorvosnak kértük ki a tanácsát, ő azt mondta, nem lesz probléma, csak ne rakjuk ki azonnal az udvarra. Jelenleg bent van a házban, ahol megfelelő a hőmérséklet. Tisztában vagyok vele, hogyan kell tartani, utána néztem előtte.


Szóval akkor most mi tévő legyek? Megint mondom, nem patkányfészek az udvar, csak néha 1-1 átmászik a kerten.

2013. okt. 21. 18:17
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Akkor oldd meg egyedül,ha mindennel tisztában van..


Egyébként,az állatorvosnak ebből van pénz,nyilván nem fogja azt mondani,hogy nem kellett volna elhoznotok.

Mellesleg télire semmiképp nem raknám ki,legyen bármilyen kutya.Labrador keverékként meg abszolút nem kintre való 6 hetesen.

Az anyja mellett lenne a helye,szóval az udvar tök nem megfelelő.

Amit tenni tudsz,nem engeded ki,csak felügyelettel.Oltások nélkül egyébként sem kellene kint lennie,főleg hogy patkányok vannak az udvarban.Az az 1-2 patkány is ürít,ami tele van életveszélyes betegségekkel a kutyára nézve.

2013. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

hogy valaki válaszoljon is normálisan a kérdésedre és ne kutyanevelési tanácsokkal bombázzon: igen, megtámadják, ha nincs ott senki

a kisnyulakat is ott gyilkolják ahol tudják, ennek is nekimennének

egyébként ha egy-két átmászkál a kerten, akkor ott a közelben elég komoly kolónia lakik

2013. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem fölösleges egyből rossz gazdának kikiáltani a kérdezőt!

Láthatjátok, hogy lelkiismeretesen foglalkozik vele!

2013. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem télire még bent lesz a házban.


Az állatorvosról amúgy pont nem feltételeztem volna, hogy ilyesmiről kamuzna. Az oltásokat beadta neki. Az jó ötlet volt, vagy nem kellett volna még azt sem? Ha télen bent van a házban, akkor esetleg nem fogja megszokni? Nem fogja majd kint rosszul érezni magát? Bocs a sok kérdésért, de inkább szeretnék tisztába lenni ezekkel a dolgokkal, mint hogy elbasszak valamit.

2013. okt. 21. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog teljesen beszokni. Neveléssel elérheted nála, hogy akkor mehet be, ha te beengeded. És azért egy kutyának az az igazi élet, ha a gazdája körül lehet. Az udvart is kedvelni fogja, ha nagyobb lesz. Sokszor történik ott érdekesebb dolog, mint bent a házban az alvás.
2013. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha patkányt látsz, valahova eldugva tegyél ki mérget nekik.
2013. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Ne legyél naiv,sok állatorvos pénz orientált és kamuzik.A te szavaiddal élve.Nem véletlen van törvényileg előírva a 8 hetes kor.Azt is állatorvosok határozták meg,akkor nyilván ők kamuznak..ugye?
2013. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!