Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szobatiszta még?

Miért nem szobatiszta még?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kan kutyám, aki tudja hogy kint kell pisilni, mert ahogy kiérünk rögtön pisil. És régebben nyüszögött az ajtó előtt, egyszer ugatott is.. Vagy azt csinálja hogy leül elém vagy valahova és nagyon halkan nyüszög és akkor kiviszem és rögtön pisi/kaki. Ha egésznap itthonvagyunk vele és nem hagyjuk magára akkor általába magunktól visszük kb 3 óránként és kibírja simán. Egy nap max olyan 4 órát van egyedül azt se mindig, és sokszor mire hazaér valaki ottvan az ajtóban pisi vagy kaki. De általában kaki. De ez már azt jelenti hogy ő ott ált az ajtóban. Csak miért nem jelez? Volt olyan h egy hétig minden rendben volt aztán megint.. Vanak napok amikor minden oké, de ez így már nagyon nem mehet tovább. Kb 2 naponta tuti bekakil vagy bepisil. Ma is kb 2 órára lett magára hagyva és most a nappali szőnyegre pisilt ahova eddig sosem. 2 hónapos kora óta amióta nálamvan mindig dícsérgetem ha kint pisil. De nem hiszem el hogy ennyire nem szobatiszta már.. Pedig van vele rendesen foglalkozva.

2013. okt. 21. 21:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
Kistestű kutya? ez fontos kérdés. Nekem Vizslám van és elég neki napi 2 séta is. De van egy francia bulldogunk lassan 1 éve, max 3 órát bír ki ürítés (pisi, kaki) nélkül. Van neki alom az erkélyen odaszoktattam, ott végzi el, ha nem érünk haza időben.
2013. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kistestű, cavalier king charles spániel! És napi kb 5-6x is kakil! pisilni meg többször is.:)
2013. okt. 21. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:
ha tudjátok hogy mentek el aznap ne adjatok neki kaját, és mielőtt elmentek kb negyed órás eü sétára vigyétek el.
2013. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Reggel és este kap csak enni, és evés után mindig ki is visszük, na meg alvás után. És általában azvan hogy ha egyedül lesz ithonhagyva egy kicsit előtte mindig egy negyedórára kivisszük.. És akkor max pisil, és mire hazajövünk ott van a kaki az ajtóban.
2013. okt. 21. 21:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha ilyen sokszor kakil,az baj.A táppal mi a helyzet?

Mennyit kap,milyen tápot?


Napi max 3 kaki a még normális.

2013. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

6 hónapos kutyával tudsz menni kutyaiskolába. Alapvető dolgokat kell helyretenni a kettőtök kapcsolatában.


Nem tiszta a kutyádnak, hogy ki a falkavezér, kinek mi a feladata a falkában, s a bizonytalanságára adott válasz, hogy odapiszkít.


A kutyaiskola szuperjó program, nagyon fogjátok élvezni mindketten.

2013. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Royal Canin Juniort kap, annyit amennyi elővan írva, úgy osztjuk el, hogy reggel többet este pedig kevesebbet kap. Kutyaoviba jártunk kb 2 hónapig, de 1 hónapja már, hogy nem visszük, mert az egyik kutya rátámadt és pihentetni kellet a lábát mert megsérült. Most hogy jobban van a lába majd fogjuk vinni megint. A falkavezérséggel nincs szerintem gond, mert a behívás az első naptól fogva működik, igaz az elmúlt héten előfordult h megmakacsolta magát, hívam de leült és megnézte hogy reagálok. Végül nem lett jó vége, szóval ma is kimentünk a kertbe és ott szaladgászott de én úgy vettem észre, figyel engem, hogy mikor hívom magamhoz, és akkor kapott jutalomfalatot.:) És ha valami olyan helyre megy vagy felakar eni aföldről valamit akkor rászólok hogy nem vagy fuj és felfogja hogy nem szabad, ha nem is elsőre de másodjára mindenképp. Tehát ez is nagyon jól műküdik. Eből gondolom hogy nem a falkavezérséggel lehet a gond.
2013. okt. 21. 21:51
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen... Most az előbb semmi jelzés nélkül fogta magát és idepisilt a szobámba a padlóra.. Nem hiszem el hogy ennyire ilyen lenne, hogy ne tudná viszatartani, vagy ne tudna jelezni.. Egyébként jövőhónapban lesz valószínűleg ivartartalanítva. Azzal változna valami?

Egyébként elfelejtettem az előbb leírni, hogy itthon szoktam vele ugyanazokat gyakorolni amit a kutyasuliba. Szóval ilyen alap engedelmesség, helybenmaradás, láb mellet követés, behívás stb. És a kutyaoviban úgy tudták csak megfogni a kiskutyát akivel játszott, hogy nekem kellett behívjam az enyémet, mert ő jött rögtön első szóra.

2013. okt. 21. 22:12
 9/16 harleynagyi ***** válasza:
a kutyus probal jelezni mivel irod az ajto elott talaljatok a kakit/pisit csak s enki nincs otthon
2013. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném dokihoz.Ha nem bírja visszatartani,meg kéne nézetni,lehetséges,hogy kicsit meghűlt vagy felfázott.
2013. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!