Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos német juhászkutya...

9 hónapos német juhászkutya ehet nyersen csirkecombot farrésszel?

Figyelt kérdés
csontos hús neki adhatom ? esetleg megfőzzem ? Köszönöm a segítséget!
2013. okt. 22. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ad neki.
2013. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Ne fozd. A csirke comb csak nyersen jo, mert fove szilankosan torik.
2013. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Csöves csontot nem lehet adni kutyának. Ahogy a második írta.
2013. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
tehát akkor főzés nélkül nyersen adjam neki oda ? mi az a csöves csont ?
2013. okt. 22. 12:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A csirke szárny, és comb csontot nevezik csöves csontnak. Ezeknek főzéskor megváltozik a szerkezete és szilánkosra törik, veszélyeztetve a gyomrot, belet. Nyersen viszont nyugodtan adható nem okoz semmilyen problémát.
2013. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Baltával csapjatok rá egy nyers combcsontra akkor kiderül hogy hogyan törik. Kipróbáltam és hegyes szilánkosra tört.

A farhátat javasolnám nyersen, abban nincs csöves csont.

2013. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Zsuzsabazsa igazad van, de mivel nem főtt a csont ezért nem is kemény, igy nem okoz gondot az emésztése. Szerinted a vadkutyák, rókák, farkasok is leszedik a madár csontról a husit ?
2013. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha azt vesszük ezek a ketrecben tartott, táppal és antibiotikumokkal felfújt csirkéknek valóban nem olyan a csontjuk mint a szabadon tartottaknak. Mert azoknak a csontjuk erős és hajlíthatatlan, hófehér. Az nem puha és veszélyes. Abból a szempontból tényleg jobb a felfújt csirke.

Ettem vadkacsát tavaly, annak sem mertem a csontját a kutyának adni. Erős és olyan üveges volt.


Viszont mikor csirke pörköltet csinálok nokedlivel és uborka salátával, annak a csirkének a csontját még én is meg tudom enni mert olyan puha. Mindig lerágom a két végét.

2013. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
leszedtem a csontról a húst és oda adtam neki nyersen , már a leszedésnél szilánkok voltak benne. de jó lenne neki egy másfajta csontos húst adni neki amit nem tud felfalni 1 másodperc alatt :D
2013. okt. 23. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Adj neki, kacsa, csirke farhátat, kacsa nyakat. Esetleg nyúl lapockát.
2013. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!