Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisili magát mindig...

Maci77 kérdése:

Miért pisili magát mindig össze a kutya ha odamegy hozzá?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
ki kihez megy?
2013. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert túl izgatott.
2013. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én megyek oda hozzá.
2013. okt. 22. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Félelmében vagy ôrömében.
2013. okt. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Icsiro ***** válasza:
A 4.-nek igaza van. Szerintem úgy tudod ezt megszüntetni, ha nagy szeretettel és sokat foglalkozol a kutyával.
2013. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Iwry válasza:

Hát először is ki kellene derítened hogy fél-e tőled a kutyád. Ez nem nehéz, látni lehet abból ahogy viselkedik a közeledbe ha rászólsz vagy közelmész hozzá stb. Ha farkát a lábai közé hajtja, hátára fekve hasát mutatja akkor nagyon fél. Ilyenkor a legjobb amit tehetsz, hogy nagyon lassan barátkozol vele. Ha odamész hozzá azt guggolva hátárlva tedd és lassan (így nem vagy olyan félelmetes). Ha javul a dolog akkor állva is odahátrálhatsz hozzá (lassan!), majd ha így is megy akkor közeledhetsz hozzá normálisan is, de fontos hogy lassan mozogj, ne tegyél hirtelen mozdulatot, ne fogd le, mert akkor még többet ártasz vele. Legyen nálad mindig valami finom kaja darabka (pl. valami jó büdös kutyáknak való jutalomfalat - ezt 2-3 száz forintért tudsz már venni egy zacsival). Ha a kutya nem szalad el, hagyja hogy simogasd, vagy közelebb megy hozzád, adj neki belőle, de ha elszalad ne dobd utána.

Ha csak szimplán izgatottságból csinálja (ugrál, ugat, hiperaktív viselkedést mutat) ne foglalkozz vele, amíg meg nem nyugszik. A legjobb ha végig a hátadat mutatod neki, amíg leül a fenekére és lecsillapodik. Ilyenkor adj neki valami finom kajadarabkát és simogasd meg. Ha sokszor megcsinálod vele, lassan megtanulja, hogy csak akkor lesz neki "jó" ha nyugodt marad.

Én egyszer örökbe fogadtam egy kutyát ami csak a saját árnyékától nem félt. Hál istennek ma már nagyon nyugodt és egyáltalán nem félős állat. De az elején még úgy indítottunk, hogy gyakorlatilag akkor nem voltam annyira félelmetes ha lehasaltam a földre. Szépen lassan feloldódott, hála a sok jutalomfalatnak, játéknak és simogatásnak.

Foglalkozz vele amilyen sokat tudsz, legyen nagyon sok türelmed (ez rohadtul nehéz) és csak aakor jutalmazz, ha olyat csinál amit te szeretnél elérni, máskülönben nem ér semmit.

Ajánlom figyelmedbe Victoria Stilwell kutyakiképző sorozatát (problémás házikedvencekről) A póráz két végén-t és/vagy Ceasar Millan Csodalátos kutyadoki sorozatát (Spektrumon ill. National Geographicon ment régebben, talán most is megy, de interneten tuti megtalálod.

Sok sikert!

2013. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!