Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja anyukám egy kiskutyá...

Pár napja anyukám egy kiskutyával az ölében jött haza. Kiderült, hogy én leszek a gazdája. És ha belegondolok, hogy mostantól ő is itt van, teljesen másképp látom a világot. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nekem ezzel nagyon nehéz megbirkóznom, mert már hosszú ideje úgy élünk, hogy én meg anya és semmi meg senki más. És ez a kutya pár hetes, egyfolytában nyüszít

2013. okt. 21. 19:41
 1/7 sippara ***** válasza:
80%
Mondd meg anyukádnak, hogy gyerek vagy még egy ekkora felelősséghez, és keressetek neki (mármint a kutyának) másik gazdát.
2013. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
szerintem várj még egy kicsit,bele fogsz szeretni..:)
2013. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha vásárolta anyukád,és nincs 8 hetes,akkor baromi hamar lett elválasztva,és a törvény bünteti a 8 hét előtti leválasztást.Ez esetben feljelentést kellene tennetek az eladó ellen.

Nagyon picike,egyedül van és fél.Mérjétek fel képesek vagytok-e egy kiskutyát felnevelni,ha igen akkor 100%-ot tegyetek a dologba,ha nem,akkor keressetek neki megfelelő gazdát.Egy kutya 10-15 évre szól.


Ha lakásban tartjátok szobatisztaságra kell szoktatni,naponta többször sétálni vele.Mivel még ilyen pici lakásban kell tartani,ha van is udvarotok,nem lehet kitenni.

Az oltási programot el kell kezdeni.


6 hetesen parvo (kb. 4 ezer ft)

8 hetesen kombi 1. (kb 4800 Ft)

10 hetesen kombi 2. (kb. 4800 ft)

12 hetesen veszettség első oltás ( 4200 ft kb)


8 hetesen koráig (ha nem férges) 2 hetente féreghajtózni kell.Ha férges,akkor minden nap kell adni neki,amíg ki nem ürül.


6 hónappal a veszettség első oltása után meg kell ismételni a veszettséget.Majd évente 1x beoltani veszettség ellen és kombi oltást is kell,hogy kapjon.

Folyamatosan védekezni kell bolha-kullancs ellen,valamint 3 havonta féreghajtót adni neki,ha nem férged és elmúlt 8 hetes.


Ez mind pénz,és még a kaja nincs benne.


Pici korban nagyon jó minőségű kölyök tápra van szüksége,majd mérettől függően de kb. 1,5 éves korától felnőtt tápra.

Tejet nem szabad neki adni.

Sokat kell vele foglalkozni,nevelni és minden nap sétálni vele.Kutyaiskolába is járni kellene...


Egy kutya sok lemondással jár,ha nem vagytok rá alkalmasak,akkor ne tartsatok kutyát,mert neki és nektek is szenvedés lesz.

2013. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Varj egy kicsit es nezdmeg mien ari egy kutyus
2013. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök neki, hogy képes vagy bevallani, hogy nem biztos, h ez neked menni fog.


Ülj le és beszéld ezt át az anyukáddal.

2013. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
29%
Hány éves vagy? Nekem inkább az a gyanúm, hogy te anyukádon nem akarsz osztozni, még egy kiskutyával sem. Pedig ő nem elvenne, hanem hozzátenne az életedhez.
2013. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos volt ezzel valami célja az anyukádnak,mondjuk,hogy legyél kicsit önálóbb,vállalj felelősséget,de nem hiszem,hogy jó eszközt választott hozzá.Egy kutya gondozása akkor is közös feladat,ha a gyerek kônyôrögte ki a szülőtől.
2013. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!