Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési kérdés?

Nevelési kérdés?

Figyelt kérdés

2 kutyám van. Egyik 2 éves szuka, másik 1 éves kan.

Mindkettővel megcsináltuk az E1-es vizsgát. Egy valamit nem érdek, az 1 éves kannal kapcsolatban. Ugyebár van a dícsérő szó, van a parancsszó és a tiltószó. Minden klappol, kivéve egy dolog nem fér a fejembe, hogy amikor a labdát vagy vmit vesz a szájába, és parancsszóba adom, hogy tegye le, akkor nem teszi azt le. Csak akkor, hogyha letiltom róla. Pedig ezer százalék, hogy tudja, miről van szó. A másik (a 2 éves) teljesen szótfogad ebben is, mint másban. Tehát még látja is a másiktól, hogy miről van szó. Minden másban szótfogad, kivéve ezt az egyet nem értem, hogy ebben a parancs szóra miért nem teszi le a labdát, csak akkor, hogyha ráförmedek????? Egyébként nem arról van szó, hogy nem fogad szót másban sem, mert minden más parancsszóra engedelmeskedik, behívható, megáll az út szélén, stb stb és ezt mégsem értem. Szerintetek miért csinálja ezt?


2013. okt. 22. 19:27
1 2
 1/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szoktasd arra, hogy a kezedbe adja a labdát és ne a földre tegye le. Vizsgán is úgy kell csinálnia, hogy a labdát vagy az apportfát át kell adnia neked a kezedbe.

Hívd magadhoz és adj neki vezényszót, hogy ereszd, és ezzel egy időben vedd ki a szájából a labdát. Ha ezt a szót megtanulja akkor el fogja ereszteni a tárgyat.

2013. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ő tudja ezt a parancsszót és esze ágába nincs elereszteni! Annál jobban rászorít, minél jobban közelítek felé. Viszont ha pl akármi van, pl kaja a földön stb és letiltom, esze ágában nincs felenni, vagy ha pl egy gyerek játékot már felvesz és ráordítok, azonnal leteszi! Szoval tudja, hogy mit jelent a hagyd szó.
2013. okt. 22. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
A labdás dologra érdemes külön szót bevezetni, hiszen ez azért nem ugyanaz, mint egy utcán talált kaja pl. Mert hiszen azt a kaját örökre ott kell hagynia, a labdát meg újra és újra eldobod neki, szóval... A labdáról nem letiltjuk, hanem a labda elengedésére külön vezényszót alkalmazunk, külön feladatnak tekintjük.
2013. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ez logikus... csak éppen abból indultam ki, hogy a másik kutya simán tudja a hagyd vezényszót, bármi legyen is az. Amit a szájba vesz és azt mondom, hagyd, leteszi. Vagy, ha bármi van, amire azt szeretném, hogy kerülje ki azt a dolgot, azt mondom hagyd, és továbbmegy. De ezek szerint a másik kutyám nem így fogja fel a dolgokat....megpróbálom akkor.... viszont akkor meg azt nem értem, hogy ha otthon vesz vmit a szájába és mondom, hogy hagyd, miért teszi le mégis? Na mindegy...
2013. okt. 22. 20:04
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Te figyelj! Ha messze van a kutya akkor ebben a tanulási fázisban miért rakatnád le vele a labdát a földre. Ez nem jó! Ezt fel kell építened. Elsősorban, hívd magadhoz a kutyát. Legyen előtted. Megfogod a labdát amit a szájában tart szorosan. Ereszd vezényszóra minden apelláta nélkül erőszakosan kiveszed a labdát a szájából. Ha nem adja? Akkor kissé belecsípsz az ágyékába. Akkor ereszteni fog.

Amint kiugrasztottad a kutya szájából a labdát utána mindjárt egy "jól van okos" szóval nyugtázd.

2013. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Két dolgot kell tudnod:

1. A kutyák nem egyformák. Az én egyik kutyám pl mikor megtanulta 2 dologra a "fogd" vagy a "hozd" vezényszót, onnantól már gyakorlatilag bármire mondhatom ezeket, minden tárgyra, amit a szájába tud venni, csinálja. A másik kutyámnak külön kell ezt tanítani minden tárgyra. Ugyanakkor meglehetősen gyors felfogású mindkettő.


2. Amikor a kutya nem otthon van, alapból másik üzemmódba és ezzel egy magasabb ösztönszintre lép. Nekem az egyik kutyámra rá se lehet ismerni az ajtó túloldalán. Ez azt is jelenti, hogy vannak dolgok, melyek nehezebben mennek odakint. A kutyák nagyon értelmesek, és a tiltást össze tudják kötni bármivel szinte, de egy "másik" üzemmódban már nem biztos, hogy minden ilyen egyértelmű. Ezért kell a labda elengedésére külön vezényszó.


Én mondjuk inkább elcserélném vele a labdát egy kis kajára. Nem azért, mert annyira sajnálom "szegény" kutyát, egyszerűen a kutya labdával is szívesen játszik húzós játékot. xD

2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Zsuzsababa én nem mondtam olyat, hogy messze vagyok tőle.

Egyébként egy nagytestű, bulldog harapású kutyáról beszélek, annak nem lehet csak úgy belenyúlni a szájába, mármint elég nehéz egyáltalán belenyúlni, nem úgy, mint egy ollós harapásúéba.

Utolsó, megpróbálok akkor egy külön vezényszót, ja a kajával próbáltam már, de amint bekapta a falatot, másodperc töredéke alatt újra a szájában volt, sokkal gyorsabb nálam... bár akkor a földre tette le, nem a kezembe...

2013. okt. 22. 21:27
 8/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

"Annál jobban rászorít, minél jobban közelítek felé."


Erre a mondatodra reagáltam, hogy messze van a kutya, és nem közvetlen melletted,vagy előtted.

2013. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jaa, nem. A kezemmel közelítek felé, úgy értettem.
2013. okt. 22. 21:42
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Cserelabdával is próbálhatod a dolgot. Eldobod az egyiket, visszahozza, csalogatod a másikkal. Mikor elengedi a nála lévőt, mondod a parancsot, majd azonnal dicsérő szó és repül a másik labda.

Kutyám is huzakodásnál nehezen ereszt :) De ha simán csak labdázunk, elereszti.

Ingalabdázásnál, mikor felváltva két oldalra dobálom, már az a baj, hogy tőlem 10-20 méterre köpi a labdát és rohan(na) a másikért :D

2013. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!